Kaip išvalyti orkaitę

Kaip išvalyti orkaitę?

Kaip išvalyti orkaitę

Visiems mums, tikrai be išimties, patinka švara ir tvarka namuose. Jos norisi visur: tiek gyvenamosiose patalpose, tiek pagalbinėse, tiek…virtuvėje, žinoma! Suprantama, juk ten, kur vyksta maisto ruošimas, kur jis laikomas – labai svarbu higiena. Suplauti ir išvalyti indai, tvarkingas šaldytuvas, švariai nuvalyti stalviršiai, supakuoti maisto produktai – malonu akiai, o taip pat nelieka terpės kauptis įvairioms bakterijoms.

Tačiau švara būtina ir ten, kur, galbūt, plika akimi purvas ir nešvarumai yra nematomi. Vienas iš tokių prietaisų, naudojamų buityje bei sunkiausiai pasiduodančių valymui – orkaitė. Jei jos išorinę dalį valome kasdien, tai vidų dažniausiai tada, kuomet jau reikia įdėti pastangų ir brangaus laiko, norint turėti švarią ir švytinčią orkaitę.

Pats paprasčiausias patarimas būtų orkaitę prižiūrėti ir valyti iš karto, kai pravėsta. Tuomet, pati valymo procedūra bus lengvesnė ir greitesnė. Suvilgyta plovimo priemone ar skysčiu kempine sudrėkinkite orkaitės landas ir stiklą, truputį palaukite ir nuvalykite švaria drėgna kempinėle. Dažniausias užduodamas klausimas apie orkaičių ir kitų buities prietaisų valymą yra šis: kokiomis priemonėmis patariama valyti? Pačių pasigamintomis namuose, ekologiškomis sertifikuotomis priemonėmis ar cheminiais valikliais? O gal netaupyti ir nusipirkti išmaniąją viryklę su pirolitine valymosi sistema? Vieno atsakymo ar patarimo nėra, nes priklauso nuo šeimininkės (-ko) įpročių, galimybių bei laiko, skiriamo namų ruošai.

Tad pradėkime nuo priemonių pasigaminimo namuose. Jos pagaminamos greitai iš priemonų, esančių kiekvienuose namuose:

  • Vanduo, soda ir actas. Vandens ir acto santykis 9/1. Sudrėkinkite kempinėlę, ja pavalykite paviršius, tiek stiklą, tiek orkaitės vidų. Sekantis žingsnis – pabarstykite sodos ir dar pavalykite. Jei labai užteršta, palikite kelioms valandoms (galima per naktį) ir nuvalykite kempinėle suvilgyta vandeniu. Tai puiki ir pigi valymo priemonė ne tik nuo nešvarumų, bet ir riebalams pašalinti. Kad labiau tviskėtų švara, vandens ir acto tirpalu nuvalykite orkaitę iki blizgesio.
  • Vanduo, soda ir citrina. Tai panašus valymo būdas į aukščiau paminėtą, tik vietoj acto galima išspausti citrinos sulčių ant ypač purvinų vietų.
  • Karštas vanduo ir muilas. Šiuo tirpalu galima išvalyti visą orkaitę bei stiklą, o taip pat, į jį galima pamerkti lentynėles. Pavyzdžiui, kriauklėje.
  • Jei orkaitė nėra labai užteršta, pakanka indą, atsparų karščiui, patalpinti į orkaitę ir palikti apie 20 minučių, įjungus aukščiausią temperatūrą. Atvėsus, išvalyti sudrėkinta kempinėle visus paviršius.

Jeigu iš primo karto nepasiekėte norimo rezultato, būtinai pabandykite dar sykį, nes tai saugu ir nekenksminga!

Kitas efektyvus orkaičių valymo būdas – ekologiškos sertifikuotos valymo priemonės. Jos sukurtos naudojant natūralias, ekologiškas medžiagas, be agresyvios pavojingos chemijos. Ekologiškos priemonės yra saugios aplinkai, patvirtintos dermatologų ir alergologų. Naudojant ekologiškus valiklius, rūpinamasi sveikatai palankia aplinka sau ir salvo šeimai. Greitas ir dažniausiai pigesnis orkaičių valymo būdas – valikliai su cheminėmis medžiagomis. Besirenkant tokius valiklius, reikėtų rinktis mažiau cheminių ingredientų turinčias priemones, bekvapes, tiksliai laikytis nurodytų instrukcijų, nepamiršti užsidėti gumines pirštines apsaugoti odai. Ypač atsargiems reikėtų būti alergiškiems žmonėms.

Tikras namų buities stebuklas yra išmanioji viryklė su pirolitine valymosi sistema. Nors viryklė ir nėra pirmo būtinumo buities prietaisas, visgi maisto gaminimo be jos nebeįsivaizduojame. Tad, pasinaudojus orkaite, norėtųsi, kad ji išliktų švari, be prikepusių riebalų ir įvairių kvapų. Buitinių prietaisų gamintojai pasirūpino, kad buitis būtų palengvinta ir patogi, todėl sukūrė pirolizės sistemą orkaitėse, kurios dėka nešvarumai išsivalo patys savaime. Tereikia įkaitinti orkaitę iki 500*C ir riebalų bei maisto likučiai nudega nuo vidinių sienelių. Kai temperatūra nukrinta iki saugios, susidariusius pelenus tereikia nuvalyti drėgna šluoste. Prieš procedūrą būtina išimti visus priedus.

Kartais atsitinka, kad ilgiau nevalius ar nenaudojus orkaitės, ją švariai išvalyti tampa sunku dėl plyšiuose esančių nešvarumų ar įkritusių ir užsilikusių maisto likučių. Tokiu atveju siūlome  susisiekti su mūsų specialistais, kurie, greitai atvykę į jūsų namus, saugiai išmontuos viryklę, atliks valymo darbus ir tvarkingai sumontuos atgal į jos vietą. Jūs sutaupysite savo brangų laiką, būsite išvaduoti nuo buities rūpesčių ir daugiau praleisite laiko su savo mylimais žmonėmis!