Kaminų priežiūra: patarimai, kuriuos privalote žinoti

Šalčiams vis stiprėjant kiekvieną rytą, kyla noras vis daugiau malkų įmesti į židinį ar šildymo sistemą. Tačiau yra labai svarbu atsižvelgti į kaminų saugumą prieš pradedant krauti malkas.

kaminų priežiūra Geriausias būdas išvengti židinio ar kamino sukeliamo gaisro namuose yra pasikviesti kaminų valymo ekspertą, kuris galėtų patikrinti, ar jūsų kaminas nėra įtrūkęs ar įskilęs kur nors. Jis taip pat galės profilaktiškai jį išvalyti. Kaminų patikros gali turėti tris etapus:

  •         1 etapas yra standartinė kasmetinė patikra, siekianti apžiūrėti kaminus, kurie nebuvo tvarkomi, o jeigu ir buvo, tai minimaliai. Kaminų ekspertas patikrins tiek vidų, tiek išorę, tiek kamino jungtis ir sistemą. Proceso metu taip yra patikrinamas kamino struktūrinis vientisumas ir nustatomi užsikimšimai.
  •         2 etapas yra rečiau vykdomas ir jo tikslas yra nustatyti naudojamų degalų ar kamino dūmtakio (ar sistemos) keitimo poreikį.
  •         3 etapas yra retai vykdomas. Šiuo etapu siekiama nustatyti galimus pavojus, jeigu jie yra įtariami. Dažniausiai yra pašalinama dalis pastato ar kamino, siekiant nuodugniai išanalizuoti struktūrą.

Patikrinus kaminą ir nustačius, kad jis yra geroje būklėje, turėtumėte vadovautis keliomis bendromis saugos taktikomis kamino ir aplinkinių struktūrų atžvilgiu.

  •         Pasirūpinkite, kad priešais židinį esančioje zonoje nebūtų popieriaus ir kitų degių šiukšlių. Gali kilti pagunda švenčių sezonu puošti židinį arba statyti dekoracijas netoli židinio. Tačiau būtina atsižvelgti į saugumą ir įrengti dekoracijas atokiau nuo ugnies šaltinio.
  •         Jeigu jūsų židinys neturi stiklinių durelių, naudokite metalinį tinklą.
  •         Rekomenduojame naudoti gerai pastovėjusią kietą medieną – džiuvusią maždaug 6–12 mėnesių. Šviežia mediena sukuria daugiau kreozoto. Nedeginkite savo Kalėdų medžio (pušys sudaro daugiau kreozoto) ir nemeskite pakavimo popieriaus, dėžių ar šiukšlių į židinį.
  •         Neapstatykite židinio. Jeigu auginate augalus ar medžius, pasirūpinkite, kad jie stovėtų bent per 4 metrus nuo židinio.
  •         Pasirūpinkite kamino dangčiu. Primontuodami kamino dangtį, pasirūpinate, kad į kaminą nepribėgtų lietaus vanduo, neprisnigtų, kad paukščiai ir kiti gyvūnėliai nelįstų.
  •         Nepersistenkite. Jeigu deginsite per daug medienos, kaminas gali įtrūkti ir rizikuojate sukaupti daugiau kreozoto kamine. Deginkite medieną ant specialios tinklinės platformos ir arčiau židinio galo, o ne priekio.

Smalkės, taip pat vadinamos anglies monoksidu, gali būti tokios pat pavojingos kaip ir pati ugnis. Smalkės yra bekvapės ir nematomos, bet pavojingos, dujos sukeliančios statistinius mirčių vienetus kiekvienais metais, o jeigu ne mirtis – tai gresia rimtas nusinuodijimas.

Be kaminų, smalkės taip pat gali sukilti iš blogai veikiančių namų apyvokos prietaisų bei šildymo sistemų. Kaminas ir kamino jungtys veikia kaip židinio išmetamųjų dujų sistema. Jeigu purvas ar suodys užkemša kaminą, smalkės pradeda kauptis namuose.

Todėl yra rekomenduojama papildomai įsirengti smalkių detektorius atitinkamose namo vietose. Kiekvieną sezoną keiskite baterijas ir reguliariai tikrinkite, ar detektoriai veikia. Detektorius patartina keisti kas 10 metų.

Jeigu ieškote patikimo Kaminkrečio spauskite ant šios nuorodos. Jūsų kaminų problemos bus išsprestos akimirksniu.