Kaip išnaikinti museles

Kaip išnaikinti museles?

Kaip išnaikinti museles

Pripažinkime, namuose maistas yra vienas iš svarbiausių dalykų. Dažnam iš mūsų pasisotinimas teikia didelį malonumą, todėl grįžus po darbų turbūt nėra nieko geriau nei sočiai ir skaniai pavalgyti… Vis tik net nepastebime, kaip mūsų valgymo įpročiai, karts nuo karto paliekant neplautus indus kriauklėje, po valgio nuo stalo nenuvalant maisto likučių arba matomoje vietoje laikant vaisius, mums patiems padaro meškos paslaugą ir netrukus namuose sulaukiame gyventojų – maistinių muselių. Atrodytų mažyčiai nekalti vabzdžiagyviai, kuriuos išnaikinti turėtų būti paprasta, tačiau daugeliui šis mūšis tampa karu, kurį laimėti darosi vis sunkiau ir sunkiau. Tad kaipgi išnaikinti namuose užsiveisusias maistines museles?s

Pradėkite nuo tvarkos

Maistinės muselės yra ypatingai greitai besidauginančios ir vislios. Šie vabzdžiai išsiritę iš kiaušinėlio subręsta per penkias dienas ir dauginasi patogioje 20 laipsnių temperatūroje. Mėgstamiausia jų vieta – pūvančios augalų ir vaisių liekanos. Šių muselių naikinimas žymiai palengvės turint informacijos apie tai, kur ir kaip jos veisiasi. Vertėtų žinoti, kad šiltuoju metų periodu šios muselės apspinta sultinguosius, saldžius vaisius, tokius kaip obuoliai, slyvos, kriaušės, arbūzai ir t.t. Taip pat šie vabzdžiai mėgsta gendančias daržoves: pomidorus, kopūstus, žaliąsias daržoves. Dideli šių kenkėjų draugai – uogienės, sultys, alus, vynas.

Žinodami muselių veisimosi ypatybes jums prireiks tik šiek tiek tvarkos. T.y. nelaikyti namuose užpildyto šiukšlių kibiro, atvirai matomų sudėtų vaisių, daržovių, pradarytų sulčių, uogienių, vyno ar alaus. Visus šiuos produktus geriausia laikyti šaldytuve. Svarbu yra tai, kad visi namuose gyvenantys asmenys, įskaitant ir vaikus, laikytųsi sutartos tvarkos. Jeigu šeimoje bus tik vienas, siekiantis išnaikinti museles, deja, rezultatai nuvils, nes net ir vienas kažkieno paliktas produktas skatina šių muselių tolimesnį dauginimąsį, o dėl jų ypač greito veisimosi to joms pilnai pakaks, kad neišnyktų.

Patarimai ir muselių naikinimo metodai

Jeigu maistinių muselių kuris laikas jums išnaikinti vis tiek nepavyksta, tuomet galite imtis papildomų patikrintų naikinimo priemonių. Pabandykite pagaminti spąstus: plastikinį butelį apvyniokite dvipuse lipnia juostele ir į vidų įpilkite su medumi arba uogiene maišyto vandens (tinka ir obuolių sultys). Muselės prieš įskrisdamos į butelio vidų pirmiausia nutūps ant jo paviršiaus ir bus sučiuptos.

Dar vienas veiksmingas metodas yra panaudojant keletą skirtingų ingredientų. Jums reikės:

  • Acto;
  • Vandens;
  • Bet kokių vaisių sulčių (geriausia šviežių);
  • Indų plovimo skysčio;
  • stikliukų.

Paėmę skirtingus stikliukus į vieną iki pusės įpilkite vandens, į kitą lygiai tiek pat acto, o trečią stikliuką sklidinai užpildykite sultimis. Viską supilkite į vieną talpą (geriausiai tiks lėkštė), sumaišykite ir įlašinkite kelis lašus indų plovimo skysčio. Dar kartą išmaišykite turinį ir muselių gaudyklė paruošta! Tiesiog pastatykite šią gaudyklę šalia vaisių ar ten, kur muselių koncentracija yra didžiausia ir šių mažų kenkėjų greitai nebeliks.

Tokius pačius eksperimentus galite daryti su vynu, alumi arba obuolių actu, kuris taipogi yra labai patrauklus muselėms. Papildomai prie tokių spąstų galite pakabinti lipnias juostas musėms gaudyti. Taip pat patartina naudoti kelis metodus vienu metu. Taip tikimybė, kad muselės išnyks padidės kelis kartus. Vis tik nepamirškite nuolatos gyvenamojoje erdvėje palaikyti švarą ir tvarką, kadangi net ir patys geriausi muselių gaudymo patarimai nublanks prieš namuose gulinčius šiukšlių maišus arba neplautų indų kalnus. Kuomet muselių veisimosi taškai namuose yra net keli, tuomet jas išnaikinti tampa ypač sunku.

Reikia pagalbos?

Kenčiate nuo muselių jau kelintą mėnesį? Išbandėte viską, tačiau rezultato vis nėra? Tuomet į pagalbą pasikvieskite Universalaus meistro specialistus. Mūsų meistrai turi visas reikiamas priemones ir patirtį naikinant įvairius tiek namuose, tiek lauke gyvenančius vabzdžius, todėl atsižvelgę į aplinkybes pritaikys efektyviausią, tačiau draugišką aplinkai muselių naikinimo būdą. Mes žinome ir puikiai suprantame, kiek nemalonumų gali pridaryti kenkėjiškos musės, todėl įsijaučiame į problemą, įsigiliname į jos esmę ir kartu su jumis priimame sprendimus. Skambinkite nurodytais kontaktais nedelsiant ir su mūsų pagalba pradėkite veiksmingą muselių naikinimą jūsų aplinkoje. Greitai atvyksime ir sudarysime reikalingų veiksmų planą bei padėsime jums užmiršti šiuos erzinančius kenkėjus ilgam!