Kaip tinkamai prižiūrėti mobilųjį telefoną
Šiais laikais mobilieji telefonai yra tapę labai svarbia ir patogia ryšio priemone, leidžiančia bet kuriam asmeniui pasiekti visą pasaulį kelių mygtukų paspaudimu (arba keliais prisilietimais). Mobilieji telefonai taip pat yra labai protinga investicija. Atsižvelgiant į tai, kiek išmanieji telefonai šiomis dienomis kainuoja ir kiek jie naudos atneša, tiek asmeniškai, tiek kitais aspektais, yra protinga pasirūpinti, kad jūsų ištikimas pagalbininkas tarnautų kuo ilgiau, darytų tai, ko jums reikia ir kad išliktų nepriekaištingai stilingas.
Įsigykite mobilų telefoną, kuris jums tiktų
- Gerai ištirkite rinką prieš pirkdami naują telefoną. Labai svarbu išsiaiškinti, kokių funkcijų jūs norėtumėte, prieš pirkdami naują telefoną. Įsitikinkite, ar tai yra būtent tas prekinis ženklas ir modelis, kuris jus tenkina – atkreipkite dėmesį į jo funkcionalumą, kokybę ir dizainą. Jeigu įsigysite telefoną, kuris jums nepatinka (arba įsigysite pigų telefoną pagal sutartį), gali būti, kad jis nebus jums toks reikšmingas ir todėl ne tiek jį prižiūrėsite, kiek tai darytumėte su telefonu, kuris jums nuoširdžiai patinka. Tokiu atveju paprasčiausiai metate pinigus į balą.
Mobiliojo telefono priežiūra
Mobiliųjų telefonų priežiūra, paprastai prailgina aparato gyvavimo laiką bei nutolina vizitus į telefonų taisyklas. Žemiau pateikiame patarimus, kaip tinkamai prižiūrėti telefonus.
- Įsigykite dėklą ir apsauginę ekrano plėvelę. Šios priemonės padės apsaugoti telefoną nuo stuktelėjimų ir įbrėžimų. Jos taip pat padeda išsaugoti telefono išvaizdą ir apsaugo nuo žalos telefoną numetus ant žemės.
- Laikykite telefoną saugioje vietoje, jeigu juo nesinaudojate. Tai turėtų būti tokia vieta, kurią praeinant nebus netyčia užkliudomas telefonas ir numetamas ant žemės. Geriausios vietos telefonui laikyti, jeigu jo nenaudojate, yra stalas, lentyna arba spintelė. Išsirinkite vieną vietą ir pripraskite visada ten laikyti telefoną (geriausia šalia kroviklio), kad visada galėtumėte jį lengvai rasti ir pasiekti.
- Nelaikykite ilgą laiką mobiliojo telefono rankinuke, kuprinėje ar bet kokioje talpykloje, nebent jis yra išjungtas. Telefono krovimas uždaroje talpykloje sukelia perkaitimo ir gaisro pavojų. Be to, aukštesnė šiluma nėra gerai akumuliatoriams. Ličio akumuliatoriai (mobiliųjų telefonų standartas) skleidžia šilumą, kai yra įkraunami arba iškraunami.
- Tokiu atveju visada naudokite autentiškus kroviklius ir priedus. Pigūs nesuderinti priedai ir krovikliai gali pažeisti telefoną ir trumpinti jo tarnavimo laiką.
- Laikykite mobilųjį telefoną sausoje vietoje ir neapipilkite skysčiais. Nekalbėkite telefonu, jeigu lyja, nevalgykite ir negerkite prie telefono ir venkite nešti telefoną šalia atviro vandens (pvz. prūdo, paplūdimio arba tualeto).
- Reguliariai valykite telefoną. Mobiliojo telefono išorei išvalyti naudokite sausas servetėles arba alkoholio šluostes. Nenaudokite vandens, kūdikių šluosčių ar kitų valiklių, kurie gali sudrėkinti jūsų telefoną ir kurie pritraukia daugiau drėgmės.
- Kraukite telefoną pagal reguliarų planą. Kai kurie telefonai po įkrovimo gali tarnauti daugiau nei savaitę, o kiti gyvena tik dieną ar dvi. Jeigu praleidžiate labai daug laiko kalbėdami telefonu, akumuliatorius daug greičiau išsenka. Rekomenduojama laikyti telefono įkrovą 40–80 proc. intervale.
- Išjunkite telefono garsą, jeigu esate pamokose, paskaitose, susitikimuose ir pan. Darykite tai ir kino teatruose, bažnyčiose. Šis veiksmas turi dvi funkcijas: suskambėjus telefonui tylos reikalaujančioje aplinkoje, tuojau pat suskubsite jį traukti iš kišenės arba rankinuko, o tuo metu yra didžiausia rizika jį netyčia išmesti iš rankų ir sudaužyti; antrasis pranašumas yra tai, kad tai eikvoja mažiau energijos. Lėktuvo režimas taip pat labai daug sutaupo akumuliatoriaus energijos.
Apsauga nuo vagių
- Visada laikykite telefoną arti savęs. Niekada nepaleiskite telefono iš akių arba laikykite saugioje vietoje. Venkite duoti telefoną žmonėms, kuriais nepasitikite, nes nelaimės su kai kuriais žmonėmis yra neišvengiamos.
- Naudokite apsaugines programėles, pvz., programėlę, kuri išjungia telefoną, jeigu juo bando pasinaudoti vagis. Priklausomai nuo telefono gamintojo, turite galimybę vagystės atveju išjungti telefoną. Pasinaudokite šia funkcija, jeigu pametate telefoną arba jeigu jis yra pavagiamas.