Kaip tinkamai prižiūrėti telefono akumuliatorių?

Gerai pagalvojus, jūsų išmanusis telefonas yra stebuklas – tai yra kišeninis kompiuteris, galintis patenkinti beveik visas užgaidas. Tačiau visos jo supergalios netenka reikšmės, jeigu akumuliatorius išsenka. Kadangi išmanieji telefonai yra vis dažniau gaminami su integruotais akumuliatoriais (jų neįmanoma išimti ir pakeisti naujais), belieka tik gerai rūpintis jais, kad išpeštume kuo daugiau naudos. Gera žinia yra tai, kad nereikia daug pastangų prižiūrėti ličio jonų akumuliatorių – tereikia tik vadovautis keliomis paprastomis taisyklėmis. Tačiau, jeigu, vis tik akumuliatorius „numirė“, rekomenduojame kreiptis į mūsų mobiliųjų telefonų taisyklą Vilniuje, išspręsime visas Jūsų problemas.Kaip tinkamai prižiūrėti telefono akumuliatorių

Nespauskite sulčių

Savaime suprantama, kad pirmoji ir esminė taisyklė akumuliatoriaus tarnavimo laikui ilginti yra „nepernaudoti“ telefono – venkite nuolatos žaisti „Candy Crush“, laikyti įjungę belaidį ryšį ir GPS, jeigu jais nesinaudojate ir jeigu tikrai reikia, kad jūsų telefonas dar išspaustų papildomą valandą. Tai yra esminė taisyklė, nes kuo ramiau naudosite telefoną, tuo mažiau reikės krauti, o būtent įkrovimas ir iškrovimas blogina akumuliatoriaus sveikatą.

Visiška įkrova

Galbūt jūs yra mokę apie įkraunamas baterijas – akumuliatorius – ir jų „atminties efektą“. Jeigu „neišmokysite“ pačių akumuliatorių apie jų visas galimybes visiškai įkraudami ir iškraudami juos, jie prisiderins atitinkamai ir „užmirš“ apie tai. Galite tai tuojau pat pamiršti. Tai daugiau nebėra taikoma mobiliesiems telefonams.

Akumuliatorių „atmintis“ yra realus dalykas, taip, bet tai yra taikoma tik nikelio akumuliatoriams. Esame užtikrinti, kad jūsų telefonas tikrai tokio akumuliatoriaus nenaudoja ir todėl su juo reikia šiek tiek kitaip elgtis. O tiksliau, akumuliatorius reikia įkrauti kai tik turite galimybę tai padaryti.

Norėdami išgauti maksimalią naudą iš ličio jonų akumuliatoriaus, stenkitės visada laikyti telefoną bent 40 proc. įkrautą. Visiška įkrova ir iškrova šiuo atveju nepadės, o kaip tik – daugiau žalos padarys, ypač jeigu dažnai kraunate. Kalibravimo tikslais būtina atlikti visišką iškrovą ir įkrovą tik vieną kartą per mėnesį, bet ne visada. Reguliari visiška iškrova ir įkrova nesusprogdins jūsų telefono akumuliatoriaus, bet tikrai sutrumpins jo tarnavimo laikotarpį.

TAČIAU! Laikyti telefoną įjungus į elektros lizdą taip pat nėra gerai, nes ličio jonų akumuliatorius gali perkaisti. Gera žinia yra ta, kad jūsų telefono kroviklis yra protingas ir pasiekus visišką įkrovą, jis išsijungia ir nebekrauna akumuliatoriaus. Beje, jūsų akumuliatoriui ir taip nepatinka visada būti visiškai įkrautam. Akumuliatorius geriausiai elgsis tuomet, kai atjungsite jį iš lizdo nepasiekus 100 proc. įkrovos – tolimesnis krovimas tiesiog degraduoja akumuliatorių.

Taigi, jeigu labai rimtai ir tiksliai norite optimizuoti akumuliatoriaus ilgaamžiškumą, išlikite 40–80 proc. intervale. Keletas mažų krovimų taip pat gali padėti, bet tai turėtų būti planas B. Visiškas įkrovimas ir iškrovimas sudaro didelį spaudimą ličio jonų akumuliatoriams.

Laikykite vėsiai

Labai yra lengva nerimauti dėl jau išmoktų strategijų, kaip įkrauti ir iškrauti akumuliatorius, bet ličio jonų akumuliatoriai turi didesnį priešą: karštį. Jūsų išmaniojo telefono akumuliatorius daug greičiau išsikrauna, jeigu jis yra įkaitęs, nesvarbu, ar jūs naudojate telefoną, ar ne.

Ties 0 °C, ličio jonų akumuliatorius per vienerius metus praranda maždaug šešis procentus maksimalios įkrovos. Ties 25 °C, akumuliatorius praranda maždaug 20 proc., o ties 40 ° – 35 proc. per metus! Taip, suprantama, kad nepraktiška (ir neprotinga) laikyti telefoną šaldytuve, bet tiesiog stenkitės vengti karštų patalpų, pvz. po saulę pastovėjusio automobilio.

Venkite belaidžio įkrovimo

Belaidis įkrovimas yra labai patogi priemonė telefonui įkrauti, ypač jeigu su savimi neturite įkroviklio, bet – gaila pripažinti – tai turi savų trūkumų. Indukciniai belaidžiai krovikliai turi tokią vieną šlykščią savybę – jie labai švaisto šilumą. Bendrai paėmus švaistoma energija yra negeras dalykas, bet kai kalbame apie jūsų ličio jonų akumuliatorių, tai tuomet belaidžiai krovikliai yra paprasčiausia skrudintuvė. Tai tiesiog nėra priimtina. Galbūt tai yra šiek tiek nepatogu, bet standartiniai laidiniai krovikliai yra daug geriau pritaikyti pasirūpinti jūsų mobiliųjų telefonų akumuliatoriaus sveikata.

Niekada neiškraukite telefono iki 0 %

Jeigu namuose ilgą laiką saugote papildomus ličio jonų akumuliatorius, pasistenkite palikti juos įkrautus bent 40 proc. Ličio jonų akumuliatoriai neryja energijos, jeigu jų nenaudojate, bet kiekvieną mėnesį jie praranda maždaug 5–10 proc. energijos.

Jeigu ličio jonų akumuliatoriai visiškai išsenka – pasiekia absoliutų nulį – tuomet yra labai pavojinga juos įkrauti. Siekiant užkirsti kelią sprogimo pavojui, ličio jonų akumuliatoriai, kurie mėnesiais stalčiuose pragulėjo nenaudojami ir visiškai išsikrovę, turi įmontuotą apsauginį daviklį, kuris sunaikina akumuliatoriaus vidinę kontrolės sistemą, kad nebūtų įmanoma jo įkrauti. Taip, jūs tokiu būdu prarandate akumuliatorių, bet ir išvengiate apsitaškyti veidą akumuliatorine rūgštimi.

Kraukite greituoju režimu tik tuomet, kai to tikrai reikia

Dauguma naujų telefonų palaiko greitos įkrovos režimą. Šios technologijos leidžia žaibiškai įkrauti telefoną per 30–40 minučių. Tai yra itin pravartu, jeigu turite tik kelias minutes telefonui įkrauti. Tačiau, atminkite, kad tai turi ir savų trūkumų. Tai tikrai neturėtų stebinti žmonių.

Ličio jonų akumuliatoriai ilgiausiai gyvena, jeigu yra kraunami lėtai ir pastoviu greičiu. Greita įkrova yra atvirkštinis variantas. Tačiau greita įkrova yra taikoma tik įkrovos ciklo pradžioje, nes išmaniųjų telefonų krovikliai yra pakankamai protingi, kad taikytų papildomą įtampą atitinkamiems krovimo etapams, todėl žala yra mažesnė, nei kai kurie žmonės gali pagalvoti. Jeigu niekur neskubate, geriausias sprendimas yra taikyti lėtą ir pastovų krovimą žemos įtampos krovikliais.

Nepersistenkite

Labai lengva yra per daug įtemptai arba atsainiai rūpintis telefono akumuliatoriumi. Viskas tvarkoje – svarbiausia būti pakankamai atsakingu su technologijomis ir viskas tikrai bus gerai. Ličio jonų akumuliatoriai paprastai tarnauja 3–5 metus. Labai yra tikėtina, kad vis tiek norėsite iškeisti savo išmanųjį pagalbininką anksčiau laiko. Visgi patogumas nusveria praktiškai blogos minties sukeliamą žalą, t. y. kiekvieną naktį įkrauti telefoną, o dieną visiškai iškrauti arba naudoti greita krovimą tik tuomet, kai tai yra būtina.

Akumuliatoriaus patvarumas ir sveikata bus prižiūrima tiesiog vengiant nesveikų veiksnių, pvz., visiškos įkrovos ir iškrovos arba telefono palikimo įkaitusiuose automobiliuose. Kitą kartą, kai grįšite namo ir turėsite energijos telefone, galite sau būti dėkingi.