Geriausias būdas išvalyti medinių lentų arba plokščių sienas

mediniu lentu valymasTiek gyvenamosiose, tiek komercinėse patalpose galima rasti medinių lentų arba plokščių interjerą. Šiuos paviršius galima lengvai išvalyti ir net tiesiog išplauti – tai nedaro jokios žalos paviršiams. Medinės sienų lentos paprastai yra lakuojamos, todėl menka drėgmė tikrai negali pasiekti pačios medienos ir ją pažeisti. Valydami medines sienų lentas, iš tiesų valote laką, o ne pačią medieną. Prieš valydami, patikrinkite, ar niekur nėra įtrūkių, nuolupų ar kitos padarytos žalos, nes tokiu atveju yra būtina imtis specialių priemonių.

Norėdami pašalinti dulkes ir purvą, naudokite švelnų skudurą arba dulkių siurblį su šepetiniu antgaliu dulkėms nuvalyti. Gyvenamosiose patalpose tai yra būtina atlikti kartą kas dvi savaites. Priklausomai nuo aplinkos, komercinėse patalpose gali prireikti dažniau valyti medines lentas. Medinių lentų interjeras greičiau pasidengia dulkėmis, jeigu jis yra tokiose vietose, kur nuolatos langai yra atidaryti ir iš lauko yra įpučiamos dulkės. Reguliarus dulkių valymas gali sumažinti poreikį dažniau plauti lentas.

Jeigu yra būtina naudoti valymo produktus, tuomet venkite tirpiklių ir stiprių bazinių tirpalų. Jeigu medinių lentų lakas yra sutrūkinėjęs arba nusilupęs, tuomet atsargiai valykite, nes drėgmė gali prasismelkti pro paviršių ir palikti dėmes medienoje. Plikos medienos nerekomenduojame valyti, nes ant jos pasilieka pirštų antspaudų, riebalų ir drėgmės dėmės. Valydami tik pabloginate situaciją. Reguliariai galite ištepti medienos lentas poliravimo skysčiu arba aliejumi, kad ji neišdžiūtų.

Medinėms lentoms skirti valymo produktai pirmiausiai turi būti išbandomi. Jeigu atrodo, kad konkretus produktas suveikė, tuomet galite jį naudoti. Tačiau bet kuriuo atveju naudokite mažus kiekius ir užpilkite juos ant švaraus skuduro arba kempinės, o ne tiesiai ant paviršiaus. Pradėkite valyti nuo apačios, nes taip išvengsite nutekėjimo linijų. Tuomet nuplaukite paviršių ir tuojau pat trindami išdžiovinkite švariu skuduru. Aliejinis muilas yra gera priemonė medinėms lentoms valyti, bet sunkiau išvalomoms dėmėms gali prireikti mineralinio spirito. Lengvai kelis kartus pabaksnokite spiritu ant medinių lentų esančias dėmes ir palaukite iki kol išdžius.

medines lentos

Siekdami išvengti patamsėjimo ar linijų išryškėjimo, tuojau pat pašalinkite valymo skystį. Šluostydami arba džiovindami trinimo būdu, valykite palei medienos rieves, kad išvengtumėte linijų išryškėjimo. Poliravimo skystis nėra visada būtinas valant medines lentas namuose arba komercinėse patalpose, nes ant jų esantis lakas dengia ir apsaugo medieną.

Galite patys pasigaminti naminį aliejinį muilą, sumaišydami daržovių aliejų su silpnu tirpikliu ir atskisdami visą tai vandeniu. Šiuo mišiniu trindami medines lentas ir tuomet džiovindami sausu skuduru, sukuriate švarų ir skaidrų spindesį. Poliravimo skystį galite naudoti medienos aliejingumui didinti, bet rezultatas nebus pastebimas, jeigu jis buvo išteptas itin spindinčiu arba tankiu lako sluoksniu. Arba galite visada paskambinti mūsų  Valymo paslaugos Vilniuje komandai. Rinktis Jums!