Kaip naikinti blusas

Kaip naikinti blusas?

Kaip naikinti blusas

Blusos – besparniai, vikriai šokinėjantys vabzdžiai, apaugę spygliukais ir šeriais. Blusos pavojingos yra tuo, kad platina įvairias infekcines bei alergines ligas, minta krauju. Taigi, jų maistas yra kraujas. Kai blusos patelė padeda kiaušinėlį, iš jo išsivysto lerva, o ši – į lėliukę. Blusų vystymosi periodas trunka 25-50 dienų. Padėti kiaušinėliai nuo žmogaus ar gyvūno odos ir kailio gali nukristi visur: ant kilimų, lovų, pagalvių, todėl greitai išplinta. Blusos turi labai stiprias užpakalines kojas, tad gali nušokti gana toli – apie 40 cm. Blusų dydis 2-4 mm. Taigi, joms nėra problemos nusigauti iš vienos vietos į kitą. Blusos gali gyventi net iki 1,5 metų. Labiausiai Lietuvoje paplitusios žmoginės ir gyvūninės (kačių, šunų, triušių) blusos. Per gyvenimą blusa padeda apie 500 kiaušinėlių.

Kaip gi plinta blusos?

Blusos sparčiai plinta ir dauginasi tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Net jei jūsų namuose vyrauja švara ir tvarka, tačiau turite naminių gyvūnų, kurie išeina į lauką, atsiranda tikimybė, kad ir jūsų namuose atsiras blusų. Juos gali parnešti jūsų gyvūnas, kontaktuodamas su kitais gyvūnais ar jau užsikrėtusiais graužikais. Blusoms labai svarbi kūno šiluma, jos greitai ją pajunta ir puola maitintis krauju, kuris yra jų maistas. Kartais žmonės nepagalvoja, kad maitindami benamius gyvūnus sau sukelia grėsmę parsinešdami blusas į namus. Blusos labai judrios, tad tereikia keliolikos ar keliasdešimt centimetrų, kad nuo gyvūno kailio jos persikeltų ant jūsų drabužių ar odos. Blusas gali pernešti ir graužikai.

Kaip atpažinti, kad atsirado blusų?

Smarkus niežėjimas kojose ir rankose, paraudę odos plotai – pagrindiniai požymiai, kad šalia jūsų apsigyveno blusos. Kadangi blusos yra labai maži vabzdžiai, juos iš karto pamatyti yra sunku. Labai svarbu, vos tik pastebėjus, imtis priemonių blusoms naikinti, nes ne tik jų įkandimai sukelia žmogui problemų. Galimos sunkios alerginės reakcijos ir užkrečiamosios ligos (vidurių šiltinė, listeriozė, tuliaremija, endeminė žiurkių dėmėtoji šiltinė).

Ką daryti atsiradus blusoms?

 • Išmaudykite naminius gyvūnus specialiomis priemonėmis ir šampūnais.
 • Išpurtykite, išvalykite bei dezinfekuokite (galima išplauti karštame vandenyje su muilu) naminių gyvūnų kilimėlius ir gultus.
 • Naudokite naminiams gyvūnams specialius antkaklius nuo blusų arba specialius veterinarinius lašelius. Pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju.
 • Pasigaminkite naminę priemonę gyvūnų kailiui valyti nuo blusų – acto ir vandens mišinį (viena dalis acto ir viena dalis vandens).
 • Apribokite naminių gyvūnų lankymąsi lauke.
 • Išsiurbliuokite grindis, minkštus baldus ir visus plyšius.
 • Kruopščiai išplaukite grindis.
 • Išvalykite kilimus ir kilimėlius.
 • Išvalykite bei dezinfekuokite lovas, pakeiskite patalynę.
 • Išvalykite baldus ir visus paviršius.
 • Užkamšykite plyšius.
 • Galima naudoti ir insekticidus įdėmiai perskaičius naudojimo instrukcijas.
 • Pastebėjus blusas laiptinėje ar bendro naudojimo rūsiuose, būtinai informuokite bendrijos pirmininką ar gyventojus. Palikus bent vieną židinį, blusos veisis ir toliau.
 • Parvedus vaikus iš lauko, žaidusius smėlio dėžėje, nuprauskite ir apžiūrėkite.
 • Neleiskite vaikams glostyti benamių kačių.
 • Naikinkite graužikus, jei jų yra.

Naikinti blusas yra sunkus darbas reikalaujantis kantrybės ir ne visada namų sąlygomis galima jas išnaikinti visiškai. Dažnai naminės priemonės yra trumpalaikės bei neefektyvios. Yra nustatyta, kad tik 10% blusų randama naminių gyvūnų kailyje, o likusieji 90% veisiasi po kilimais, pataluose, gyvūnų guoliuose ir grindų plyšiuose. Skaitoma, kad apie 30% blusų populiacijos perneša katės. Naikinant blusas labai svarbu ne tik išnaikinti jas pačias, bet ir jų kiaušinėlius.

Į pagalbą pasitelkite specialistus

Norint turėti ilgalaikio poveikio rezultatą į pagalbą patartina pasitelkti profesionalus. Naudojant insekticidus patiems iškyla pavojus aplinkai, žmonių bei augintinių sveikatai. Be to, esant dideliam blusų židiniui namuose yra reikalingas chemiškas namų valymas. Tad tokiu atveju patariama kreiptis pagalbos į kompetetingus specialistus, kurie, naudodami aukštos kokybės, autorizuotas specialias priemones blusoms naikinti šią problemą išspręs greitai, saugiai ir efektyviai.

Reikia pagalbos? Skambinkite Universalaus meistro specialistams. Mūsų darbuotojai greitai atvyks į vietą, profesionaliai įvertins situaciją, kruopščiai ir atsakingai išnaikins blusas bei atliks valymo bei dezinfekcijos paslaugas. Paskambinkite mums ir mes jums patogiu laiku padėsime išspręsti atsiradusią problemą. Universalus meistras – profesionalūs kenkėjų naikinimo sprendimai jūsų namams.