Kaip kloti trinkeles? Trinkelių klojimo technologija

Trinkelių klojimo technologijaNe kiekvienas statybinių darbų meistras gali tiesiog imti ir pradėti kloti trinkeles. Šiai veiklai atlikti yra būtinos specifinės žinios, įgūdžiai ir tinkamas pasiruošimas. Prieš pradedant bet kokius trinkelių klojimo darbus, būtina pirmiausią įvertinti reikiamų medžiagų kiekius, jų rūšis ir visos klotinos teritorijos gruntą. Tuomet būtina sudaryti tikslų trinkelių klojimo planą, numatyti klojimo raštą, metodiką, paruošti pagrindą ir įvairius sluoksnius ir tik tada imtis pačių klojimo darbų. Universalus meistras – jūsų paslaugoms!

Visas trinkelių klojimo procesas gali būti suskirstytas į keletą etapų:

  • Analizė. Pirmasis darbas yra susisiekti su trinkelių klojimo paslaugas užsakiusiu asmeniu ar įmone ir išsiaiškinti jų poreikius bei norus. Tuomet, vadovaujantis jų pageidavimais, padedame formuoti preliminarų planą ir pateikiame rekomendacijas. Mūsų komanda visada stengiasi suderinti tokį planą, kurį įvykdžius galutinis rezultatas būtų ir gražus, ir patogus, ir praktiškas.
  • Matmenys. Išsiaiškinę užsakovo poreikius ir pageidavimus, įvertiname trinkelėmis klotiną teritoriją ir toliau formuojame planą – nustatome teritorijos matmenis ir erdvines savybes, t. y. bendrą plotą, grunto aukščių lygius ir jų skirtumus (niveliavimas), nuolydį bei nuolydžio kryptį ir kitus svarbius aspektus.

Nustatę klotinos teritorijos erdvinius matmenis, galime apskaičiuoti būtinų medžiagų kiekius, matmenis ir kainas, kurie yra pridedami prie preliminaraus plano. Taip pat, išsiaiškinę teritorijos reljefą, galime atitinkamai suplanuoti nuolydžius, vandens surinkimo sistemas ir kitus būtinus elementus.

Pagrindo paruošimas

  • Kasimo darbai. Kasimo darbai leidžia Universalaus meistro ekspertams atlikti tolimesnę grunto analizę. Kasinėjimo būdu nustatę grunto tipą, sprendžiame, koks yra būtinas kasimo gylis, kurias konkrečias vietas kasti ir kurios vietos jau buvo kastos. Turime įvairių priemonių kaip Bobcat, kurios mums palengvina visus šiuos darbus.

Kaip Tinkamai Kloti TrinkelesJeigu yra aptinkamos anksčiau kasinėtos vietos, pvz., jeigu buvo tiesiami vamzdžiai arba elektros įvadai, pabrėžiame, kad jose taip pat aptiksime ir sujudinto grunto, todėl bus būtina jį pašalinti ir užpilti smėliu, kuris tuomet bus sutankinamas.

Priklausomai nuo geologinės aplinkos, taip pat įmanoma rasti priesmėlių ir molių. Priesmėlis yra palankiausias gruntas, reikalaujantis minimalaus nukasimo. Molis reikalauja šiek tiek daugiau grunto nukasimo nei priesmėlis. Grunto sustiprinimo sumetimais, nukastų teritorijų pagrindas yra dengiamas geotekstilės audiniu.

  • Pasluoksnių darbai. Pirmiausia atkreipiamas dėmesys į tai, kokia geologinė medžiaga sudaro pagrindą. Jeigu tai yra molis, mūsų komanda padengia jį vibruojamu smėliu ir vibruoja jį. Tokiu būdu yra atskiriamas gruntas nuo stambesnių medžiagų.

Tuomet imamasi stambaus žvyro sluoksnio. Tankinant šias medžiagas pasiekiamas nepriekaištingai kokybiškas rezultatas, nes stambus žvyras yra gerai tankinamas 150 kg ar sunkesne vibravimo ir tankinimo įranga.

Tada dengiamas akmens skaldos pasluoksnis (pvz., granito, dolomito ir kt.). Šiame etape yra nustatomos konkrečios teritorijos, kurias veiks sunkesnės apkrovos, pvz., automobilių važiavimo takai ir stovėjimo aikštelės. Šiose teritorijose dengiamas tankesnis skaldos sluoksnis. Vaikščioti skirtiems takams yra reikalingas žymiai plonesnis sluoksnis.

Galiausiai, mūsų ekspertai supila ir sutankina atsijų sluoksnį. Atsijų perteklius yra pašalinamas metaliniu keturkampiu strypu arba liniuote.  Be abejonės, kiekviena situacija yra skirtinga, tad mūsų meistrai adaptuojasi lengvai ir greitai.

  • Pagrindas paruoštas! Tuomet Universalaus meistro specialistai pradeda kloti trinkeles pagal pasirinktą trinkelių klojimo raštą.

Mūsų trinkelių klojėjus rasite čia