Kaip statyti tvorą

Kaip statyti tvorą?

Kaip statyti tvorą

Tvora, tai ne tik riboms ženklinti ir atskirti skirta pertvara. Daugeliui iš mūsų tvora suteikia privatumo ir saugumo jausmą, todėl norint pasistatyti tvorą iškyla aibė klausimų ir niuansų, su kuriais nepatyrusiam tvoros statytojui susidoroti pavyksta ne visada. Taigi ką reikia žinoti statant tvorą? Kokią įtaką tvoros statymas turi jos stabilumui ir patikimumui?

Iš tiesų tvoros kokybė priklauso ne tik juo pačios tvoros, bet ir nuo jos įrengimo. Pirmas ir esminis darbas statant tvorą – įsitikinti, jog tiksliai žinote sklypo ribas. Jeigu lauke nėra riboženklių, jokiais būdais nestatykite tvoros pagal įsivaizdavimą. Tai gali kainuoti kaimynų pykčius, baudą arba tvoros nugriovimą ir perniek nuėjusį darbą. Jeigu ribos nėra tiksliai apibrėžtos prieš statant tvorą atlikite tikslius geodezinius matavimus.

Kitas teisinis reglamentas – tvoros aukštis. Miesto ribose tvoros aukščiui esant 2 metrams ar daugiau, teks kreiptis į savivaldybės administraciją dėl statybą leidžiančio dokumento išdavimo. Taip pat privalu žinoti, jog tvora su cokoliais negali trukdyti nutekėti paviršiniam vandeniui nuo gretimais esančio žemės sklypo. Galiausiai tik žinodami sklypo ribas ir gavę reikiamus leidimus galite pereiti prie pačios tvoros įrengimo.

Nuo ko pradėti?

Bet kokios tvoros statymas prasideda nuo stulpų įleidimo į žemę. Duobių gylis turi siekti tokį, kad žiemą atsiradus įšalui dėl temperatūrų skirtumų nebūtų paveikta tvoros konstrukcija. Mūsų klimato juostoje įšalas siekia nuo 0,8 iki 1,5 metro gylį, todėl kuo duobė bus gilesnė, tuo tvora bus patvaresnė. Duobių diametras turi siekti 20-25cm plotį. Jei duobių diametras bus per mažas, tuomet atsiras nestabilumo rizika. Jei diametras bus per didelis, tuomet reikės sunaudoti daug betono duobių užpildymui.

Visiškas betono sustingimas ir pilno kompresijos lygio pasiekimas įvyksta po 4 savaičių esant tinkamoms temperatūros sąlygoms, tačiau montuojant vielos tinklą ar lentas, darbų galima imtis jau po savaitės. Tvorą statant iš plokštumų darbus galima pradėti ir po keleto dienų.

Tvorų stulpai gali būti ne tik betonuojami, bet ir įkalami. Toks stulpų tvirtinimas yra pigesnis ir reikalauja daug mažiau resursų bei tinka tinklinių arba medinių tvorų statybai. Tačiau reiktų būti atsargiems ir aklai nesirinkti pigiausio varianto, kadangi įkalamų stulpų technologija yra smarkiai priklausoma nuo dirvožemio struktūros, tvorai suteikia mažiau stabilumo, todėl ji yra lengviau paveikiama aplinkos veiksnių.

Galiojantys reikalavimai

Tvoros statymui ir jos teisėtumui įtakos visuomet turi vietovė. Į savivaldybę su prašymu dėl leidimo statybai taip pat teks kreiptis ir tuo atveju, jei teritorija priklauso saugomoms zonoms, kultūrinio paveldo vietoms ar kitos ypatingos paskirties vietovėms. Reikšmės taip pat turi tvoros akytumas, kuris yra reglamentuotas pagal tvoros statymo kryptį. Jei tvora yra statoma šiaurinėje pusėje, jos akytumas (šviesos pralaidumas) turi siekti bent 50%. Jeigu tvora yra statoma rytinėje arba vakarinėje pusėje, akytumas turi būti bent 25%. Vienintelėje pietinėje pusėje statomai tvorai jokių šviesos pralaidumo reikalavimų nėra taikoma. Šių sąlygų taip pat nebūtina laikytis turint kaimynų sutikimus, tačiau tam reikia surinkti rašytinius dokumentus.

Vis tik tvoros dažnai yra statomos ne tik atsitvėrimui nuo kaimynų ar teritorijos ribų žymėjimui. Neretai tvoras norima pasistatyti atsiribojimui nuo gatvių, vandens telkinių ar kitų objektų, todėl prieš statant tvorą būtina atsižvelgti į bendruosius planus ir pasitikrinti, ar juose nėra nurodytų apsauginių zonų, kur tvorų ir kitų objektų statyba yra draudžiama. Kriterijai yra taikomi pagal kiekvieną konkretų vandens telkinį arba kelią, pvz. upių arba ežerų apsaugos zonos nustatomos pagal vietovę, kranto nuolydį, plotą ir kitus parametrus, todėl būtina kiekvieną situaciją vertinti individualiai.

Rinkitės specialistus

Tvoros statymas vienu ar kitu atveju yra daug atidumo ir patirties reikalaujantis darbas, todėl jeigu jaučiate, kad neturėsite laiko ir noro užbaigti pradėtus darbus, kreipkitės į profesionalius Universalaus meistro tvorų montavimo specialistus ir neleiskite, kad tvoros statymas virstų amžiaus projektu. Mes greitai ir kokybiškai pastatysime jums tvorą pagal jūsų pageidavimus, gausime reikiamus leidimus ir atliksime visus kitus susijusius darbus. Skambinkite mums, teiraukitės tvorų statymo specialistų pagalbos ir mėgaukitės kokybiško meistrų atlikto darbo vaisiais!