Kodėl šaldytuve kaupiasi vanduo?
Buičiai palengvinti namuose turime daug buities prietaisų, bet ypač svarbus yra šaldytuvas. Dažnai jis jau ne tik būtinybė, bet ir interjero dalis. Norima, kad šaldytuvo forma, spalva ir dydis tiktų prie namų aplinkos ir virtuvės baldų. Besirenkantieji šaldytuvą, kreipia didelį dėmesį į jo savybes. Pasirodo, labiausiai vertinamos savybės – kuo ilgiau išlaikyti šviežius produktus. Tad perkant naują šaldytuvą kiekvienas žmogus renkasi jį pagal galimybes ir asmeninius poreikius, valdymo patogumą (elektroninis ir elektromechaninis) ir reguliavimo sistemas. Jei reikia didesnės talpos šaldytuvo, tuomet geriau rinktis pastatomą, ne įmontuojamą, nes pastarieji savo talpa visada nusileidžia pastatomiems.
Apžvelkime, kokie yra šaldymo būdai tam, kad geriau suprasti, kokio šaldytuvo jūs norėtumėte. Savaiminė oro cirkuliacijos sistema užtikrina didelį drėgmės lygį, o tai labai svarbu produktų šviežumui išlaikyti. Tačiau nėra labai patogi tuo, kad ant sienelių susidaro šerkšnas, kuris reikalauja periodiško atitirpinimo. Kita technology – ,,no frost’’ sistema yra patogi tuo, kad šerkšnas ant šaldytuvo sienelių nesusidaro arba tiesiog greitai nutirpsta. Ši sistema yra kelių rūšių:
- No frost. Šaldiklio nebūtina atitirpinti, nes ledo beveik neatsiranda.
- Full no frost. Šerkšnas nesusidaro nei šaldytuve, nei šaldiklyje.
- Low frost. Šerkšnas susidaro lėtai ir greitai yra atitirpsta.
Nusprendus, koks šaldytuvas yra tinkamiausias jums, dėl jo techninių savybių visgi reikėtų pasikonsultuoti su pardavimų atstovais ar vadybininkais. Juk visi norėtų, kad šaldytuvas nenaudotų daug elektros energijos (efektyvumo klasė), būtų patvarus ir reikalautų nedaug priežiūros. Tam, kad šaldytuvas tarnautų kuo ilgiau, reikia išmokti jį tinkamai prižiūrėti ir eksploatuoti. Štai keletas patarimų, kad jūsų šaldytuve nesikauptų vanduo:
- Jokiu būdu šaldytuvo negalima statyti saulėtoje kambario vietoje, prie radiatorių ar kitų šilumos prietaisų. Šiltoje, daugiau kaip 32 laispniai temperatūroje, stovintis šaldytuvas naudoja daugiau elektros energijos. Jei virtuvėje yra šildomos grindys, reikia pasirūpinti šaldytuvo izoliacija nuo šio šilumos šaltinio;
- Negalima dėti į šaldytuvą šiltų produktų. Prieš dedant, reikia atvėsinti;
- Produktus laikyti nesugrūstai, nes reikalinga oro cirkuliacija;
- Pastebėjus storesnį ledo sluoksnį, šaldytuvą atitirpinkite;
- Nelaikykite ilgai atvertų šaldytuvo durelių bei nevarstykite jų be reikalo;
- Patikrinkite šaldytuvo durelių tarpinę medžiagą ar ji sandari ir nesuplyšusi;
- Ilgiau šaldytuve laikomus produktus sudėkite į uždarus indelius ar maišelius;
- Išvykstant ilgesniam laikui pasirūpinkite, kad šaldytuve neliktų greitai gendančių produktų;
- Šaldytuvą periodiškai būtina valyti. Tam negalima naudoti jokių cheminių valiklių. Užtenka švaraus vandens ir kempinėlės. Labai užterštas vietas galima valyti muilinu vandeniu;
- Blogus kvapus išnaikinti ir pašalinti padės soda. Užtenka pastatyti indelį su ištirpinta soda ir palikti kelioms dienoms;
- Šaldytuvą išvalyti galima citrinų sultimis arba acto tirpalu (50/50);
- Vieną kartą į metus šaldytuvą, išjungus ir atitirpinus, būtina atstumti nuo sienos ir išvalyti ten susikaupusius nešvarumus bei dulkes.
Bet kokį šaldytuvą patariama valyti vidutiniškai kas 2-3 mėnesius. Tiek naujo modelio šaldytuvai, tiek seni gali sukelti rūpesčių. Labai dažnai pasitaikanti problema – vandens kaupimąsis šaldytuve. Šios problemos priežastis – drenažo angos užsikimšimas. Tuomet, kartu su vandeniu nuteka įvairūs nešvarumai ir užkemša kanalą, kuris esti šaldytuvo galinės sienelės apačioje. Dauguma pavyzdžių rodo, kad vanduo kaupiasi po apatiniais stalčiais. Ką gi daryti tokiu atveju? Jei bandysite patys pašalinti susidariusią problemą, atlikite šiuos veiksmus:
- Išjunkite ir atitirpinkite šaldytuvą;
- Ausų krapštuku ar specialiu šepetėliu (naujuose modeliuose jis turi būti pridedamas) pabandykite atsargiai išvalyti drenažo vamzdelį;
- Patikrinkite ar maisto produktai nesiliečia prie galinės šaldytuvo sienelės.
Jei šios priemonės negelbsti, gali būti, kad sugedo šaldytuvo termostatas, tad kuo skubiau į namus kvieskite šaldytuvų remonto specialistus. Prieš atvykstant mūsų specialistui išimkite visus maisto produktus iš šaldytuvo. Tam, kad jums nereikėtų laužyti galvos dėl atsiradusios problemos, tiesiog patikėkite ją mūsų profesionalams, kurie atvykę į jūsų namus, nuodugniai apžiūrės ir nustatys, kokios pagalbos reikia: ar užteks išvalyti drenažo angą, ar yra iškilusi didesnė problema. Bet kuriuo iš šių atvejų mūsų profesionalai visokeriopai padės jums. Jūs būsite sutaupę daug brangaus laiko, kurį galėsite skirti savo brangiems žmonėms, pomėgiams ar tiesiog geros knygos skaitymui.