Sieninių plytelių klijavimas

PASTABA: Šiame straipsnyje aptariame konkrečiai sieninių plytelių klijavimą. Norėdami sužinoti, kaip klijuoti grindų plyteles, spauskite čia.

Paruošę sienos pagrindą ir tinkamai apsaugoję jį nuo drėgmės, metas pradėti sieninių plytelių klijavimo darbus. Pirmiausia, pasiruoškite klijus – susipažinkite su jų naudojimo instrukcija, patikrinkite jų gaminimo datą, naudojimo laiką ir susijusią informaciją. Taip pat, vadovaukitės gamintojo klijavimo rekomendacijomis dėl temperatūros, oro ir pagrindo drėgnumo, minimalaus siūlių pločio, siūlių užpildymo laiko, plytelių koregavimo laiko ir kt.

Sieninių plytelių klijavimas

1 žingsnis: antros plytelių eilės (+ 2 tarpų plotį) aukštyje tvirtiname lygios medinės juostelės ar aliuminio profilio tvirtinimą prie sienos.

2 žingsnis: klijų skiedinį tolygiai paskirstome ant sienos naudojant plieninę dantytą trintuvę – pirmiausia lygiu, o po to dantytu kraštu.

3 žingsnis: jeigu pradedama klijuoti nuo nepjautos plytelės, tuomet klijuojame plyteles nuo kampo apačios; jeigu pradedama klijuoti nuo pjautos plytelės, tuomet klijuojame antrą (nepjautą) plytelę jai skirtoje vietoje. Bet kuriuo atveju plytelės yra prispaudžiamos ranka.

4 žingsnis: nustačius tinkamą aukščio profilį, klijuojame apdailos juostelę su vidiniu profiliu, ją įspausdami į klijus, išlygindami per visą ilgį ir užglaistydami skiediniu.

5 žingsnis: tuomet kampe klijuojame plyteles taip, kad neiškiltų aukščio profilis. Plytelę koreguoti galime maždaug 10 minučių nuo priklijavimo momento. Klijai turi sukibti su 2/3 plytelės paviršiaus, todėl pasirūpinkite tinkama klijų konsistencija ir mentelės dantukų dydžiu.

Universalus Meistras pataria: patikrinkite, ar klijai neprarado savo lipnumo savybių prispausdami pirštą ten, kur užtepti klijai – jeigu prie piršto prilimpa klijai, tai galite drąsiai klijuoti plyteles! Jeigu ne, tuomet pašalinkite šį sluoksnį ir iš naujo tepkite klijus.

6 žingsnis: kampuose ir prie angų klijuotinas plyteles klijuojame paskutines, nes rekomenduojama išlaikyti simetriją, kam gali tekti pjaustyti plyteles.

7 žingsnis: brėžiame liniją ten, kur pjausime plytelę; tuomet pjovimo įrankiu rėžiame palei nubrėžta liniją ir perlaužiame ją.

Universalus Meistras pataria: jeigu plytelės viduje būtina išpjauti angą, naudokite gręžtuvą su atitinkamu priedu bei deimantiniu grąžtu. Jeigu anga turi būti plytelės krašte, tą būtina atlikti specialiu pjūkleliu arba elektrinių plytelių pjaustymo įrankiu. Kitaip gali skilti ir dužti plytelė.

8 žingsnis: priklijavę viršutinę plytelių eilę, labai atsargiai nuimame apačioje pritvirtintą kreipiančiąją juostelę. Jeigu po ja prikibo skiedinys – šaliname jį mentele.

9 žingsnis: išimame kryželius iš siūlių.

10 žingsnis: priklijuojame paskutinę plytelių eilę ir ties veidrodžiu priklijuojame apdailos juostelę, kuri ne tik paslepia pjovimo žymes, bet ir apsaugo jas nuo įskilimo. Plytelių klijavimas iš esmės baigas! Jeigu tuo pačiu metu yra klijuojamos ir grindinės plytelės, būtina palikti grindų juostos zoną neklijuotą – plytelės šioje zonoje bus klijuojamos suklijavus grindines plyteles.

Universalus Meistras pataria: naujas plyteles taip pat galite klijuoti ant senų plytelių, jeigu jos tvirtai laikosi ant sienos. Tačiau, prieš imdamiesi šių darbų, būtina švariai nuvalyti senas plyteles. Prieš pradėdami darbus, taip pat rekomenduojame susipažinti su Dažniausiomis plytelių klijavimo klaidomis.

Abejojate Savo Įgūdžiais?

Norite sutaupyti laiko ir būti ramūs dėl plytelių klijavimo? Kviečiame susisiekti su Universaliu Meistru! Mūsų plytelių klijavimo ekspertų komanda užtikrins nepriekaištingus rezultatus ir saują komplimentų iš kiekvieno jūsų svečio!