Kaip išvengti santechnikos problemų

kaip-isvengti-santechnikos-problemuButo ar namo savininkas gali sutaupyti šiek tiek pinigų, jeigu yra imlūs ir mėgsta daryti viską pats. Tačiau, atsiradus santechnikos problemoms, būtina imtis visų atsargumo priemonių, nes viena smulki klaida gali tik pabloginti situaciją – blogiausiu atveju, jūsų namai gali patvinti. Santechnikos katastrofos reikalauja labai daug pastangų jas tvarkant ir kainuoja daug daugiau, nei galimai tikėjotės prieš imdamiesi darbų patys, todėl yra būtina tinkamai pasiruošti ir imtis atitinkamų priemonių, kad išvengtumėte blogiausio scenarijaus, ir būtina visiškai suprasti savo galimybes ir ribas. Buto ar namo savininkas, kuris niekada net nepagalvojo, kad vieną dieną imsis tvarkyti savo santechnikos, privalo imtis atsargos priemonių, kurios padės apsaugoti vamzdžių ir maišytuvų tinkamą veiklą ir sandarumą bei padės išvengti skambučio santechnikui skubos tvarka.

Jeigu turi projektą, kurio imtis galite patys:

  • Pirmiausiai apžvelkite ir supraskite jūsų santechnikos sistemos išsidėstymą. Išsiaiškinkite, kuriose vietose driekiasi vandenį tiekiantys vamzdžiai ir kuriose yra nuotėkų vamzdžiai. Kuo geriau pažįstate visą vandens sistemą, tuo labiau esate pasiruošę atlikti darbus patys, nes žinojimas padeda išvengti didesnių problemų.
  • Žinokite, kurioje vietoje yra vandentiekio sklendės, kuriomis yra užsukamas arba atsukamas vandentiekis visam namui. Paprastai jis yra ten, kur ir vandens skaitikliai ir kur vanduo patenka į jūsų namą. Jeigu protėkis yra didelis, tuojau pat užsukite vandentiekį, kad nepatvintų jūsų namai ir tokiu būdu nepridarytų daugiau problemų, nei jau turite su vandentiekio sistema. Jūsų namuose taip pat gali būti įrengtos atskiros vandens sistemos užsukimo ir atsukimo sklendės (paprastai randamos rūsyje). Pasinaudokite proga užsukti vandenį būtent tik tame kambaryje, kuriame dirbate, ir palikti atsuktą vandenį likusioje namo dalyje.
  • Įsitikinkite, ar turite būtinus įrankius šiems darbams atlikti. Surinkite visą įrankių rinkinį, t. y. reples, veržliarakčius, pjūklus, dildes, bei visas kitas projektui būtinas priemones, prieš pradėdami darbus, kad netektų važiuoti į vietinį statybinių įrankių ir medžiagų prekybos centrą kai jūsų kriauklė jau išardyta.
  • Jeigu nežinote arba nesuprantate, ką darote, tuomet nesiimkite darbų. Tokiu atveju yra geriau pripažinti, kad nesate tinkamas šiam darbui, ir kviesti ekspertus, negu likti užsispyrusiam ir rizikuoti pridaryti dar daugiau žalos, nei jau yra padaryta. Niekada nebandykite taisyti santechnikos sistemos, jeigu nesate įsitikinę, kad galite tai padaryti sėkmingai. Kviečiame taip pat susipažinti su mūsų straipsniu 5 požymiai, parodantys, kad jums jau reikia kviesti santechniką.

Net jeigu ir neketinate imtis savo instrumentų…

  • Jeigu turite šiukšlių šalintuvą, būkite atsargūs ir atkreipkite dėmesį į tai, ką dedate į jį. Neapkraukite jo ir pasirūpinkite, kad netyčia neįmestumėte metalinių daiktų.
  • Nepilkite riebalų į kriauklę. Tokiu būdu tikrai užkimšite vamzdžius.
  • Nepilkite nieko į tualetą, kas neturėtų būti pilama į jį – sistemos pritaikytos tik išmatoms ir tualetiniam popieriui.
  • Įsitikinkite, kad turite kanalizacinę pompą tualetą. Kai vanduo tualete pradeda kauptis, kartais nebebūna laiko bėgti į kitą namo ar buto pusę, kad pasiimtumėte tai, kas būtina vonios kambaryje. Laikykite jį šalimais ir jeigu pasiseks, neteks matyti, kaip tualeto vanduo pradeda užpildyti vonios kambarį ir neteks viso to valyti.
  • Itin svarbus patarimas žiemos sezonui: Pasirūpinkite, kad vidutinė jūsų namų temperatūra nekristų žemiau 0 °C. Tokiu atveju gali kilti vamzdžių užšalimo pavojus, kas yra ne tik įkyru, bet ir pavojinga. Tai gali suformuoti įtrūkius vamzdžiuose, kas gali privesti prie potvynio, kas sukelia dar didesnį galvos skausmą. Jeigu planuojate šaltuoju metų laiku išvykti iš namų ilgesniam laikotarpiui, pasirūpinkite, kad giminaičiai, kaimynai arba draugai reguliariai apsilankytų jūsų namuose ir patikrintų, ar šildymo sistemos nenustojo veikti.

Paskutinė pastaba…

Užmegzkite ryšius su patikimu santechniku prieš atsirandant problemoms. Tai turi savų pranašumų: pirmiausiai, santechnikas gali apžvelgti visą vandentiekio sistemą ir parodyti, kur gali kilti problemų, taip sumažindamas pavojingo scenarijaus tikimybę. Taip pat, nuo atsitiktinių nelaimių niekas nėra apsaugotas, todėl nesklandumams atsiradus tuojau pat žinosite, kam konkrečiai skambinti – santechnikas jau bus susipažinęs su jūsų namų vandentiekio sistemomis, jūs juo galėsite pasitikėti, ir jis operatyviau reaguos į jūsų skambučius.

Prireikė santechniko paslaugų?

Skambtelėkite Universaliam Meistrui, o mes pasirūpinsime jūsų santechnikos problemomis – tiek didelėmis, tiek mažomis. Sutaisysime, pakeisime ir įrengsime viską, ko jums reikia.

Palieskite, kad skambintumėte