Kaip pasiruošti būsto remontui?
Nuosavo būsto renovacija – neatsiejama nuo pokyčių ir darbų planavimo. Norint paruošti namus remontui būtina atsižvelgti į tam tikrus įstatymus, o nuoseklus darbas ir pasiruošimas jo eigai palengvina nuosavo buto ar namo remontą. Norint pritaikyti, atnaujinti gyvenamuosius būstus pagal juose gyvenančių asmenų poreikius, specialistai siūlo remtis tam tikromis taisyklėmis ir rekomendacijomis. Atnaujintas būstas neabejotinai teigiamai atsiliepia sveikatai, nuotaikai, o racionalūs namų remonto sprendimai palengvina kasdienybę. Būsto atnaujinimo darbai visuomet pareikalauja išlaidų, nesvarbu, tai būtų kapitalinis remontas ar tik nedidelės pertvarkos. Kokybiškos, ilgaamžės medžiagos visuomet yra brangesnės, tačiau tai tampa atsiperkančia investicija, nereikalaujančia kasmet atlikti kosmetinio būsto atnaujinimo darbų. Taigi, nuo ko pradėti namo renovaciją ir kaip jai pasiruošti?
Pirmiausia, būtina sukurti konkretų planą, ką būsto erdvėje norima keisti. Tai gali būti sienų apšiltinimas, židinio sistemos sukūrimas, virtuvės kambario praplėtimas, sienų griovimas ar kiti darbai. Tam, kad norai neviršytų galimybių, rekomenduojama pasitarti su architektais bei finansininkais dėl norimų atlikti renovacijos darbų ir su profesionalo pagalba paskaičiuoti, kiek išlaidų tai pareikalaus. Šiuo atveju architekto pasiteiraukite, kiek kainuos įsigyti vienas ar kitas namų atnaujinimui reikalingas medžiagas. Atkreipkite dėmesį, kiek finansų gali pareikalauti atliktų darbų priežiūra praėjus 2 ar 6 metams. Dažniausiai rekomenduojama investuoti į brangesnes ir kokybiškesnes medžiagas, tačiau ilgesniu laikotarpiu džiaugtis atnaujinimo darbų nereikalaujančiu remontu.
Aptarus norimą atlikti namo planą, finansines galimybes, pradedamas ruošti tikslus projektas. Šiame etape tariamasi su darbininkais, kurie atliks reikalingus būsto atnaujinimo darbus, taip pat perkamos medžiagos remonto darbams atlikti. Svarbu pasirinkti profesionalius specialistus, darbus atliksiančius tiksliai, kokybiškai ir suplanuotu metu. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į paruošiamuosius darbus, rekomenduojamus atlikti prieš generalinį namų remontą. Pavyzdžiui, jeigu namų grindys buvo išklotos plytelėmis, o dabar jas norima pakeisti kokybiškesniu ir ilgaamžiu laminatu, senas plyteles rekomenduojama pašalinti. Svarbu paminėti, kad klojant bet kokias grindis, jų pagrindas turi būti ypač lygus. Bet kokie nelygumai ir bangavimai gali nulemti netaisyklingą grindų padėtį bei turėti įtakos jų kokybiškumui.
Remontuojant būstą taip pat dažnai prireikia išlyginti sienas. Šį darbą rekomenduojama patikėti profesionalams, nes ne visada atsiranda ypač lygus paviršius, pagal kurį reikia matuoti sienų lygumą. Sienų lyginimui reikia turėti: gulsčiuką, mentelę, žymeklius, statybinį tinklelį, varžtus ir statybinį mišinį. Išlyginti sieną galima dvejais būdais: drėgnu arba sausu metodu. Drėgnas metodas taikomas naudojant statybinį mišinį, o sausas – naudojant gipso kartoną. Tačiau prieš pasirenkant metodą, svarbiausia, tinkamai išlyginti sienas.
Norint dažyti lubas taip pat svarbu jas tinkamai paruošti. Jeigu anksčiau būsto lubos buvo dažytos, reikia nuspręsti, ar šalinti jų ankstesnįjį sluoksnį. Taip pat specialistams svarbu apžiūrėti, ar lubose nėra pelėsio pėdsakų bei kitų dėmių. Jeigu aptinkamas pelėsis – rekomenduojama jį šalinti ir užkirsti kelią tolimesniam plitimui. Lubas rekomenduojama dažyti neblizgiais, o matiniais dažais. Net jei lubose yra šiek tiek nelygumų, matinis paviršius juos nežymiai užmaskuoja. O ir pats dažymo procesas matiniais dažais yra paprastesnis negu lubas dažant blizgiais dažais. Kai būsto atnaujinimui yra pasirenkami dažai, o gruntas yra išdžiūvęs, jau galima lubas dažyti. Dera atkreipti dėmesį į dažymo volelius. Rekomenduojama juos rinktis kuo ilgesnius tam, kad dažymo procesas neužtruktų ir vyktų kuo sparčiau.