Kodėl netraukia kaminas

Kodėl netraukia kaminas?

Kodėl netraukia kaminas

Kaminas, tai pastato konstrukcijos dalis skirta šalinti susikaupusius dūmus bei kietąsias daleles iš namuose esančių ugnies židinių, tokių kaip krosnys, pečiai, židiniai ar katilai. Bet kurio kamino paskirtis yra užtikrinti nuolatinį savaiminį lauko oro srauto patekimą į degimo vietą ir sukurti reikiamą trauką dūmų šalinimui. Nors šiais laikais esti nemažai šildymo ir kūrenimo būdų įskaitant ir geoterminio šildymo technologijas, vis tik kaminai vis dar yra dažnas sprendimas įvairios paskirties pastatų statyboje bei jų šildyme.

Dingo kamino trauka. Kodėl?

Norint suprasti, kodėl kaminas staiga nebetraukia, reikia žinoti kaminų sandarą ir jų veikimo principą. Kaminai pagrinde yra dviejų rūšių – vidiniai arba išoriniai. Vidiniai kaminai priklauso namo konstrukcijai ir yra projektuojami prieš statant namą. Tiksliai suprojektuotas kaminas gali padėti atlikti net kelias funkcijas, tokias kaip šildymo, dūmų ištraukimo ar net vėdinimo. Tuo tarpu išoriniai kaminai dažniausiai yra įrengiami papildomai, kuomet norima suefektyvinti vidaus patalpų šildymą, suteikti joms daugiau jaukumo, sumažinti drėgmės lygį bei šilumos sąnaudas arba tiesiog pagerinti kambarių oro apykaitą šaltuoju sezonu.

Kamino trauka – bene esminis jo efektyvumo rodiklis. Esant efektyviam dūmtraukio veikimui, t. y. didelei traukai, kietosios dalelės kartu su dūmais per dūmtraukį greitai yra pašalinamos į lauką, todėl ugnies židinio kaitra išlieka didelė, o šildymas efektyvus, todėl labai svarbu užtikrinti, kad bėgant laikui trauka nemažėtų. Vis tik tam reikia kasmetinės priežiūros ir veiksmų. Praktika rodo, kad vis dar nemažai gyventojų nepakankamai atsakingai žiūri į šildymo įrenginių įrengimą ir jų priežiūrą. Nekokybiškas kamino montavimas arba netinkama dūmtraukio priežiūra gali lemti suodžių patekimą į patalpas, kamino įtrūkimą ar net didele nelaime, todėl šiems darbams reikia skirti ypatingai daug dėmesio.

Dūmtraukio efektyvumas priklauso nuo keletos pagrindinių veiksnių: jo įrengimo ir priežiūros. Įrengimas apjungia dūmtraukio skerspjūvį, konstrukciją, jungiamąsias dalis ir darbinę temperatūrą. Įrengimo metu parinktas per mažas dūmtraukio skerspjūvis ir darbinė temperatūra gali sąlygoti mažą oro pralaidumą, todėl didėja tikimybė sienelėms užsinešti suodžiais ir dervomis. Kas liečia kamino priežiūrą, čia jau kiekvienas individualiai atsako už savo veiksmus arba neveiksnumą. Verta žinoti, kad deginamas šlapias kuras dūmtraukius užkemša daug greičiau nei sausas. Kūrenant drėgnomis, ką tik iš miško parvežtomis malkomis dūmtraukį yra rekomenduojama valyti kas dvi savaites. Jeigu yra kūrenama sausomis pakuromis, tuomet užteks kaminą išvalyti prieš ir po šildymo sezono. Išimtiniais atvejais kaminą gali tekti valyti ir vieną kartą šildymo sezono viduryje. Kūrenant lapuočių malkomis kaminas apsineš daug mažiau nei spygliuočių medieną. Daugiausiai vargo tikėtina, jog patirsite kūrendami akmens anglimi, o mažiausiai bėdų sulauksite kurendami dujomis.

Kamino valymas

Kaminą galima valyti iš viršaus arba apačios atsižvelgiant į priėjimo patogumą. Daug lengviau kaminą bus išvalyti įrengus įdėklą. Suodžiams nusėdus ant lygių įdėklo sienelių juos išvalyti yra lengviau, kaminas ilgiau išlieka švarus. Visgi įdėklo neturint, valymui reikės pasitelkti meistriškumą ir tinkamus įrankius. Valymui reikia pasitelkti specialius iš kelių dalių sudarytus šepečius su šeriuota galvute. Taip galėsite pasiekti net ir didesnio ilgio dūmtraukius. Veiksmų eiga yra ganėtinai paprasta:

  • Išjungiame krosnį ar katilą ir įsitikiname ar nėra likusio kuro;
  • Išimame slankiojančias šildymo prietaiso dalis;
  • Pradedame valyti apatinę kamino dalį;
  • Ilgindami rankeną šepečiu kylame į viršų;
  • Valome, kol kaminas tampa švarus;
  • Surenkame suodžius ir kitus nešvarumus.

Suodžių valymui galima pasitelkti ir specialius cheminius valiklius. Taip valymas taps kokybiškesnis, o kamino sienelės pasidengs specialia danga, todėl kaminą valyti teks rečiau.

Į pagalbą pasikvieskite specialistus

Neturite laiko, noro ar įgūdžių valyti kamino patys? Tuomet nedvejodami pasitelkite į pagalbą Universalaus meistro kaminų valymo specialistus. Tiek kaminų montavimą, tiek jų valymą geriausia patikėti su tuo dirbantiems meistrams, kurie išmano savo darbą ir gali reikiamus darbus atlikti be priekaištų. Užsisakę profesionalių kaminų meistrų paslaugas sulauksite greitai atvykstančių kvalifikuotų specialistų, kurie atliks visus darbus vadovaudamiesi statybų ir darbo saugos reikalavimais. Skambinkite jau dabar ir sulaukite užtikrintos pagalbos tuomet, kai to labiausiai reikia!