kaip-issirinkti-architekta

Kaip išsirinkti architektą Jūsų svajonių namui? 

Oniksas mini-2-namo projektasTaigi kyla klausimas- kaip išsirinkti architektą ? Prieš renkatis architektą butinai nupsręskite, kokio stiliaus namo norėtumėte (modernaus, klasikinio, kaimiško, itališko, amerikietiško stiliaus ar kt.). Kai nusprendėte, kokio stiliaus namo norite, pasidomėkite ar Jūsu pasirinktas architektas projektuoja tokius namus, gal jau yra projektavęs panašaus stiliaus, formos, plano namus. Nepamirškite pasidomėti ar architektas turi realizuotų namų projektų, nes tai parodo ar architektas turi pakankamai daug patirties, ar visi jo architektūriniai sprendiniai gali būti realizuoti, nes paprastai pastato realizacija stipriai skiriasi nuo projekto dėl konstrukcinių sprendimų ar ekonominių sumetimų. Pasiklausinėkite draugų, kurie jau pasistatė namus, gal jie Jums norėtų rekomenduoti savo architektą. Prieš konkrečiai pasirinkdami architektą, susitikite su keliais, pasižiūrėkite, ar sutampa Jūsų vizija, ar galite laisvai bendrauti. Tap pat labai svarbus kriterijus yra projektavimo darbų kaina, kuo didesnį biudžetą turite, tuo brangesnį architektą galite rinktis. Tačiau ne visada brangūs architekto įkainiai lemia greitą ir kokybišką darbą. Greitas darbas taip pat nebutinai gali būti gero architekto požymiu, nes geri architektas paprastai turi daug projektų vienu metu, todėl savo laiką proporcingai dalina užsakovams. Projektavimo terminus geriausia yra susitarti prieš pasirašant projektavimo darbų sutartį. 

Renkates architektą ir nežinote kaip pasiruošti pirmai konsultacijai?

Pirmoji konsultacija yra pati svarbiausia konsukltacija visame projektavimo procese, todėl užsakovui yra labai svarbu tinkamai jai pasiruošti.

Patariame atkreipti dėmesį į šiuos punktus:

Projektavimo tikslas. Pagalvokite, koks yra Jūsų projektavimo tikslas? Norite, kad architektas Jums suprojektuotų namą, gautų statybos leidimą, vykdytų statybų priežiūrą, suprojektuotų interjerą ar jo elementus.

Namo stilius. Pagalvokit apie norimą namo stilių (modernus, klasikinis, itališkas, amerietiškas, ekologinis ar kt.)

Namo planas. Pagalvokite apie norimą namo planą, jo galimą plotą, pageidaujamas patalpas (miegamųjų skaičius, garažas, skalbykla, sandėliukai, drabužinės, dirbtuvės, pirtis, baseinas, darbo kambarys, veranda, balkonas, terasa, rūsys ir kt).

Apdailos medžiagos. Kokių apdailos medžiagų savo namui norėsite: stogo danga (čerpės, skarda, skalūnas, šiferis, PVC, bituminė), fasado apdaila (tinkas, klikeris, dailylentės, skalūnas, akmuo, kt.).

Konstrukcijos. Pagalvokite iš kokių mežiagų norėsite statyti namo pamatus (poliniai, juostiniai, monolitiniai), sienas (silikatinės plytos, keraminės plytos, keramzitiniai blokeliai, akyto betono blokeliai, skydai, karkasas, kt.), stogo forma (sutabdintas, vienšlaitis, dvišlaitis, keturšlaitis, maišytas, kt.)

Biudžetas. Apmastykite savo namo statybų biudžetą, nes nuo to labai priklaso projektavimo sprendiniai.

Apibendrinimas

Jei nežinote atsakymo į kuriuos nors punktus, nepergyvenkite, Jums architektas visuomet patars ir padės apsispręsti visais klausimais. Kuo labiau pasiruošę konsultacijai ateisite pas architektą, tuo greičiau jis galės pradėti projektavimo darbus.

Taip pat labai svarbu žinoti, jog kai kuriuos projektavimo sprendinius galima keisti statybos metu net gavus statybos leidimą.

Turite svajonių namo vizija, tačiau negalite išsirinkti sklypo?

Architektai paprastai puikiai nusimano apie mieste ir rajone, kuriame dirba vykstančias nekilnojamojo turto tendencijas, kainas, urbanizacinius planus ir kitą naudingą informacija renkantis sklypą, todėl prieš perkant sklypą rekomenduojama apsilankyti pas architektą, kuris gali įvertinti sklypo užstatymo galimybes, apribojimus ir kitus tykančius pavojus (susisiekimo komunikacijų, dujų, elektros ir t.t.). Taip pat prieš perkant sklypą labai naudinga padaryti geologinius tyrimus, nes esant labai prastam gruntui namo pamatų kaina gali išaugti kelis kartus. Atkreipkite dėmesį ir į sklypo reljefą, jei norite tradicinio lygaus (be peraukštėjimo ar įsikasimo į šlaitą) namo, tuomet mažiausiai žemės darbai kainuos lygiame sklype, nes nereikės stumdyti, atsivežinėti ar išvežinėti žemių.

Skambinkite jau dabar ir pakonsultuosime nemokamai!

(8-5) 214 0507
Palieskite, kad skambintumėte