Kaip išvalyti skalbimo mašiną

Kaip išvalyti skalbimo mašiną?

Kaip išvalyti skalbimo mašiną

Ar kada susimastėte, kokiais puikiais laikais gyvename? Buitinius švaros darbus atlikti padeda įvairi technika, maisto ruošai pasitarnauja indukcinės kaitlentės, grindų plovimui – robotai siurbliai ir tai tik dalis to, ką į pagalbą gali pasitelkti šiuolaikinis žmogus. Visa tai yra kuriama vienam ir paprastam tikslui – laiko taupymui. Laikui, kuris kainuoja daug ir yra negrąžinamas. Gaila, tačiau didžiausią dalį to sutaupyto laiko suryja darbas, kuriam statistinis žmogus paaukoja didesnę dalį savo gyvenimo. Vis tik technologijos yra neatsiejamos mūsų namų pagalbininkės ir retas, kuris dar įsivaizduoja namus ir patogumą be jų.

Skalbimo mašinos – vienos iš tų prietaisų, kurios kardinaliai ir, matyt, visiems laikams pakeitė mūsų suvokimą apie skalbinių skalbimą. Išrūšiuotus skalbinius tereikia sumesti į skalbyklės būgną, pasirinkti norimą program ir visa darbą atlieka išmani šiuolaikinė technika. Viskas būtų idealu, jei ne vienas ar kitas priežiūros niuansas. Visų pirma skalbimo mašinos genda, tuomet reikia atlikti remontą. Antroji dažniausiai pasitaikanti problema yra valymas. Internete gausu aprašymų ir šeimininkių patarimų apie tai, kaip tinkamai išvalyti skalbimo mašiną, tačiau profesionalūs meistrai dažniausiai nėra tokie kategoriški. Kiekvienas atvejas yra individualus, nors bendros priežiūros ir valymo taisyklės visgi egzistuoja. Būtent tai ir apžvelkime.

Skalbimo mašinos valymo metodai

Sklando įvairių išbandytų skalbyklių valymo metodų. Kurį pasirinkti gali spręsti kiekvienas pagal savo įsitikinimus. Vis tik dažniausiai pasitaikantys yra šie:

  • valymas baltuoju actu
  • valymas citrinos rūgštimi
  • valymas kepimo soda
  • valymas specialiomis priemonėmis
  • valymas naudojant aukštą vandens temperatūrą

Dauguma žmonių susirūpina dėl skalbyklės tik atsiradus nemaloniam kvapui. Deja, blogas kvapas specialistų yra laikomas nevalymo pasėkme, o ne ženklu, kad reikia pradėti rūpintis technika. Kuomet yra pasiekiamas tam tikras skalbimo mašinos užterštumo lygis, nešvarumus panaikinti tampa daug sunkiau. Tuomet daugelis suskumba domėtis kokios valymo priemonės gali padėti. Taip, citrinos rūgštis ar kepimo soda gali suteikti teigiamą efektą, tačiau meistrai beveik neabejoja, kad tai yra tik laikinas problemos sprendimo būdas. Nemalonus kvapas labai greitai sugrįš ir tai vėl neduos jums ramybės. Juk mažiausiai, ko norite yra specifinis išskalbtų rūbų kvapas ,tiesa?

Skalbimo mašinų specialistai rekomenduoja atlikti periodinį skalbimo mašinos valymą naudojant karštą vandenį. Yra pastebima, kad dauguma besikreipiančių dėl skalbimo mašinos valymo naudoja trumpas programas skalbimui vėsiame vandenyje (30-40 laipsnių). Tokiame vandenyje nežymus purvas nuo skalbinių yra nuplaunamas, tačiau bakterijos nemiršta. Prabėgus daugiau laiko, skalbimo mašinu vidiniuose komponentuose pradeda kauptis didesnės purvo masės, kurių išvalyti nebepajėgia nei soda, nei citrinos rūgštis, nei kitos specialios valymo priemonės.

Norint tinkamai prižiūrėti savo skalbimo mašiną, karts nuo karto pasirinkite programą su aukšta skalbimo temperatūra (60-95 laipsnių). Šis metodas bus ne tik prevencinis, bet ir valomasis, kadangi aukštoje temperatūroje bus išnaikintos nuo skalbinių likusios bakterijos.

Nevenkite specialistų pagalbos

Esant poreikiui atlikti pilną skalbimo mašinos valymą, būtinai apsvarstykite galimybę kreiptis į specialistus. Atvejais, kai įvairios išbandytos valymo technikos nebepadeda, yra didelė tikimybė, kad purvo ar blogo kvapo išnaikinti nebepavyks. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad skalbimo mašiną reikia keisti. Gali pakakti atlikti pilną valymą ir skalbyklė vėl veiks kaip nauja. Skalbimo mašinų remonto specialistai paprastai turi visus reikiamus įrankius, kad galėtų prieti prie nepasiekiamų vietų. Remonto dirbtuvėse gali būti pakeisti būgno guoliai, guminės tarpinės, žarnos, riebokšliai, kaitinimo elementai ir visi kiti komponentai, kurių neįmanoma pasiekti neatlikus ardymo. Atliekant pilną valymą papildomai taipogi aukšto slėgio srove bus išplautas būgnas, o surinkta skalbyklė išplauta specialia chemija.

Jei įprastos valymo priemonės nebepadeda ir reikia pagalbos išvalyti skalbimo mašiną, nedvejodami skambinkite Universalaus meistro skalbimo mašinų valymo specialistams ir teiraukitės kur ir kada valymas gali būti atliktas. Naudojame tik aukštos kokybės prietaisus ir didelę meistrų patirtį, todėl kokybiškai ir nebrangiai atliksime skalbyklės valymą jūsų patogumui. Universalus meistras nuolatos galvoja apie jus bei tai, kaip jums padėti. Kreipkitės į mus jau šiandien, naudokitės proga be jokių problemų išvalyti užsiteršusią skalbyklę ir vėl mėgaukitės švariais ir kvepiančiais skalbiniais.