Kaip klijuoti tapetus

Kaip klijuoti tapetus?

Kaip klijuoti tapetus

Daugeliui yra tekę patiems atlikti vienokius ar kitokius namų remonto darbus. Siekdami pagerinti ir atnaujinti interjerą keičiame šviestuvus, namuose esančius baldus, perdažome sienas arba lubas arba mokomės kaip klijuoti tapetus. Vis tik sėkmingai atlikti pastarąjį darbą neturint ankstesnės patirties yra sudėtinga. Interneto platybėse galima rasti daug įvairių patarimų, tačiau neretai jie kardinaliai skiriasi, tad kaip iš tikrųjų reikia klijuoti tapetus?

Geras pasiruošimas – pusė darbo

Pasiruošimas yra vienas pagrindinių tapetų klijavimo etapų. Jo metu svarbu susidaryti šiokią tokią strategiją ir apgalvoti atskirus žingsnius bei ko jiems reikės. Tikslingai apskaičiuokite tapetų ritinėlių kiekį: išmatuokite klijuojamų sienų plotus ir pirkdami tapetus pasiteiraukite kokiam plotui užtenka vieno ritinėlio. Perkamų tapetų padengiamas plotas turėtų viršyti faktinį jūsų sienų plotą bent 5%.

Tinkamai paruoškite paviršius. Jei naujus tapetus klijuosite vietoje senų, užtikrinkite, kad seni tapetai būtų kruopščiai nuimti kartu su senais klijais. Siena turėtų būti lygi, švari ir sausa, tad jei situacija reikalauja nelygumus ir įtrūkimus užglaistykite, nušlifuokite ir nugruntuokite. Atjunkite kambaryje elektrą, nes reikės nuimti rozetes bei jungiklius. Klijai yra viena iš svarbiausių sudėtinių tapetų klijavimo dalių, todėl atidžiai perskaitykite klijų gamintojo rekomendacijas, koks turėtų būti jų brinkimo laikas bei vandens ir klijų santykis. Tepkite klijus po vieną tapetų juostą braukdami nuo juostos centro link kraštų ir leiskite klijams įsigerti į tapetus apie 5 minutes, jei gamintojo nėra nurodyta kitaip. Tuo metu gulščiuko pagalba nubrėžkite vertikalią liniją ant sienos pagal kurią klijuosite pirmąjį sluoksnį.

    Tapetų klijavimui reikės:

  • Tapetų klijų
  • Gulščiuko
  • Teptuko klijams
  • Matavimo metro
  • Pieštuko arba kreidos
  • Kampainio
  • Volelio
  • Specialaus šepečio tapetams
  • Statybinio aštraus peiliuko

Klijavimo procesas

Atmatuokite tapetų juostų ilgius pagal turimą sienų aukštį. Ant grindų sudėkite kelias juostas, suderinkite raštą ir pasižymėkite kiekvienos juostos eiliškumą. Tepkite klijus ant tapetų blogosios pusės ir leiskite jiems įsigerti. Kad klijai įsigertų geriau, sulenkite tapeto juostą ir suglauskite klijais pateptus paviršius. Įsitikinkite, kad kambarys yra ypač gerai apšviestas, kad galėtumėte išvengti klijavimo klaidų. Kuomet klijai įmirko, papildomai patepkite klijuojamos sienos dalį ir pradėkite klijavimo procesą. Pradėkite nuo viršaus ir tolygiai šepečio pagalba glauskite tapetus prie sienos pagal nubrėžtą vertikalią liniją. Pasistenkite nenaudoti per daug jėgos, kad nepertemptumėte tapetų. Situacijoje, kai nereikės viso pločio tapeto, nukirpkite perteklinę juostą prieš klijuodami tapetą, kitaip bus labai nepatogu ir rizikuosite ištepti jau užklijuotas vietas. Kai tapetų juosta yra užklijuota, paimkite švarų volelį ir braukite nuo viršaus į apačią bei nuo vidurio link tapeto kraštų. Taip tolygiai paskirstysite klijus ir išvengsite nelygumų. Toliau nuosekliai klijuokite sekančius sluoksnius atidžiai jungdami tapetų kraštus, kad būtų išlaikomas raštas. Stenkitės nepalikti tarpų, kad nesimatytų sienos, o sujungimus papildomai perbraukite su voleliu, kadangi į šias vietas patenka mažiausiai klijų.

Užbaigimas

Užbaigę tapetų klijavimą dar kartą atidžiai sužiūrėkite ar niekur neiškilo pūslių. Klijuojant tapetus pirmą kartą gali pasitaikyti įvairių niuansų. Dažniausiai pasitaikantys yra gerosios pusės sutepimas, netinkamai pasirinkta klijų konsistencija ir per mažas klijų kiekis ant tapetų dėl kurių iškyla pūslės, atsiranda raukšlės bei dėmės. Skirtingos rūšies tapetai skirtingai sugeria klijus. Pavyzdžiui stambesnio ar stambesnių raštų viniliniams tapetams reikia paruošti kur kas tirštesnės konsistencijos klijus, nei rašoma ant pakuotės, o kraštus tepti dvigubu sluoksniu, kitaip vargsite su prisiklijavimu. Iš tiesų vieni tapetai pasiduoda kaip ir popieriniai, o kiti reikalauja išskirtinio paruošimo ir dvigubai daugiau darbo, tad bandykite, stebėkite ir tobulėkite! Prireikus profesionalų pagalbos, visados galite kreiptis pas mus! Mūsų tapetų klijavimas abėjingų nepalieka.