tualeto-plyteliu-klijavimas

Dažniausios Plytelių Klijavimo Klaidos

Plyteles klijuoti nėra lengvas ir paprastas darbas. Jis reikalauja gero pasiruošimo, atsargumo, kruopštumo, žinių ir gerų įgūdžių.

Atminkite, kad netinkamai priklijavę labai lengvai dūžtančią plytelę, ne taip jau ir lengvai ją atklijuosite – padarę vieną smulkią klaidą galite sau pasidaryti daug didesnį nuostolį, nei nutuokiate. Todėl kviečiame susipažinti su dažniausiai daromomis klaidomis klijuojant plyteles.

Planas. Prieš imdamiesi bet kokių plytelių klijavimo darbų, protinga yra susidaryti planą. Jis turėtų nurodyti visas medžiagas, kurias naudosite plytelėms klijuoti, bei plytelių tipą, spalvą, matmenis ir kitą būtiną informaciją. Tuomet pasiruoškite visas medžiagas ir priemones pagal jūsų sudarytą planą, kad viskas būtų po ranka ir nereikėtų stabdyti darbų dėl to, kad užmiršote ši ar tą.

„Universalus meistras“ pataria: rinkdamiesi plyteles, nuspręskite, kokią plytelių rūšį yra tikslingiausia jums rinktis: ar norėtumėte keraminių, ar akmens masės, ar natūralaus akmens plytelių. Atminkite, kad jūsų pasirinkimas gali būti ribojamas klijuojamų plytelių aplinkos, nes lauko sąlygos tikrai turės kitą poveikį nei vidaus sąlygos ir todėl plytelės turėtų būti atitinkamai atsparios vandeniui, šalčiui ir fiziniams faktoriams. Susisiekite su „Universaliu meistru“ ir gaukite daugiau informacijos! 

Vanduo. Pasiruošus klijuoti plyteles, patikrinkite, ar vanduo gali neribojamai nutekėti. Tuomet pasižiūrėkite, kad po klijuojamomis plytelėmis esanti danga yra tinkamai apsaugota nuo vandens. Kadangi vanduo paprastai turi bent minimalų druskų kiekį, jam garuojant pro pvz., akytas plyteles, plytelių paviršius gali pabalti ir sugadinti jų estetiką bei sukelti struktūrines problemas.

Neapsigaukite. Net kai realios patalpos forma ir matavimai atrodo tobuli plytelėms lengvai ir paprastai klijuoti, neapsigaukite – labai tikėtina, kad reikės taikyti atitinkamus sprendimus plytelių kampams, kraštams, nupjovimams ir kitiems elementams. Plyteles klijuoti yra sudėtinga, nes tai reikalauja konkretumo, atsargos, ir įgūdžių. Idealiausia yra samdyti ekspertą plytelių klojimo darbams atlikti.

„Universalus meistras“ pataria: jeigu klijuojate plyteles patys, atminkite keletą dalykų:

  • Patalpoms naudokite tik tos pačios partijos plyteles – skirtingų partijų plytelės gali turėti menkų vizualių ir struktūrinių skirtumų, dėl ko ilgainiui gali susidaryti vizualus kontrastas ir gadinti estetiką;
  • Kuo mažiau pjaustykite – stenkitės klijuoti nepjaustytas, nemodifikuotos formos plyteles, nes tokiu būdu nėra pažeidžiamas plytelių tvirtumas ir struktūra. Juolab venkite smulkių plytelių pjaustymo;
  • Įsivaizduokite, kaip atrodys, prieš klijuodami – prieš tepdami klijus ir klijuodami plyteles, susidėkite jas taip, kaip norite, kad pamatytumėte, kaip atrodys bendras rezultatas.

vonios-plyteliu-klijavimasŠvarumas. Pasirūpinkite, kad klijuojami paviršiai – tiek sienų ar grindų, tiek pačių plytelių – būtų visiškai švarūs. Purvas, dulkės, skiedikliai ir kiti elementai neleidžia plytelėms tinkamai sukibti su grindimis ar sienomis. Patikrinkite, ar nėra susikaupusių teršalų, pašlakstydami šiek tiek vandens ant betono – jeigu susigeria ir palieką dėmę, būtina nuodugniai nuvalyti paviršių. Atminkite – antro šanso neturėsite, todėl pasirūpinkite švara dabar.

Klijavimas. Taip, kaip egzistuoja keletas plytelių rūšių, taip pat ir egzistuoja atitinkamas kiekis įvairių klijų, kurie tinka tik konkrečioms plytelėms. Taip pat, klijuodami naujas plyteles ant jau priklijuotų senų plytelių galima tik tuomet, kai senosios yra labai tvirtai sukibusios su paviršiumi ir tik gerai jas nuvalius. Siekiant išvengti nesklandumų, kuriuos bus sudėtinga ir brangu ištaisyti, būtina vadovautis gamintojų nurodymais ir bendrais plytelių klijavimo principais.

Nenorite rizikuoti padaryti klaidą klijuodami plyteles? Susisiekite su Universaliu Meistru! Mūsų plytelių klijavimo ekspertų komanda pasirūpins, kad rezultatai būtų nepriekaištingi ir patrauktų jūsų svečių akis!