Kaip apskaičiuoti kvadratūrą

Kaip apskaičiuoti kvadratūrą?

Kaip apskaičiuoti kvadratūrą

Kiekvienam iš mūsų anksčiau ar vėliau ateina metas kraustytis į naujus namus. Tai dažniausiai padiktuoja įvairios asmeninės aplinkybės: šeimos pagausėjimas arba sumažėjimas vaikams pradėjus gyventi savarankišką gyvenimą, naujos darbovietės suradimas, persikėlimas gyventi į kitą šalį ar miestą ir t.t. Šiandieniniame globaliame pasaulyje judėjimo laisvė yra kaip niekad ryški, todėl kraustydamiesi arba įrenginėdami naują būstą neretai susiduriame ne tik su pakiliomis emocijomis, bet ir su tam tikrais netikėtais sunkumais. Vienas iš tokių yra kvadratūros apskaičiavimas.

Kvadratūrą dažniausiai turime žinoti, kuomet reikia užpirkti apdailos medžiagas, pvz. parketą, plyteles, dažus ar kt. Kvadratūros taip pat reikia įrenginėjant šildymo sistemą ar keičiant radiatorius (šiuo atveju yra aktualus ir tūris). Tuo tarpu perimetro skaičiavimas yra svarbus renkantis grinduostes, bagetus, durų apvadus. Žinoma, sužinoti patalpų kvadratūrą galima pasitelkus techninius patalpų brėžinius arba statybinį lazerinį atstumo matuoklį, tačiau ką daryti, jeigu pirminiai brėžiniai yra netikslūs, o kitų išmanių prietaisų su savimi tiesiog neturite? Tuomet vertėtų žinoti keletą naudojamų kvadratūros apskaičiavimo metodų, kuriuos čia ir aptarsime.

Kaip apskaičiuoti kambarių kvadratūrą?

Prieš atliekant bet kokio būsto remonto darbus, būtina žinoti tikslius kambarių plotus, kitaip susidursite su problemomis darbų eigoje. Jei apdailos darbams planuojate samdyti darbininkus, kambarių ir sienų plotai yra pirmas dalykas, kurio jie paprašys. Faktiniai plotai ne tik leis tiksliau įvertinti medžiagų kiekius, bet ir geriau susiplanuoti finansus, darbų eigą ir apimtis.

Visų pirma dažniausiai kambarių plotai sudaro tam tikras formas, kurios gali būti arba taisyklingos, arba netaisyklingos. Jeigu kambario perimetro forma yra taisyklinga (kvadratas, stačiakampis, rombas), tuomet apskaičiuoti kvadratūrai galima pasitelkti formulę. Kvadrato formos kambario kvadratūrą apskaičiuoti yra paprasčiausia. Tereikia pamatuoti vieną kraštinę ir pakelti turimą skaičių kvadratu, t. y. padauginti iš jo pačio. Pvz. jeigu kambario vienos sienos ilgis yra 6 metrai, tuomet kambario plotas bus (6*6) 36 kvadratiniai metrai. Tuo tarpu norint apskaičiuoti perimetrą, kraštinės ilgį reikia padauginti iš kraštinių skaičiaus (keturios sienos – keturios kraštinės, todėl 6*4=24).

Stačiakampio formos patalpos turi po dvi lygias kraštines (sienas). Perimetro apskaičiavimas (pavyzdžiui prieš perkant grindjuostes) nesiskiria nuo kvadrato formos skaičiavimo principo. Tereikia sudėti visas keturias kraštines ir gausime bendrą ilgį. Tuo tarpu plotas gali būti apskaičiuojamas sudauginus dvi šalia viena kitos esančias kraštines: jei kambario ilgis yra 6 m, o plotis 4, tai reikia sudauginti šiuos skaičius ir gausime bendrą kambario plotą (24 kv. m.).

Kaip apskaičiuoti sienos kvadaratinius metrus?

Sienų plotų skaičiavimas pasitarnaus atliekant sienų dažymą ar tapetavimą. Tam, kad nebūtų išmetami pinigai ir medžiagų būtų užperkama tik tiek, kiek reikia, tikslus plotų apskaičiavimas yra esminis pasiruošimo darbas. Sienų plotų apskaičiavimo principai yra panašūs, nors daugumoje atvejų teks padirbėti smarkiau. Nedaug kas įvertina, jog sienos turi angas langams, durims ar sieninėms spintoms. Tokiu atveju net jeigu ir sienos perimetras yra taisyklingas, šiuos plotus teks iš bendros kvadratūros išskaičiuoti. Pirmiausia išmatuokite sienos plotą paėmę jos kraštines ir pritaikę aukščiau minėtus skaičiavimo metodus. Tada išmatuokite angos (durų ar lango) plotą. Tą padarykite taipogi matuodami kraštines bei jas sudaugindami pagal tas pačias formules. Vėliau iš gauto sienos ploto atimkite angos plotą ir turėsite faktinį sienos plotą.

Pasitelkite į pagalbą specialistus

Remontas – ne tik įdomus, bet ir varginantis procesas, kuris pareikalauja ypatingų pastangų ir atidumo. Tikslūs sienų, kambarių ir kitų plotų paskaičiavimai gali atverti duris į sklandesnį ir greitesnį darbą bei leisti kuo racionaliau panaudoti savo turimus išteklius. Jeigu vis tik abejojate, kad šių darbų patys atlikti nesugebėsite arba paprasčiausiai neturite tam pakankamai laiko, kreipkitės į mūsų patyrusius specialistus, kurie turi visus reikiamus įrankius ir prietaisus tokių darbų sklandžiam ir greitam atlikimui. Suderinę jums patogų konkretų apžiūros laiką atvažiuosime ir profesionaliai įvertinsime visus reikiamus plotus bei pateiksime tikslius skaičiavimus. Pasitikėkite patyrusiais specialistais ir susikoncentruokite ties savo įprastais darbais. Skambinkite mums jau dabar ir atsikratykite visų netikėtai užgriuvusių matavimo problemų!