Aplinkos tvarkymas pavasarį: ką derėtų nuveikti?

Atėjus kalendoriniam pavasariui, daugelis nuosavų namų, sodų bei žemės sklypų savininkų ima rūpintis gyvenamąja aplinka ir nusprendžia ją susitvarkyti. Aplinkos tvarkymo paslaugos gali būti įvairios: žolės pjovimas, gyvatvorių genėjimas, kelmų bei krūmų naikinimas, aeravimas, lapų grėbimas, medžių sodinimas, apželdinimas, apleistų plotų šienavimas ir kt. Gerbūvio darbai yra neatsiejami nuo šeimų, turinčių nuosavą žemės plotą, o kadangi atšilus orams norisi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, didelis dėmesys skiriamas tvarkingai ir jaukiai namų aplinkai. Po rudens bei žiemos sezonų, šalyje vyraujant vėsiems orams, įvairių aplinkos tvarkymo darbų prireikia daugeliui vietovių.

Profesionalūs, sąžiningi ir ilgametę patirtį turinys specialistai gali atlikti visus reikiamus aplinkos tvarkymo darbus, naudojant moderniausias ir naujausias technologijas. Sklandžiai ir greitai atliekami darbai yra vykdomi Vilniuje ir aplinkiniuose rajonuose, o darbuotojai visiems besikreipiantiems gali suteikti patarimų bei rekomendacijų kylant klausimams dėl aplinkos tvarkymo ir jos priežiūros. Įsigijus nuosavą žemės sklypą kartu su gyvenamuoju būstu ar jį pastačius, prireikia atlikti daugiau lauko darbų, kuriuos tolimesniu laikotarpiu telieka prižiūrėti ir neapleisti. Vieni dažniausiai pasitaikančių darbų, kuriuos atlieka meistrai, yra lauko elektros darbai, instaliacijų išvedžiojimas ar tam tikrų gedimų šalinimas. Elektros instaliacijų sistemų darbams suteikiama garantija, o atsitikus nenumatytiems gedimams, jie yra nedelsiant šalinami. Taip pat prieš apsistojant nuosavo sklypo bei namo ar sodo teritorijoje, daugelis žmonių pasirūpina tvarkinga žaliuojančia aplinka. Pasamdę specialistus jie užsisako medelių sodinimo, apželdinimo paslaugas, išpjauna nereikalingus krūmus, įrengia veją, aeruoja žolę, esant pageidavimui, lauke išklojamos plytelės ar atliekami kiti gerbūvio darbai.

Metų eigoje ne tik rekomenduojama, bet ir būtina pjauti aukštai nuaugusią žolę, pasirūpinti piktžolių naikinimu bei atlikti įvairius kitus aplinkos priežiūros darbus, garantuojančius jaukią, tvarkingą ir išpuoselėtą aplinką, kurioje malonu leisti laiką ne tik šeimos nariams, bet ir užsukantiems svečiams. Ilgainiui, kai nuosavos teritorijos aplinka tampa sutvarkyta, pastebima tendencija, jog daugeliui šeimų kyla poreikis turėti nuosavą tvenkinį, kanalą, nedidelį paplūdimį ar bet kokią kitą su vandeniu susijusią teritorijos dalį. Laistymo sistemos, drenažo įrengimas, lietaus nuotekų sistemos taip pat tampa neatsiejamos nuo prižiūrėtos nuosavos teritorijos. Profesionalūs specialistai gali įvertinti dirvožemį, užsakyti reikiamus vamzdynus, šulinius, konsultuoti visais iškilusiais klausimais ir patikimai įrengti reikiamas sistemas. Esant poreikiui, ekspertų komanda išspręs problemas nuosavuose žemės sklypuose bei užtikrins namo stabilumą, reikiamą drėgmės lygį ar kitus aspektus, kurie gali pasitaikyti namui esant pastatytam ant netinkamo grunto.

Apželdinimas – dar viena paslauga, kurią yra pamėgę nuosavų sklypų savininkai. Dirbtiniu būdu užauginta ar atgaivinta augmenija suteikia jaukumo bei gyvybingumo aplinkai, o pasirinkta flora kartu su gėlėmis, krūmais, medžiais ir kitais žalumynais neabejotinai pagyvina tuščio žemės sklypo vaizdą. Jau paruoštus apželdinimo elementus metų eigoje reikia prižiūrėti, o esant norui, kas sezoną – atnaujinti. Geodeziniai, kadastriniai matavimai, tvenkinių kasimas, drenažų, laistymo sistemų įrengimas, medelių kaip obelys, vyšnios, kriaušės ir kt. sodinimas, gyvatvorių genėjimas, miniatiūrinio krautuvo-ekskavatoriaus nuoma bei kitos paminėtos paslaugos yra visa tai, ką gali suteikti profesionali darbuotojų komanda, užtikrinanti jaukią bei tvarkingą gyvenamąją aplinką.