Kaip išvalyti kaminą patiems?

Kadangi dažniausiai nebūna identiškų kaminų sistemų, jums gali tekti šiek tiek pakoreguoti mūsų siūlomą metodiką bei žingsnius atitinkamai pagal kamino dizainą. Tačiau procesas bet kuriuo atveju turėtų būti panašus ir suderinamas.

Kaminą galite efektyviai išvalyti taikydami vieną šių 4 būdų. Kiekvienas jų turi savų pliusų ir minusų, todėl pasirinkite tą, kuris jums labiausiai tinka priklausomai pagal situaciją. Nesvarbu, ką pasirinksite – svarbiausiai visada pasirūpinti, kad jūsų šepetys atitiktų jūsų kaminą. Dažniausiai dūmtakiai būna apvalūs arba kvadrato formos. Patikrinkite bei pamatuokite kamino dydį bei formą ir nusipirkite atitinkamą šepetį. Jeigu manysite, kad tai visa tai yra per sudetinga, visada galite kreiptis į mūsų kaminų valymo specialistus.

1 būdas – iš viršaus į apačią naudojant šepetį ir strypą

Tai yra pats populiariausias būdas patiems valyti kaminą. Šis būdas – greitas ir paprastas. Tačiau šiuo atveju yra būtina užsilipti ant stogo, kas nėra idealus sprendimas, priklausomai nuo valančiojo žmogaus, stogo dangos ir metų laiko. Pliusas yra tai, kad tokiu atveju galite visiškai užsandarinti židinį – išvalysite kaminą į namus neprinešdami suodžių.

 1. Pirmiausiai lakštu, brezentu ar kitomis medžiagomis užsandarinkite židinį. Tokiu būdu suodys ir pelenai nepateks į namus.
 2. Tuomet paimkite šepetį bei strypus ir užlipkite ant stogo.
 3. Jūsų kaminas gali turėti kamino dangtį, kurį jums reikės nuimti prieš valymą. Dangčiai paprastai yra tvirtinami keletu varžtų. Atsukite varžtus ir dangtis lengvai nusiims.
 4. Tada pritvirtinkite strypą prie šepečio.
 5. Kaminą valykite šepetį stumdami žemyn ir traukdami aukštyn. Valydami įsitikinkite, kad nesukate strypo priešais laikrodžio rodyklę – tokiu būdu netyčia galite atsukti jį nuo šepečio, o šepetys liks kamine.
 6. Tvirtinkite papildomus strypus, taip ilgindami šepečio pasiekiamumą, kad išvalytumėte visą kaminą.
 7. Išvalę kaminą, žibintuvėliu pašvieskite dūmtraukį ir pasižiūrėkite, ar jame nėra susikaupusio kreozoto.
 8. Jeigu ne, tuomet uždėkite ir pritvirtinkite kamino dangtį.
 9. Galiausiai grįžkite į namus ir pašalinkite židinio dangą. Galite naudoti siurblį dulkėms, suodims ir kitam išvalytam purvui susiurbti.

2 būdas – iš viršaus į apačia naudojant šepetį ir svarmenį

 1. Užsandarinkite židinį, kaip nurodyta pirmame būde.
 2. Pasiimkite šepetį, svarmenį bei virvę ir užlipkite ant stogo.
 3. Jeigu ant kamino yra pritvirtintas dangtis, nuimkite jį.
 4. Šio metodo specifika taiko svarmenį, kuris yra pritvirtinamas prie kamino šepečio apačios. Norėdami išvalyti kaminą, leiskite svarmenį ir šepetį dūmtakiu. Tokiu būdu kelis kartus nuleiskite ir pakelkite nusvertą šepetį.
 5. Išvalę kaminą, ištraukite šepetį, uždėkite kamino dangtį ir išvalykite suodžius židinio apačioje.

3 būdas – iš viršaus į apačią naudojant šepetį ir dvigubą virvę

 1. Pririškite po vieną virvę prie abejų šepečio galų ir užlipkite su visu tuo ant stogo.
 2. Pirmiausiai pašalinkite kamino dangtį.
 3. Tuomet, esant vienam asmeniui namuose, numeskite jiems virvę. Naudodami virves, tempkite šepetį žemyn ir aukštyn per visą kaminą, tokiu būdu išvalydami kreozotą.
 4. Baigę darbus, ištraukite įrankius, uždėkite ir pritvirtinkite dangtį ir nusileiskite.

Šis metodas yra šiek tiek daugiau pastangų reikalaujantis, nes tam reikia vieno papildomo asmens ir taip negalite užsandarinti židinio, tad namai tampa purvinesni. Bet kuriuo atveju tenka lipti ant viršaus. Tačiau, pliusas yra tas, kad nereiks svarmens.

4 būdas – iš apačios š viršų naudojant šepetį ir strypą

Šis metodas yra panašus į pirmąjį. Tačiau skirtumas yra tas, kad jums nereikia ropštis ant stogo.  Minusas tas, kad jums nebus galimybės užsandarinti židinio, todėl namai bus purvinesni. Siekdami kiek įmanoma sumažinti sumažinti suodžių ir purvo žalą, galite padengti aplinkinius baldus ir apdailą apsaugine danga arba apstatyti židinį brezentinėmis tvorelėmis.

 1. Sumontuokite šepečio-strypo prietaisą ir statykite į kamino dūmtakį.
 2. Stumkite jį į viršų ir į apačią, atitinkamai primontuodami papildomus strypus. Kaip ir pirmuoju valymo būdu, nesukite strypo priešais laikrodžio rodyklę, nes taip jis gali atsijungti nuo šepečio.
 3. Išvalę dūmtakį, veidrodėliu ir pasišviesdami žibintuvėliu patikrinkite, ar kaminas gerai išvalytas.
 4. Jeigu tinkamai išvalėte, tuomet sutvarkykite sukritusias suodis bei purvą ir mėgaukitės švariu kaminu!

Tai yra purvinesnis darbas, bet jeigu bijote lipti ant stogo, tokiu būdu išvengiate to, o rezultatas – švarus kaminas.