Kaip išnaikinti tarakonus

Kaip išnaikinti tarakonus?

Kaip išnaikinti tarakonus

Tarakonai yra vabzdžiai, kurie ypatingai trukdo žmonėms gyventi, nes mėgsta šilumą, drėgmę, maisto produktų likučius ir greitai veisiasi bei teršia namus. Pasaulyje yra priskaičiuojama apie 4000 rūšių tarakonų, Europoje apie 15-20 rūšių. Kiek tarakonų rūšių yra Lietuvoje, tiksliai nėra žinoma. Nenaikinama tarakonų populiacija plinta žaibišku greičiu. Be maisto ir vandens tarakonai gali išgyventi apie 70 dienų, tad yra labai gyvybingi. Daugiausiai tarakonai veisiasi daugiabučiuose namuose, kur gyvena įvairūs žmonės ir šeimos. Vis tik labiausiai kenčia tie žmonės, kurie stengiasi palaikyti švarą ir tvarką savo namuose ar bendrose patalpose neturėdami garantijų, kad vieną dieną tarakonų neatsiras ir jų bute, nes kaimynystėje gyvena netvarkingi ir apsileidę kaimynai. Nenaikinami tarakonai gali pernešti visą ,,puokštę“ ligų: dizenteriją, šiltinę, salmoneliozę ir kitas ligas. Pavojingi tarakonai yra ir dėl pernešamų mirtinų ligų: toksoplazmozės, echinokokozės ir kitų. Pasėtos kaspinuočių lervos gali pažeisti virškinimo sistemą ir kitus gyvybiškai svarbius organus.

Pirmiausia pakalbėkime apie priemones, kurios padėtų išvengti tarakonų atsiradimo namuose. Dažniausiai, žmonėms išvykus ilgesniam laikui į kelionę ar atostogoms, pamirštama išnešti šiukšles ar nuvalyti maisto likučius bei trupinius. Taip sudaromos palankios sąlygos veistis tarakonams ir kitiems vabzdžiams. Išvažiuojant į kelionę reikėtų būtinai atlikti generalinį namų tvarkymą:

 • Šaldytuve nepalikite greitai gendančių maisto produktų, išsivalykite jį;
 • Išvalykite švariai viryklę ir orkaitę;
 • Atitraukite virtuvines spinteles, išvalykite visus plyšius ir tarpelius, dezinfekuokite paviršius;
 • Vonios kambaryje išsivalykite visus kampus ir spinteles;
 • Jei grindyse yra tarpai, išsiurbliuokite ir išvalykite juos;
 • Pritvirtinkite tinklelius ant ventiliacijos angų;
 • Išneškite tuščius gėrimų butelius.

Specialistai sako, kad visiškai išnaikinti tarakonus yra įmanoma, tačiau tam reikia daug priemonių ir pastangų. Be to, sutarimo ir susitarimo tarp visų namo gyventojų, kad kiekvienas savo namuose pradėtų tarakonų naikinimo procedūras. Dažniausiai yra bandoma tarakonus naikinti natūraliomis priemonėmis. Nepasisekus išnaikinti tokiu būdu, griebiamasi cheminių priemonių. Apžvelkime, kokias namines priemones galima pasigaminti, pasiruošti ir panaudoti namų sąlygomis:

 • Sena ir žinoma naminė priemonė yra kiaušinio trynio (1 vnt.) ir boro (30-50 g) mišinys. Juo reikia pabarstyti vietas, kuriose yra tarakonai;
 • Į tarakonų lizdus pabandykite užpilti karšto, verdančio vandens. Šis būdas geras tuo, kad yra sunaikinami kiaušinėliai ir dažnai tarakonai palieka tas vietas;
 • Nuo seno gerai žinoma priemonė – lauro lapai. Pabarstykite jais visus plyšius, tarpus ir vietas, kur gyvena tarakonai. Aštrus lauro lapų kvapas atbaido tarakonus;
 • Supjaustykite žalius agurkus ir palikite indeliuose. Tarakonai nemėgsta šio kvapo, tad yra tikimybė, kad pasitrauks;
 • Viena iš liaudiškų naudojamų priemonių – miltus sumaišyti su gipsu. Tačiau, gali likti gyvi tarakonų kiaušinėliai.

Kad būtų veiksmingiau, galima išbandyti kelių priemonių kompleksą. Būtina atsižvelgti į tai, kad visos cheminės priemonės yra kenksmingos tiek aplinkai, tiek gyvūnų ir žmonių sveikatai. Rinkoje esantys insekticidai yra labai stiprios ir agresyvios priemonės, tad labai svarbu atidžiai išsistudijuoti etiketes ir produktų aprašymus. Pačios paprasčiausios priemonės įsigyjamos parduotuvėse, yra aerozoliniai purškikliai, skirti tarakonų naikinimui. Tačiau jos nėra ilgalaikės ir efektyvios. Dažniausiai tokiu būdu išnaikinami pavieniai tarakonai.

Naudoti nuodus patiems buitinėmis sąlygomis yra labai rizikinga. Tarakonai gali nuodus pernešti ant maisto produktų, kuriuos galite būti pamiršę paslėpti. Nuodų tarakonų naikinimui griežtai negalima naudoti tuomet, kai namuose yra vaikų ir naminių gyvūnų, tad išnaikinti tarakonus patiems namuose yra gana sudėtinga, nes tai reikalauja didelio pasiruošimo, laiko ir priemonių.

Visa tai įgyvendinti galima kitomis prieinamomis priemonėmis. Tereikia kreiptis patarimo ar užsisakyti paslaugas iš specialistų, kurie atvykę į jūsų namus nustatys, kokiomis priemonėmis ir kokiais terminais galės išvalyti jūsų namus. Yra daugybė straipsnių ir pavyzdžių, kai po didelių, ilgamečių pastangų patiems susitvarkyti su mūsų miestus ir butus užplūdusiais tarakonais rezultatai buvo bevaisiai. Ir tik profesionalų dėka, ištisoms namų bendrijoms pavyko pažaboti tarakonų problemą. Efektyviausias būdas – vienu metu sutelkti pajėgas ir priemones rezultatyviam tikslui pasiekti. Mūsų specialistų komanda siūlo patikėti jiems šią ilgalaikę problemą. Visuomet padėsime visais tarakonų naikinimo klausimais, apsaugosime jus ir jūsų šeimą nuo šio rūpesčio ir jūsų namai sušvis naujomis švaros spalvomis!