Kaip pasirinkti skalbimo mašiną

Kaip pasirinkti skalbimo mašiną?

Kaip pasirinkti skalbimo mašiną

Skalbyklės šiandien yra didelė kiekvienų namų ruošos dalis. Be jų retas įsivaizduojame patogią buitį, tačiau senos skalbyklės tarnavimo laikui einant į pabaigą, kyla klausimas kaip pasirinkti skalbimo mašiną. Dažnas pradedame svarstyti į ką reiktų atsižvelgti renkantis naują skalbyklę, kokios jų savybės yra svarbiausios, o gerai neįsigilinus į visas smulkmenas naujos skalbimo mašinos pirkimas gali tapti tikra kančia. Šioje apžvalgoje aptarsime svarbiausius skalbimo mašinų aspektus, kuo jos skiriasi ir kaip sau pritaikyti tinkamiausią opciją iš rinkoje siūlomų skalbimo mašinų gausos.

Kaina

Nesvarbu ar skalbimo mašiną renkatės internete, ar prekybos centre, prieš pradedami rinktis apsibrėžkite aiškius savo biudžeto rėmus. Skalbimo mašinų kainos rinkoje svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių, tačiau techniškai jos visos atlieka tą pačią funkciją. Paprastai kaina yra mokama už prekinį ženklą, dizainą, skalbimo mašinos surinkimą ir ilgaamžiškumą. Taip pat iš anksto apsispręskite, kokių skalbimo mašinos programų jums galimai reikės. Šiandien gamintojai stengiasi prisitaikyti prie klientų ir optimizuoja integruojamų programų skaičių, kadangi buvo pastebėta, jog daugumos programų įprasti vartotojai ne tik, kad nenaudojo, bet net ir nežinojo kokią funkciją jos atlieka. Papildomas programų skaičius gali išauginti ir skalbimo mašinos kainą, todėl svarbu žinoti, kokių skalbyklės funkcijų jums reikės.

Montavimas

Skalbimo mašinos montavimo ir pajungimo darbus geriausia patikėti šios srities specialistams, kadangi tai reikalauja ne tik specialių žinių, bet ir įrankių. Vis tik tai visiškai nereiškia, kad prieš perkant skalbimo mašiną jums patiems nereikia pasidomėti jos išmatavimais bei montavimu. Jeigu jūsų skalbyklė bus montuojama į baldus arba pvz. po vonios praustuvo stalviršiu, turėkite galvoje, kad tarp skalbyklės ir sienos turi būti palikta bent 10 cm vandens bei nuotekų pajungimui. Standartinių skalbyklių išmatavimai yra 60x60x85cm, kur 85cm yra aukštis, o 60cm gylis ir plotis, tačiau dabar galima rasti ir ne tokių gilių skalbyklių, kurios ženkliai taupys vietą, bus kompaktiškos, bet ne tokios talpios dėl sumažinto būgno. Jeigu jūsų šeimyna didelė, rinkitės talpesnę skalbyklę, kuri turėtų bent 7 kg talpos būgną.

Ar žinote savo poreikius?

Kaip ir kiekviena buitį lengvinanti namų buitinė technika privalo atitikti jūsų pamatinius poreikius, o kokie jie yra geriausiai žinote jūs patys. Ar tai būtų specialios programos, ar konkretiems baldams tinkami skalbyklės išmatavimai, ar būgno talpa, ar dizainas, viskas turi tikti jums ir jūsų šeimos poreikiams. Vis dažniau žmonės renkasi kombinuotas skalbykles-džiovykles taip ženkliai sutaupydami vietos, išlaidų ir laiko. Ir iš tiesų pirkdami skalbyklę ir džiovyklę atskirai dukart mokame už tokią pačią konstrukciją, skydelį, schemą bei kitas detales, tačiau turėkite omenyje, kad dvigubai daugiau naudojamas daiktas (kaip kad minėtas kombinuotas variantas) ir dėvisi greičiau.

Prieš perkant skalbyklę patariame pagalvoti apie:

  • Biudžetą, kurį galite skirti skalbyklės pirkimui;
  • Būtiniausias skalbimo programas;
  • Skalbimo mašinos išmatavimus;
  • Dizaino svarbą;
  • Skalbimo būgno talpą;
  • Džiovinimo funkciją;
  • Skalbyklės surinkimo šalį

Kiekvienas vartotojas turėtų vadovautis savais kriterijais, kadangi kas yra svarbu vienam, gali pasirodyti visai nereikšminga kitam. Prieš perkant apgalvoję savo poreikius taip pat pasikonsultuokite su specialistais arba parduotuvės vadybininkais, kurie visada suteiks jums papildomos informacijos ir žinių apie skalbimo mašinas, jų gamybą ir galimybes. Nedarykite skubotų sprendimų ir prisiminkite, kad kuo daugiau domėsitės apie skalbimo mašinas ir jų skirtumus, tuo sau geresnį sprendimą priimsite.