Kaip nuvalyti lygintuvą

Kaip nuvalyti lygintuvą?

Kaip nuvalyti lygintuvą

Lygintuvas – daugelio beveik kasdien naudojamas prietaisas be kurio mūsų kasdienybė taptų kur kas sunkesnė. Atrodo smulkmena, tačiau geras ir sklandžiai veikiantis lygintuvas padeda sutaupyti labai daug laiko, nors apie tai dažnai net nesusimąstome. Tam, kad lygintuvas veiktų gerai, o tarnavimo laikas būtų ypač ilgas, lygintuvą, kaip ir kitus elektroninius prietaisus, reikia prižiūrėti.

Viena dažniausiai pasitaikančių bet kurio lygintuvo problemų – paviršiuje atsirandantys degėsiai, kuriems pridegus pradeda sklisti blogas kvapas, lyginimas tampa komplikuotas, o panaikinti tokius nešvarumus būna ypač sudėtinga. Blogiausiu scenarijumi tokie degėsiai gali sugadinti lyginamus drabužius ar skalbinius, todėl juos būtina išvalyti.

Internete galima rasti nemažai patarimų apie lygintuvų valymą, tačiau svarbu atskirti, kurie metodai yra efektyvūs, o kurie gali pridaryti tik dar daugiau žalos. Lygintuvų specialistai pataria lygintuvus valyti tik natūraliomis priemonėmis, kurios nepažeistų jų paviršiaus. Žemiau pateikiame sąrašą, kuris padės surasti saugų ir efektyvų lygintuvo lyginimo paviršiaus valymą.

  1. Actas. Valymo priemonė, kuri gali padėti lengvai nuvalyti lygintuvo padą. Ant medžiaginio skudurėlio užpilkite acto ir trinkite tol, kol pridegusios vietos nusivalys. Jei norite didesnio efekto, valydami lygintuvą jį įjunkite. Jam kaistant actas garuos, todėl skudurėlį nuolatos drėkinkite. Tačiau būkite atsargūs, nes acto garai yra pavojingi, todėl pasirūpinkite apsaugos priemonėmis.
  2. Ūkinis muilas. Ūkinis muilas gali pagelbėti situacijose, kai pridegimai ant lygintuvo nėra labai dideli ir ryškūs. Muilu gerai įtrinkite pridegusias vietas neįjungę lygintuvo ir servetėle nuvalykite nešvarumus.
  3. Distiliuotas vanduo. Distiliuotas vanduo gali padėti išvengti ant lygintuvų dažnai atsirandančių rūdžių. Šios dažniausiai susidaro dėl per kietos sudėties į lygintuvą pilamo vandens. Naudodami distiliuotą vandenį galimai išvengsite tokių rūdžių, todėl jų valyti neteks.
  4. Nagų lako valiklis. Dar viena priemonė, kuri gali padėti lengvai pašalinti degėsius. Vis tik ši priemonė yra veikli tik tuomet, kai pridegusios vietos nėra įsisenėjusios. Jeigu pridegimai yra rimtesni, naudokite kitą valymo priemonę.
  5. Dantų pasta. Dažnai efektyvi valymo priemonė. Dantų pastą užtepkite ant pridegusių vietų ir palaukite kelias minutes. Tuomet įjunkite lygintuvą ir medžiaginiu skudurėliu nuvalykite aptirpusią pastą. Ši turėtų nusivalyti kartu su visais nešvarumais.
  6. Langų valiklis. Langų valiklis padeda pašalinti susikaupusias kalkių nuosėdas. Patartina per pusę su vandeniu skiestą valiklį įpilti į lygintuvą ir lyginti nereikalingą audinį. Vieno tokio valymo turėtų užtekti kalkių pašalinimui tiek iš pačio lygintuvo, tiek nuo jo paviršiaus.
  7. Soda. Vienas dažniausiai naudojamų priedų ne tik maisto gaminime, bet ir nešvarumų šalinime. Sumaišykite sodą su vandeniu kol gausis vientisa masė ir tuomet šluoste trinkite pridegusias vietas tol, kol jos nusivalys.
  8. Pieštukas. Specialus įrankis degėsių valymui. Jį galite rasti daugelyje prekybos vietų. Tereikia patrinti pridegusias vietas ir lygintuvą įjungti. Chemija pradės reaguoti į karštį ir nešvarumai pradės lydytis. Svarbu paminėti, kad šio metodo nereiktų naudoti per dažnai, kadangi su laiku galima pažeisti lygintuvo padą.
  9. Amoniako tirpalas. Paimkite šluostę ir sudrėkinkite ją amoniako tirpale. Tai veiksminga priemonė norint pašalinti degėsius. Trinkite pridegusias vietas negailėdami jėgų ir laiko, nes tai gali šiek tiek užtrukti. Kuo daugiau amoniako naudosite, tuo greičiau ir lengviau pašalinsite nešvarumus.

Naudokitės šiais lygintuvo valymo patarimais ir sugrąžinkite pilną jo funkcionalumą. Būkite atidūs ir pakankamai atsargūs. Esant rizikai nepamirškite naudoti apsaugines priemones, apsauginius akinius ir pirštines, kadangi kontaktas su tam tikrom minėtom cheminėm medžiagom gali būti žalingas jūsų sveikatai. Taip pat stebėkite kaip degėsiai reaguoja į konkrečias valymo priemones ir nepersistenkite, kadangi galite pažeisti lygintuvo paviršių.

Jeigu rizikuoti nenorite arba lygintuvo pilnai išvalyti galiausiai nepavyksta, visuomet galite kreiptis į mūsų buitinės technikos remonto specialistus, kurie viską atliks profesionaliai ir nepriekaištingai. Mes padėsime jums pilnai išvalyti sunkiai valomus jūsų lygintuvo degėsius ar rūdis ir suteiksime pilną aptarnavimą. Mūsų specialistai apžiūrės ir įvertins pridegusias vietas bei pritaikys specialų valymo sprendimą. Skambinkite nurodytais kontaktais ir leiskite mums pasirūpinti jūsų lygintuvo švara. Universalus meistras nepaliks jūsų bėdoje ir atliks visus darbus greitai, kokybiškai ir už žemą kainą.