Kaip klijuoti grindines plyteles?

PASTABA: Šiame straipsnyje aptariame konkrečiai grindinių plytelių klijavimą. Norėdami sužinoti, kaip klijuoti sienines plyteles, spauskite čia.

Grindines plyteles veikia daugiau aplinkos veiksnių, lyginant su sieninėmis plytelėmis. Grindines plyteles iš dalies veikia tie patys veiksniai, kaip ir sienines plyteles, pvz., temperatūros pokyčiai ir plėtimasis, drėgmės ir chemijos poveikis, bet taip pat prisideda ir grindinėms plytelėms būdingi veiksniai, tokie kaip apkrovos ir atsparumas apkrovoms bei smūgiams, plytelių paviršiaus atsparumas vaikščiojimo sukeliamai trinčiai ir pan.

Grindinių plytelių klijavimas [Pasidaryk Pats]

1 žingsnis: teptuku arba voleliu padengiame gruntinį grindų pagrindą.

2 žingsnis: paruoštą klijų skiedinį tolygiai trintuve paskirstome ant grindų – pirmiausiai lygiu trintuvės kraštu, o po to dantytu trintuvės kraštu.

3 žingsnis: plyteles pradedame kloti nuo jums patogiausio kampo, ant padengto klijų sluoksnio. Tuomet būtina plyteles šiek tiek pakalti guminiu plaktuku, ypač dengiant didesnio formato plyteles, kad jos geriau priliptų.

4 žingsnis: kai priklijuojame keletą grindinių plytelių eilių, patikriname jų tolygumą – jeigu aptinkame šiek tiek aukščiau išsikišusias plyteles, tada atitinkamai pakalame guminiu plaktuku. Kai kuriuos klijus naudojant užtenka paspaudimo ranka, bet guminis plaktukas padeda tiksliau koreguoti šias problemas.

5 žingsnis: kaip ir sieninių plytelių atveju, pirmiausią klijuojame visas sveikas plyteles, ir tik po to klijuojame supjaustytas kraštines grindines plyteles. Paprastai grindinėse plytelėse nereikia daryti skylių angoms – užtenka paprasčiausio nupjovimo, pvz., šiluminių vamzdžių ir radiatorių atveju.

6 žingsnis: kai klijai sustingsta, pašaliname iš tarpų jo perteklių. Plytelės yra iš esmės priklijuotos. Belieka tik padengti plytelių tarpų glaistą!

Universalus Meistras pataria: rinkoje galima rasti įvairaus tipo klijų. Pavyzdžiui, naudojant vidutinio storio klijus (4-20 mm storio) yra lengviau klijuoti plyteles nelygaus pagrindo sąlygomis arba kai po plytelėmis taip pat yra įrengiama grindų šildymo sistema.

Klijuojant grindines plyteles patalpose, kuriose eismas yra intensyvesnis, pvz., koridoriuose, viešuosiuose tualetuose, komercinių ir viešų patalpų salėse ir pan., laikas gali būti didelis faktorius. Tokiu atveju galite naudoti greitai kietėjančius klijus, kurie vos per 4 valandas jau leidžia meistrams tęsti darbus ir net ant jų vaikščioti!

Norite sutaupyti laiko ir būti ramūs dėl plytelių klijavimo? Kviečiame susisiekti su Universaliu meistru! Mūsų plytelių klijavimo ekspertų komanda užtikrins nepriekaištingus rezultatus ir saują komplimentų iš kiekvieno jūsų svečio!