Kaip sustabdyti vandens tekėjimą iš tualeto bakelio?

tualeto-tekejimasAr iš jūsų tualeto bakelio bėga vanduo? Būtina reaguoti mikliai, nes tai gali peraugti į didesnę problemą ir iššvaistyti labai daug vandens bei pinigų. Gera žinia yra ta, kad iš tualeto bakelio tekantis vanduo yra ganėtinai nesunkiai išsprendžiamą santechnikos problema, tačiau jeigu abejojate dėl savo įgūdžių, kviečiame kreieptis į santechniką, kurį galite rasti čia. Tačiau, jeigu vis tik nusprendėte tvarkytis patys, kviečiame susipažinti su patarimais, kurie gali padėti užkirsti kelią nuolatos iš bakelio tekančiam vandeniui.

Patikrinkite plūdę

Jūsų tualeto bakelyje yra plūdė, kuri nutraukia vandens tiekimą į bakelį, jai pasiekus tam tikrą aukštį. Tačiau, jeigu plūdė išsireguliuoja ir pakyla aukščiau pertekliaus ribos, perteklinis vanduo pradės tekėti atsargine šlangele į tualeto dubenį ir tuomet tualetas taps čiurlenančiu upeliu. Tai yra lengvai pataisoma problema – paprasčiausiai sureguliuokite plūdės aukštį į žemesnę lygį. Konkretus plūdės reguliavimo mechanizmas priklauso nuo tualeto santechnikos sistemos, bet įprastai užtenka atveržti plūdės varžtelį arba atsegti plūdės sagę ir nuleisti plūdę. Dauguma tualetų pažymi vandens liniją ir parodo iki kur turėtumėte sureguliuoti plūdę. Tačiau, jeigu jūsų tualetas neturi šios žymos, tuomet nustatykite plūdę į tokią poziciją, kurioje ji nutrauktų vandens padavimą jam pasiekus maždaug 2,5-3,0 cm nuo pertekliaus linijos.

Sugedęs antvožas

Tualeto bakelis ir dubuo yra sujungti vamzdžiu, kuris yra atveriamas ir užveriamas kiekvieną kartą nuleidus vandenį. Jeigu jo antvožas pasensta arba sulūžta, tuomet vanduo nuolatos bėga ir augina jūsų vandens sąskaitą. Keletas priežasčių gali sukelti antvožo gedimus – antvožas gali nebenusileisti iki galo arba gali užkliūti už kitų bakelio struktūros dalių. Tokiu atveju geriausias sprendimas yra pašalinti kliūtis arba pakeisti bakelio sistemą.

Patikrinkite, ar nėra susidėvėjusių detalių

Jeigu jau patikrinote akivaizdžias vietas ir jūsų tualetas toliau čiurlena, gali būti taip, kad bakelio vandens tiekimo sistema susidėvėjo ir daugiau nebesugeba sulaikyti vandens bakelyje. Antvožo ar plūdės reguliavimas nepadės šiuo atveju. Tuomet yra būtina nusipirkti naują antvožą ar visą bakelio sistemą.

Antvožas taip pat gali ilgainiui suskilinėti ir nudilti, tokiu būdu leisdamas mažesniems vandens kiekiams nuolatos tekėti. Antvožas daug tikrai nekainuoja ir jį pakeisti nėra sunku, todėl neturėtumėte susiremti su problemomis. Tačiau, jeigu jau išbandėte visus šiuos sprendimus, o iš bakelio kaip tekėjo vanduo – taip ir teka, tuomet laikas susisiekti su patikimu santechniku – Universaliu Meistru – išspręsime visas jūsų santechnikos problemas ir sugrąžinsime ramybę į jūsų namus.

Mūsų santechnikus rasite čia

Palieskite, kad skambintumėte