Kaminų saugumas

Kaminų valymokaminu saugumas poreikis susiformavo atėjus pramonės perversmui. Kaip jau tikriausiai ir patys galite numanyti, kartu su naujaisiais atradimais naujame pramonės amžiuje, ne tik pačių industrinių pastatų kaminai, bet ir pramonės pritrauktų darbuotojų namų kaminai pradėjo reikalauti reguliaraus valymo. Tokiu būdu kaminkrėčių profesija, vis dar egzistuojanti ir paklausi, pradėjo savo žygį istorijos keliais.

Pradžioje žmonės fiziškai lįsdavo į kaminus siekdami juos išvalyti. Dėl nesudarytų profesinių ar apskritai darbo saugos bei sveikatos standartų, kaminkrėtystė buvo laikoma ekstremalia profesija – kaminų valymu užsiiminėdavo ne tik suaugusieji, bet ir nepilnamečiai, o rizika nusinuodyti suodimis ar paprasčiausiai užstrigti kamine buvo labai didelė. Liūdniausia yra tai, kad šis darbas buvo menkai apmokamas.

Tačiau, kartu su naujai susiformavusia profesija, išradėjai taip pat pradėjo lipdyti įrangą, palengvinančią kaminkrėčių darbą. Vos 50 metų po kaminkrėtystės atsiradimo, pirmieji kaminų valymo įrenginiai pradėjo atsirasti, kurie ne tik palengvino kaminkrėčių darbą, bet ir užtikrindavo jų saugumą bei sveikatą. Nuo to laiko technologijos tik tobulėjo žmonijos naudai.

Šiomis dienomis, esant sveikatos ir saugos standartams praktiškai visose šalyse ir taikant keletą galiojančių standartų vienu metu, kaminkrėčio darbas yra tapęs vienu malonumu. Be to, per šimtmečius susiformavę kaminų valymo metodai ir sukurtos technologijos užtikrina ne tik miklų, bet ir efektyvų darbą. Bet kuriuo atveju, geriausias sprendimas yra viską palikti ekspertams.

Taigi, nerizikuokite, nelaukite tinkamos progos ir apsidrauskite jau šiandien. Pasirūpinkite, kad jūsų kamino ir šildymo sistema veiktų optimaliai, našiai ir kad nekiltų jokių nesklandumų, kurie gali jums kainuoti didelius pinigus. 

Apie mus

Kaminų valymas yra pakankamai sena profesija, bet per amžius ji yra gana gerai išlaikiusi savo aktualumą ir būtinybę. Nuosavų gyvenamųjų namų rajonai yra idealus pavyzdys, kodėl vis dar kaminkrėčių paslaugos yra paklausios ir būtinos. Jeigu jūsų namai turi funkcionalų židinį ir namų šildymo bei kamino sistemas, tuomet tikrai neapsieisite be reguliarių kaminkrėčio paslaugų.

Kaminų valymas atrodo kaip pakankamai paprastas procesas. Tačiau taip, kaip pati kamino struktūra ir namų šildymo sistema neapsiriboja vertikalia tuščiavidure plytų konstrukcija bei židinio ir vamzdžių komplektu, taip ir valymas negali būti laikomas paprastu darbu. Siekiant nuodugniai išvalyti kaminą, reikia ne tik žinių, kaip tai tinkamai padaryti kiekvienos šildymo sistemos atveju, bet ir įgūdžių.

Kaminas ir kamino sistema pareikalaus iš jūsų šiek tiek dėmesio kas 4–6 mėnesius. Kaminą yra rekomenduojama valyti 2-3 kartus per metus, nes per maždaug tokį laiką būna susikaupęs pakankamas suodžių kiekis, kad pradėtų ženkliai veikti jūsų įrangą ir namų jaukumą. Laikui bėgant smunka kamino sistemos darbo našumas ir auga pavojus uždegti kaminą ar susprogdinti šildymo sistemą.

Universalaus meistro kaminų valymo komanda siūlo optimalų sprendimą šiai problemai. Mūsų ekspertai atvyks į jūsų namus, ištirs esamą kamino ir šildymo sistemos būklę, pasiūlys veiksmų planą ir, jums palaiminus darbus, imsis veiklos. Jums teliks tik mėgautis rezultatais: padidėjusia šiluma, sumažėjusiomis deginamų medžiagų sąnaudomis ir atnaujintu jaukumu.

Taigi, nerizikuokite ir apsidrauskite jau dabar. Pasirūpinkite, kad jūsų kamino ir šildymo sistema veiktų tinkamai, operatyviai ir sklandžiai. Netvarkingas kaminas – tai pačios blogiausios akimirkos laukiantis nuostolis. Susisiekite su Universaliu meistru jau dabar telefonu arba el. pašto adresu info@universalusmeistras.lt