Kas yra geodezija

Kas yra geodezija?

Kas yra geodezija

Nieko nėra geriau nei turėti ar įsigyti nuosavos žemės sklypą ar jo lopinėlį, tiesa? Nuosava žemė, tai tarsi užtikrintas pagrindas, nuo kurio atsispyrę galime pradėti kurti savo ateitį, dėlioti ateities vizijas ir pradėti pildyti savo svajones. Juk kiekvienas paslapčia svajojame apie kažką daugiau nei turime šiandien. Vis tik nusipirkus ar dalinant sklypą yra reikalingi tam tikri žingsniai, be kurių žemės formavimo ir įforminimo procesai būtų tiesiog neįmanomi. Vieni iš tokių yra kadastriniai matavimai ir geodezija.

Geodezija – žemės planų, brėžinių bei žemėlapių sudarymas. Trumpai tariant, šis mokslas tiria reljefus, žemės plotų formą, dydį ar kitus parametrus, tačiau praktikoje geodezija dažniausiai yra pasitelkiama atliekant vietovės kadastrinius matavimus nekilnojamo turto byloms. Geodeziniai matavimai yra būtini perkant ir parduodant žemės sklypą, rengiantis statyti pastatus arba keisti sklypo paskirtį. Remiantis atliktais matavimais yra daromos topografinės nuotraukos, žymimos ribos, statomi ženklinimai, nustatomos geografinės padėties koordinatės bei atliekami kiti darbai. Geodeziniai matavimai nėra privalomi, jie yra užsakomi ir atliekami pagal individualų užsakymą siekiant išsiaiškinti ir nustatyti sklypų plotą bei ribas.

Kada ir kaip yra atliekami geodeziniai matavimai?

Nesusidūrę su geodezija neretai klausia kada gi yra atliekami geodeziniai matavimai? Tokie matavimai yra atliekami tuomet, kai yra keičiami žemės sklypų kadastro duomenys, pvz. keičiasi sklypo savininkas, keičiama sklypo paskirtis ar yra vykdomas sklypo padalinimas. Geodeziniai matavimai taip pat ypač praverčia norint apsitverti teritoriją tvora. Tam, kad nebūtų pažeistos teritorijos ribos ir tvora staiga neatsidurtų kaimyno sklype, yra reikalingi tikslūs geodeziniai matavimai.

Geodezinius matavimus gali atlikti tik atestuoti matininkai, kurie dirba įmonėje, turinčioje tokio pobūdžio darbų licenziją. Licenzijuotos veiklos dėka šios įmonės turi teisę atlikti geodezinius žemės sklypų matavimus, forminti kadastrinių matavimų bylas bei jas tvirtiniti ir tvarkyti. Patys geodeziniai matavimai yra atliekami specialiais prietaisais, kurie leidžia tiksliai nustatyti žemės paviršiaus taškų pedėtį. Matavimams atlikti yra naudojami elektroniniai tacheometrai ir GPS imtuvai. Gauti rezultatai vėliau yra susiejami su tam tikromis koordinačių sistemomis.

Pagal poreikius, geodezinių matavimų metu gali būti atliekami šie veiksmai:

  • Dalyvaujant sklypo savininkui paženklinamos žemės sklypo ribos, sustatomi arba atkuriami riboženkliai;
  • Nustatomas tikslus sklypo plotas, posūkio taškų bei riboženklių koordinatės;
  • Koordinuojami sklype esantys inžinieriniai tinklai, įrenginiai ir kiti įvairūs statiniai;
  • Parengiamas žemės sklypo planas ir apskaičiuojama jo vidutinė rinkos vertė;
  • Plane sužymimos vietos ir objektai, kuriems yra nustatytos specialios miško ir žemės naudojimo sąlygos arba kiti naudojimo apribojimai;
  • Surenkami kadastro duomenys apie žemės sklypą ir formuojama nekilnojamojo turto kadastrinių matavimų byla;
  • Paruošti dokumentai tvirtinami ir registruojami atsakingose institucijose.

Geodeziniai matavimai nėra būtini norint atkurti nuosavybės teisę į išlikusį nekilnojamąjį turtą. Tokiais atvejais užtenka ir preliminarių matavimų. Visgi jeigu norite daugiau tikslumo patartina yra užsisakyti pilnus geodezinius matavimus. Tokie matavimai leis nustatyti geografinę padėtį valstybinėje sistemoje centimetro tikslumu. Preliminarių matavimų paklaida siekia iki 1m.

Pasitikėkite specialistais

Planuojate pirkti, perrašyti ar parduoti sklypą, tačiau nedaug ką išmanote apie geodeziją? Tiksliai nežinote visų įstatymų, reikalavimų ir neturite laiko į viską gilintis? Tuomet jums tikrai pravers profesionalios Universalaus meistro geodezinių matavimų paslaugos. Greitai atvyksime į jūsų nurodytą sklypą, išklausysime poreikius, suderinsime sąlygas ir jums patogų darbų atlikimo laiką bei nedelsiant pradėsime darbus. Mes ypač vertiname nuoširdų ir atvirą bendravimą, todėl įsigilinsime į jūsų norus ir pasiūlysime lanksčias paslaugas bei visapusišką pagalbą.

Pas mus dirbantys Nacionalinės žemės tarnybos atestuoti matininkai turi reikiamą patirtį ir specialius geodezijos prietaisus, kad tiksliai nustatytų koordinates. Pagal jūsų poreikius tiksliai nustatysime sklypo posūkio taškus, riboženklių koordinates ir sužymėsime sklypo ribas. Operatyviai parengsime sklypo planą ir sukoordinuosime jame esančius statinius, įrenginius ir inžinierinius tinklus. Padėsime jums suformuoti ir patvirtinti atliktų geodezinių matavimų bylas, todėl jums nereikės rūpintis niekuo. Kreipkitės į mus jau dabar ir džiaukitės greitai ir profesionaliai atliktais geodeziniais reikiamo sklypo matavimais ir lengvai išvenkite visų problemų!