Į ką atkreipti dėmesį renkantis tvora

Į ką atkreipti dėmesį renkantis tvorą?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis tvora

Nuosavame žemės sklype esant pastatytam gyvenamajam būstui ar sodybai, taip pat prireikia tvoros aptvėrimo sprendimo. Tvora yra laikoma nesudėtingu statiniu, o jos montavimo darbai neužtrunka ypač ilgą laiko tarpą, tačiau ypatingą dėmesį reikia skirti tinkamos tvoros parinkimui. Tvora įprastai atlieka teritorijos žymėjimo bei saugumo ir privatumo funkcijas. Atsižvelgiant į tai, kokiam statiniui reikia aptvėrimo, parenkamas atitinkamas tvoros tipas. Pastebima tendencija, jog teritorijų kaip žaidimų, sporto aikštelės ir pan. aptvėrimui dažniausiai renkamasi tvoras, pagamintas iš plieno ir supintas į vielas, sudarančias tinklą. Tokio tipo tvoros nereikalauja ypatingos priežiūros, jos puikiai atlieka teritorijos žymėjimo funkciją, o taip pat įvairūs gamintojai siūlo skirtingų spalvų tinklus, pavyzdžiui, juodus, pilkus, rudus ar žalius. Todėl siekiant tvorą priderinti prie teritorijos, galima pasirinkti tam labiausiai tinkančią spalvą. Jeigu renkamasi tvoras nuosavo namo, sodybos ar administracinių patalpų aptvėrimui, dėmesys atkreipiamas į tai, ar šios yra patvarios bei užtikrinančios pastato saugumą. Tolimesnėje straipsnio dalyje pateikiamos rekomendacijos, į kokius pagrindinius aspektus atsižvelgti renkantis tvorą, kuria bus aptveriamas privatus žemės sklypas.

Siekiant aptverti nuosavą žemės sklypą, jame stūksančio būsto šeimininkai pirmiausia turi nuspręsti, kokio aukščio tvorą jie nori statyti. Tvorai, siekiančiai daugiau nei 2 metrus, besiribojančiai su kaimynų žeme, prireikia leidimo. Taip pat specialaus leidimo gali prireikti, kai įsigytas žemės sklypas yra nacionalinio paveldo ar kitoje panašioje teritorijoje. Jeigu leidimu nereikia rūpintis, svarbu atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurios tvora yra pagaminta. Iš termiškai apdorotos medienos, akmens, metalo, aliuminio pagamintos tvoros pasižymi ilgaamžiškumu, patvarumu, todėl pasirinkus tvorą, pagamintą iš minėtų medžiagų, remiantis specialistų teigimu, net ir po dešimtmečio šių nereikės keisti naujomis. Dar vienas svarbus aspektas, į kurį atsižvelgiama renkantis tvorą, yra jos priežiūra. Gyvenant aktyviai, dažna šeima renkasi tokią tvorą, kuriai nereikia priežiūros, nebent ypač nedidelės, nesukeliančios didelių nepatogumų ir neverčiančios skirti daug asmeninio laiko jos valymui ar kitiems tvarkymo darbams. Tačiau tam tikrais atvejais, statiniui reikia minimalios priežiūros. Pavyzdžiui, nuvalyti tvorą nuo dulkių gali prireikti tuomet, kai ši yra pastatyta prie pat kelio, ypač jeigu jis nėra išasfaltuotas, nes purvą sukelia greta pravažiuojantys automobiliai.

Taip pat renkantis tvorą ypač daug žmonių atsižvelgia į vieną svarbiausių faktorių – kainos ir kokybės santykį. Iš patvarių medžiagų pagaminta tvora kainuoja brangiau, tačiau ji, lyginant, pavyzdžiui, su tinkline tvora, yra ilgaamžė, saugi ir nereikalaujanti ypatingos priežiūros. Tuo tarpu tinklinės tvoros gali būti prakerpamos, perlipamos ir neatlikti saugumo ar privatumo funkcijų. Jeigu reikia aptverti svarbios paskirties administracinį pastatą, be jokios abejonės pirmenybė bus teikiama iš ypač tvirtų ir ilgaamžių medžiagų pagamintai tvorai, atitinkančiai aukščiausius saugumo reikalavimus, kuri bus aukšta, neperlipama ir sunkiai apgadinama.

Dauguma specialistų rekomenduoja tvorą derinti prie sklype esančio pastato tam, kad jame būtų sukurtas harmoningas ir vientisas vaizdas. Jeigu sklype esantis namas yra modernaus stiliaus, tvoroje galima naudoti įvairius ornamentus, išraižymus, kurie šiam statiniui suteiks išskirtinumo ir šiuolaikiškumo. Pastebima tendencija, jog aplink klasikinio stiliaus namus yra populiaru montuoti termiškai apdorotos medienos tvoras. Šios taip pat pasižymi patvarumu, kokybiškumu, o elegantiška išorė visam žemės sklypui suteikia jau minėtą harmoniją.