Esminės trinkelių klojimo klaidos

Trinkelių klojimo darbai ir skamba, ir atrodo kaip savaime suprantamas ir gana elementarus dalykas, bet taip atrodo tik savamoksliams statybininkams ir statybų amato mėgėjams. Tiesa yra ta, kad trinkelių klojimas yra daug sudėtingesnis procesas, nei kai kurie gali pagalvoti. Ši veikla reikalauja daug analizavimo ir planavimo, tuomet būtini grunto reformavimo ir atitinkami trinkelių klojimo darbai (daugiau apie trinkelių klojimo technologiją galite skaityti čia). Atliekant trinkelių klojimo darbus, pasitaiko labai daug progų suklysti, todėl maloniai kviečiame susipažinti su žemiau pateiktomis trinkelių klojimo klaidomis ir rekomendacijomis, kaip tai atlikti kokybiškai.

Esminės trinkelių klojimo klaidos

Pirmiausia, pasirūpinkite, kad trinkeles klojantys asmenys gerai išmanytų šį amatą, būtų įgudę ir patyrę specialistai. Trinkelių klojimas reikalauja konkretumo, tikslumo, krupštumo ir apdairumo, todėl samdydami nepatyrusį arba neišmanantį specialistą tik sau daugiau žalos padarysite. Darbas bus atliktas nekokybiškai, rezultatas bus trumpalaikis ir visą tai tiesiog teks perdaryti – jūsų sąskaita.

Visų antra, negailėkite pinigų medžiagoms. Neprivalote pirkti pačias brangiausias arba pačias moderniausias medžiagas – būtinos yra tinkamiausios ir kokybiškiausios medžiagos!  Pavyzdžiui, turėkite omenyje, kad visada rekomenduojama skalda yra dolomitas – betonas šios problemos tikrai neišspręs efektyviai ir kokybiškai.

Kokybė bet kuriame darbe yra svarbus elementas, bet klojant trinkeles būtina atsižvelgti į tiek pat svarbų veiksnį – medžiagų kiekį. Pasluoksniai privalo būti klojami ne tik iš atitinkamų medžiagų, bet ir būti atitinkamų storių. Kitaip pagrindas ir pasluoksniai gali neužtikrinti tinkamo trinkelių stabilumo ir jos gali paprasčiausiai susmigti arba išsijudinti. Atsiminkite, kad kuo storesnis pagrindas – tuo stabilesnis takas!

Siekiant užtikrinti trinkelių klojimo kokybę, būtina pasirūpinti ir atitinkamomis priemonėmis kai kurioms neišvengiamoms situacijoms išspręsti. Pavyzdžiui, jeigu trinkelių klojimo zonoje gruntas yra nestabilus, nepagailėkite pinigų įsigyti atitinkamas armavimo medžiagas. Tokiu būdu sudarysite tvirtą pagrindą trinkelėms kloti ir trinkelių takas ilgą laiką išliks tvirtas bei gražus.

trinkeliu-klojimo-metodikaDar viena dažnai pasikartojanti ir labai svarbi klaida nutinka tankinant pasluoksnius. Be tikslaus klotinos teritorijos matmenų ir medžiagų kiekių nustatymo, taip pat yra būtina užtikrinti tinkamą pasluoksnių sutankinimą. Jeigu pasluoksnis yra nepakankamai sutankinamas, trinkelės gali pamažu pradėti smigti į gruntą, o laikui bėgant nelygimai tik didės.

Taip pat atkreipkite dėmesį į nuolydžius ir vandens nutekėjimo sistemas. Pasirūpinkite, kad ant trinkelių nesikauptų ir neužsistovėtų vanduo. Patyrę ekspertai rekomenduoja vadovautis 1:1 santykio taisykle, .t. y. 1 metras dangos turi būti lygus 1 centimetrui nuolydžio. Tačiau, jeigu trinkelėmis klojama zona yra sudėtingesnio reljefo, labai rekomenduojame kreiptis į specialistus, nes taisyti klaidas yra sudėtingiau nei vieną kartą gerai padaryti.

Išvenkite esminių trinkelių klojimo klaidų! Skambinkite mūsų meistrams!

Norite išvengti visų šių klaidų ir turėti kokybiškai išklotas trinkeles? Kviečiame pasinaudoti Universalaus meistro trinkelių klojimo paslaugomis! Mūsų ekspertai vadovaujasi tik tinkamiausia trinkelių klojimo praktika bei metodais ir užtikrina kokybišką, ilgalaikį ir nepriekaištingai patrauklų rezultatą. Mūsų kainoraštį galite rasti čia.