Kaip išvengti senėjančių valstybinių vandens tiekimo sistemų sukeliamų pavojų?

Kaip išvengti senėjančių valstybinių vandens tiekimo sistemų sukeliamų pavojų?Vanduo yra vienas svarbiausių elementų, palaikančių žmogaus gyvybę. Galimybė tiekti pakankamą švaraus vandens kiekį kiekvienam civilizacijos centrui ir nuotėkų bei panaudoto vandens šalinimo sistemos tapo bene svarbiausiais žmonijos pažangos elementais. Tiesa, dauguma savivaldybių jau taip seniai pumpuoja geriamą gėlą vandenį savo gyventojams, kad vandens tiekimo infrastruktūra pradėjo pūti ir griūti. Tai yra labai svarbi gyventojų problema, nes tai gali sukelti tam tikrus sveikatos pavojus jums ir jūsų šeimai.

Senėjantys vamzdžiai reiškia tik vieną dalyką – nieko gero

Pirmiausiai yra būtina suprasti, kad vanduo, kuris bėga iš jūsų krano, beveik visada bus saugus gerti. Savivaldybės vandens tiekimo sistemų suteikiamas vanduo privalo būti griežtai testuojamas. Kai kuriais atvejais valstybės tiekiamo vandens kokybė yra labiau reglamentuojama nei vandens, kurį galite rasti ir nusipirkti buteliukuose parduotuvėje. Tačiau, retais atvejais vanduo gali būti užteršiamas jam keliaujant iš vandens valymo sistemų į jūsų namus – kai kas, ko valstybės vandens tiekimo ir valymo įstaigos ne visada gali pastebėti.

Kuo senesnis yra miestas, tuo didesnė yra tikimybė, kad kažkurioje vietoje slypi pasenęs vamzdynas, kuris labiau nuodija vandenį, nei jį transportuoja. Nors ir gyvename modernioje visuomenėje, tokios vietos kaip senamiesčiai vis dar verčia stebėtis, kaip dar ten tiekiamas vanduo nenunuodijo jame gyvenančių žmonių. Paprastai šią problemą sukelia tai, kad senamiesčio pastatai yra saugomi paveldai, todėl bet kokia namo struktūros modifikacija reikalauja daugiau pastangų. Neatkreipdami dėmesio į šią didelę problemą, galite net nepastebėti, kaip vandens kokybė vis prastėja laikui bėgant, iki kol jis paprasčiausiai tampa nebegeriamas.

Nuo vandens valymo ir tiekimo sistemų iki jūsų namų

Senėjantys vamzdžiai gali skilti ar lūžti. Tokiu būdu į jį gali patekti nuodingos medžiagos ir formuotis bakterijos – tai yra paprasčiausia formulė ligoms plisti. Pats akivaizdžiausias senėjančios infrastruktūros ženklas yra kai sprogsta miesto pagrindiniai vandentiekio vamzdžiai ir vanduo apsemia neįprastas miesto vietas. Jeigu ši problema nėra tinkamai sprendžiama, tikrai daug laiko nereikės laukti iki kol nuodingos medžiagos ir bakterijos atsiras vandentiekio sistemoje dėl vamzdyno įskilimų ir visą tai pateks į jūsų namus.

Rūdys yra dar viena galima pavojinga senų vandentiekio vamzdžių problema. Gera žinia yra ta, kad rūdys pačios iš savęs nėra nuodingos – jos paprasčiausiai nudažo vandenį purvo spalva ir rūdžių kupinas vanduo yra neskanus. Tačiau tai gali sukelti pavojų asmenims, kurie serga reta su geležimi siejama liga – hemochromatoze. Galiausiai, jeigu vandenyje atsiranda švino, tuomet turite daug didesnę problemą!

Apsaugokite save ir savo šeimą

Taigi, kokios yra jūsų galimybės šiuo atveju? Ką galite daryti, jeigu iš miesto vandentiekio sistemų iki jūsų namų atkeliauja užterštas vanduo? Pirmasis žingsnis yra išbandyti vandenį ir įsitikinti, ar jis yra saugus gerti. Šiomis dienomis yra įmanoma įsigyti vandens bandymo sistemas iš statybinių prekių parduotuvių, bet paprastesnis sprendimas būtų išsikviesti santechniką – jis gali nuodugniau ištirti į jūsų namus atkeliaujančios vandens kokybę. Jeigu jūsų vanduo yra užterštas, gali tekti įrengti vandens filtravimo sistemą. Tokiu būdu užtikrinate, kad į jūsų namus patekę nuodingi vandens teršalai neprasmuktų pro maišytuvus tiesiai į jūsų puodus, puodukus, stiklines ir pan.

Jeigu esate susirūpinę vamzdynų tiekiama vandens kokybe, maloniai kviečiame susisiekti su Universaliu Meistru – atvažiuosime į jūsų namus, ištirsime vandenį ir pasirūpinsime, kad jums nereikėtų dėl to nerimauti!

Palieskite, kad skambintumėte