Kaip atnaujinti namus

Kaip atnaujinti namus?

Kaip atnaujinti namus

Ispanų rašytojas Miguel de Cervantes yra rašęs: ,,Prie savojo židinio esate ne menkesnis karalius už tą, kuris sėdi savo soste’’. Namai, tai ta vieta, kur jaučiamės laisvai ir galime būti savimi, kur gera tiesiog būti. Vieni namus paveldi, kiti įsigyja, treti nuomojasi, bet esmė išlieka ta pati – mes norime namuose jaustis saugiai, jaukiai ir patogiai. Namai, tai pastovumas, ten gyvenančios asmenybės, jų augimas ir tobulėjimas.

Tačiau žmogui būdinga keistis ir keisti jį supančią aplinką. Tas pats komfortas ilgainiui pabosta ir norisi į namus įnešti šviežumo, naujumo ir kitų spalvų. Priklausomai nuo asmens ar šeimos galimybių,  laiko ir finansų, namus galima atnaujinti, keičiant tik detales ar spalvas, o galima pasinerti su gausybe idėjų į remontą ar renovaciją. Tačiau dažniausiai norime greito ir efektyvaus rezultato. Pasvarstykime apie tai, kaip neinvestuojant daug laiko ir pinigų, išvengiant remonto chaoso ir nepatogumų galite atnaujinti namus. Keletas patarimų padės apsispręsti, kuriuo keliu eiti siekiant pokyčių:

  • Pradėkime nuo sienų – gal reikia atšviežinti jų spalvą, o gal tiesiog pakeisti ją?
  • Paveikslų ar nuotraukų kabinimas ant sienų gali pakeisti namų sienas neatpažįstamai. O gal reikalingi tiesiog nauji rėmeliai?
  • Vienas iš svarbiausių stiliaus elementų interjere – šviesos šaltinis – apšvietimas. Gal reikia papildomo apšvietimo atskiroms zonoms: apšviesti paveikslą (paveikslus), įrengti namų skaitymo zoną ir ją papildomai apšviesti? Pakeisti šviestuvus?
  • Rečiausiai keičiamas namų objektas yra baldai. Nebijokime pokyčių ir čia. Jei baldai kelia jaukius prisiminimus ir jų nenorite atsisakyti, tiesiog pasvarstykite: gal, pakeitus baldinį audinį susidarys naujumo pojūtis ir to pakaks? O gal juos tiesiog perstumdžius paklausite savęs, kodėl to nepadarėte anksčiau?
  • Labai svarbus interjero akcentas – langų užuolaidos. Yra sakoma, kad namų jaukumas prasideda nuo langų. Užuolaidas rekomenduojame keisti kas porą metų, nes keičiasi mados. Jei keičiate sienų spalvą, keičiate baldus ar kilimus – užuolaidos turėtų derėti prie bendro interjero. Galima pasiūti ar nusipirkti pakeitimui dvi poras dieninių ir dvi poras naktinių užuolaidų. Pavyzdžiui, pavasariui ir vasarai turėti lengvesnių audinių tiek naktines, tiek dienines užuolaidas, o rudens ir žiemos sezonams – įsigyti sunkesnio audinio užuolaidų komplektą. Jei į kambarius patenka daug natūralios šviesos, galima daryti ir atvirkščiai, vasaros periodui pakabinti tankias, saulei nepralaidžias užuolaidas.
  • Pakeisti grindis yra brangus dalykas, tad nupirkus naują kilimą, pagyvinsite ir atšviežinsite interjerą.
  • Daugiau erdvės ir šviesos namams suteikia veidrodžiai. Jie tarsi išdidina namus ir suteikia jiems naujumo.
  • Jei namuose daug smulkių baldų ar daiktų ir jie ne visi reikalingi ir naudojami – atsikratykite jų! Minimalizmas dabar labai madingas, o ir tvarkymosi prasme būsite laimėtojai!
  • Jei namuose neturite vazoninių žalialapių ar žydinčių gėlių, įsigykite jų derančiuose prie interjero vazonuose ir nustebsite, kaip pasikeis jūsų namai….
  • Kaip ir kiekvienas žmogus, taip ir namai turi savo išskirtinį kvapą. Namų kvapas – tarsi jūsų pačių tąsa. Atšviežinti ar paįvairinti namų kvapą neužtenka tik vėdinimo. Gerą jausmą sukelia kvepiančios žvakės, smilkalai, difuzoriai ar namų kvapikliai.

Svarbi taisyklė atnaujinant namus – saikas ir detalių bei spalvų derinimas visumoje. Ryškios ir rėksmingos spalvos interjere ilgainiui pabosta ir pradeda slėgti. Turint pastelinių, neryškių spalvų interjerą, visuomet galima jį paryškinti paveikslų, vazų, užtiesalų, kilimų pakeitimu, tad toks variantas leidžia ir ateityje įgyvendinti naujas vizijas bei idėjas.

Savarankiškas namų interjero atnaujinimas leidžia sutaupyti lėšų, tačiau pareikalauja daug kantrybės ir laiko, nesuteikia garantijų ir netgi kokybės. Labai gerai apsvarsčius visus ,,už’’ ir ,,prieš’’, dažnas žmogus pasirenka greitesnį ir efektyvesnį namų atnaujinimo būdą – kreipiasi į specialistus ir profesionalus, savo srities žinovus. Pasikvieskite mūsų meistrus į savo namus, papasakokite savo norus ir idėjas. Dažnai apsispręsti ir priimti optimaliausią sprendimą jie ir padeda. Kartu radę tinkamą sprendimą išvaduosime jus nuo gausybės remonto keliamų nepatogumų ir rūpesčių, kokybiškai ir laiku užbaigsime darbus, o jūsų namai sušvis naujomis spalvomis, naujais kvapais ir taps nauju traukos centru! Norite turėti savo svajonių namus? Mūsų komanda – jūsų paslaugoms!