Kaip papuošti kapus Vėlinėms

Kaip papuošti kapus Vėlinėms?

Kaip papuošti kapus Vėlinėms

„Mes žinome, kad mirsime – tiesą pasakius, vien tą ir težinome apie savo ateitį. Juo greičiau suprasime, kad mūsų likimas pareina nuo mūsų pačių, o ne nuo žvaigždžių, juo mums bus geriau. Laimę galime rasti tik patys savyje, nesitikėkite jos sulaukti iš kitų – laimės taip mažai, jog retas gali ja dalytis. Skausmą turime vieni pakelti – nesąžininga užkrauti jį kitam, vis tiek, ar tai būtų vyras ar moteris. Kiekvienas iš mūsų turi pats savo jėgomis kovoti ir kristi iš paskutiniųjų kaip pridera kovotojams, nes mes tokie ir esame gimę. Visi mes vieną dieną sulauksim taikos, taikos, kuri bus garbinga net nugalėtajam, jeigu jis ištvėrė iki galo.” (ištrauka iš A. Miuntė „Knyga apie San Mikelę“).

Ši jautri ištrauka iš knygos mums visiems primena, kad esame mirtingi, kad vieną dieną baigsime kelionę gyvenimu ir atgulsime amžinajam poilsiui. Visi, be abejonės, norime, kad ta vieta – kapas – taptų likusių šiame pasaulyje artimųjų ramybės, taikaus susitikimo ir pasibuvimo vieta. Vieną kartą metuose, Vėlinių dieną, mes lankome savo brangių, bet jau palikusių šį pasaulį, žmonių kapus. Gyvenantieji netoli kapaviečių rūpinasi, kad gėlės nevystų gražiuoju ir šiltuoju metų sezonu, toliau gyvenantys ir atvykstantys tik per Vėlines, stengiasi kapus papuošti, sutvarkyti taip, kad būtų malonu akiai ir gera širdyje. Tad, kaip pasiruošti ir susitvarkyti kapus taip, kad būtų ir skoninga, ir gražu, ir originalu? Kadangi gyvename laikmečiu, kada pasiūla yra didelė, išsirinkti nėra lengva. Kapinių priežiūra neturėtų apsunkinti ir apkrauti rūpesčiais kapus prižiūrinčių artimųjų. Tad keletas patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti kapus tiek visus metus, tiek prieš Vėlines.

Kaip puošti kapus?

Didelis privalumas, jei kapavietė yra padengta skalda. Tuomet vazonėliai su gyvomis gėlėmis, pvz. chrizantemomis, keletas ilgai degančių  žvakių ir kapavietė atrodys skoningai ir gražiai. Su gyvomis gėlėmis galima pasiruošti įvairias kompozicijas ar puokštes su eglių ar pušų šakelėmis. Labai gražus ir tinkamas augalas yra viržiai, kurie ilgą laiką atrodo gyvybingi, yra atsparūs žemai temperatūrai. Kapų puošimas gyvomis gėlėmis labiau tinkamas tuo atveju, jei galima atvykti ir sutvarkyti gėlėms nušąlus ar nuvytus. Jei prognozuojama, kad orai atšals iki minusinės temperatūros, galima kapus papuošti dirbtinių gėlių vazonėliais ar puokštėmis. Tokiu atveju labai svarbu šių puokščių kokybė – nerėkiančios ir subtilios spalvos. Kapinės yra rimties ir susikaupimo vieta, tad ryškios spalvos čia nedera.

Dar vienas kapų puošybos būdas – puokštės ar kompozicijos iš sudžiovintų augalų. Tokias kompozicijas galima pasiruošti ir patiems, tereikia specialios floristinės kempinėlės bei sudžiovintų gėlių ir dekoratyvinių žolių. Tiesa, tam reikia būti kūrybišku ir surasti laiko puokštės ar kompozicijos pagaminimui. Žinoma, kompoziciją galima užsisakyti ir nusipirkti pas profesionalų floristą, tačiau visada savo rankų darbo kūryba teikia džiaugsmą ir viltį, kad mūsų artimas žmogus, atgulęs amžinojo poilsio, bus taip pagerbtas. Skoningumas tvarkant ir ruošiant kapus, artėjant metinėms Vėlinių šventėms, yra bene svarbiausias veiksnys. Jei ant kapavietės yra pasodinta daugiamečių augalų, užtenka vienos kompozicijos ar puokštės bei žvakių. Labai svarbu yra minimalizmas, paprastumas ir saikas.

Pasitikėkite specialistais

Kadangi gyvename itin moderniame, sparčiai besivystančiame pasaulyje, kapų tvarkymas irgi keičiasi ir pasižymi įvairove. Čia taip pat pastebimos mados tendencijos: mažėja patys paminklai, gražėja puokštės bei sodinami daugiamečiai ar sezoniniai augalai, tarpusavyje derinamos formos ir medžiagos, dažniausiai vyrauja minimalistinis stilius. Papročiai keitėsi nuolat, nuo medinių paminklų praeityje iki granitinių paminklų ar skulptūrų šiais laikais. Tačiau visada buvo ir yra svarbiausia – parodyti pagarbą išėjusiems ir prisiminti juos su meile ir rūpesčiu. Tad nenuostabu, kad dalis žmonių ir šioje srityje pasitiki profesionalais ir patiki jiems ne tik kapų tvarkymą, bet ir papuošimą ar nuolatinę priežiūrą. Galima kreiptis į apželdinimo specialistus, floristus ar specialistus, kurie atsakingai tvarkys kapavietę. Kreipdamiesi į mūsų specialistus, sutaupysite laiko, gausite kokybiškas konsultacijas ir originalias idėjas. Esame patyrę savo srities profesionalai, tad pasirūpinsime, kad kapų lankymas jums taptų malonus ir jaukus, o jūs turėtumėte daugiau laiko kokybiškam apsilankymui jūsų artimųjų poilsio vietoje.