Patarimai, kaip išvalyti silikoną ir siejamus nešvarumus vonios kambaryje
Visi žinome, kad valyti vonios kambarį nėra linksmas projektas. Dauguma mūsų vengia šios užduoties – taip vengia, kad kartais net pasamdo valymo paslaugas teikiančius specialistus, kad visą tai atliktų už juos. Įdomu tai, kad specialistams tai yra malonus užsiėmimas. Visgi tvarką daryti yra gera. Tačiau, kai kurie mūsų nepasiduoda taip lengvai, todėl drąsiai imasi patys tvarkyti vonios ir tualeto kambarį. O patarimai tik pagreitina ir palengvina šį procesą.
Kol pelėsio neaptinkate, tol galite būti ramūs. Tačiau, atsiradus pelėsiui po silikono sluoksniu, būtina jį visiškai pašalinti, išvalyti siūles ir tuomet iš naujo padengti silikonu. Pati geriausia priemonė yra – be abejo – profilaktika, tad stenkitės užkirsti kelią pelėsiui dabar, kad vėliau nekiltų didesnių problemų. Kiekvieną kartą nusimaudę, praplaukite tas dušo kabinos arba vonios vietas, kuriose yra silikono. Tai pašalina muilo, įvairių aliejų aliejų ir kitų medžiagų likučius. Atminkite – papildomai skalaudami vonią ir dušo kabiną, sutaupysite laiko ir pinigų ateityje.
Užtenka kasdien vieną kartą praplauti dušo kabiną arba vonią, kad žymiai sutrumpintumėte valymui skiriamą laiką. Parduotuvėse taip pat galite rasti automatinių dušo kabinos valiklių. Šį įrenginį reikėtų naudoti kiekvieną kartą pasinaudojus dušo kabina.
Tačiau, jeigu yra būtina visiškai šalinti silikoną, yra keletas būdų, kaip tai galima atlikti. Galite bandyti užpurkšti karšto vandens ir baliklio mišinį (4:1), šiek tiek palaukti ir po to nuvalyti kempine, jeigu tai yra būtina. Dar efektyvesnis sprendimas yra sumaišyti litrą baliklio, 3 litrus karšto vandens, 50 gramų miltelinio skalbiklio ir šiek tiek trinatrio fosfato. Užtektų ir net bet kurio baliklio ar amoniako pagrindu sudaryto valiklio, bet jokiu būdu nesumaišykite jų, nes tuomet išsiskiria nuodingos medžiagos ir gali pakenkti jūsų sveikatai.
Silikonas labiausiai pažeidžiamas, jeigu dažnai šveičiate dušą ir netyčia užkliudote jį, tad tas vietas rekomenduojama valyti švelnesniais valymo įrankiais. Atkreipkite dėmesį į tai, kokiu greičiu susiformuoja pelėsis ir silikonas pakeičia spalvą. Jeigu, padengus nauju silikono sluoksniu, pelėsis atsiranda praėjus vos trims savaitėms, tikėtina, kad silikonas buvo netinkamai padengtas arba blogos kokybės Mūsų santechnikai, silikoną padengia be priekaištų. Reguliarus valymas padeda išvengti pelėsio problemos ir taip užtikrina jūsų vonios kambario tvarką. Už tai jums bus dėkinga jūsų šeima, sugyventiniai ar kambariokai!