Kaip išvalyti kriauklės sifoną

kriaukles-sifonasAr jūsų kriauklės nuotėkų vamzdis užsikimšo? Geriausiu atveju galite išspręsti šią problemą paprasčiausia kanalizacine pompa arba kanalizacijos valymo lynu, bet rimtesnis užsikišimas gali reikalauti sifono ir vamzdžių išrinkimo. Tačiau, tai yra pakankamai paprasta užduotis, kurią galite ir patys atlikti – profesionalus santechnikas nėra būtinas paprastais atvejais. Tai taip pat yra pravartus įgūdis tokiais atvejais, kai netyčią ką nors brangaus nuleidžiate į nuotėkų vamzdį, pvz., vestuvinį žiedą. Tačiau, jeigu abejojate, visada skambinkite profesionalui.

Būtiniausios priemonės darbui atlikti

Prieš imdamiesi veržliarakčio, pabandykite atsukti karštą vandenį arba kanalizacine pompa atkimšti vamzdyną. Jeigu tiek kanalizacine pompa, tiek vamzdžių valymo lynu negalite atkimšti vamzdžių, tuomet tiesiogiai imkimės vamzdžių, esančių po kriaukle.

Pirmiausiai surinkime visus įrankius. Taip pat reikėtų pasirūpinti kibiru, į kurį subėgtų vanduo, veržliarakčiu arba veržliarakčiu-replėmis, kuriais ardysime vamzdžius, ir šepečiu, kuriuo išvalysime užsikimšusią vietą. Sifono ilgai ieškoti tikrai neteks – jis yra tiesiai po kriaukle, arba „J“ formos vamzdis, arba bumbulo formos išsikišimas.

Pastatykite kibirą po juo, kad vanduo ir purvas sutekėtų į jį. Tuomet replėmis arba veržliarakčiu atsukite sifono veržles ir atjunkite jį nuo vamzdyno. Tuomet turėtų subėgti vanduo į kibirą. Atkreipkite dėmesį į tarpinę – nepameskite jos, nes ji pasirūpina, kad nuotėkos nesiveržtų pro vamzdžių tarpus.

Išvalykite purvą.

Pašalinę sifoną, šepečiu išvalykite visus plaukus, muilo liekanas ir kitą vamzdį užkemšantį purvą. Taip pat galite pasinaudoti šia nuostabia proga ir išvalyti visas vamzdyje užsilikusias biologines liekanas ir panašų šlamštą.

Išvalę sifoną, belieka tik viską surinkti atgal taip, kaip buvo prieš išrenkant – na, išskyrus užsikimšimą. Nepamirškite įterpti tarpinę tarp vamzdžių prieš prisukdami juos į vietą. Tvirtai užsukite veržles, bet nepersistenkite – kitaip galite rimtai pažeisti vamzdžius. Tai yra itin svarbu, jeigu vamzdžiai yra pagaminti iš plastiko.

Baikite darbą

Pastatę sifoną į vietą, atsukite bėgti vandenį, kad jis prisipildytų ir parodytų, ar užsiliko protėkis. Jeigu viskas tvarkoje, tuomet susitvarkykite ir darbas baigtas!

Jeigu atsiranda problemos betaisant vamzdžius, nesidrovėkite susisiekti su ekspertais – jie viskuo pasirūpins. Geriau yra pripažinti pralaimėjimą, nei rizikuoti su galimai didesne problema. Kvalifikuoti Universalaus Meistro santechnikos ekspertai yra pasiekiami visą parą ir gali išspręsti visas santechnikos problemas – nuo paprasčiausių užsikišimų iki vandens tiekimo sistemos perrinkimo.