Ar verta daryti Elektros Darbus Pačiam?

„Rodos lengva sutaisyti!“ – tikėtina, kad taip sakote, aptikę problemą namų elektros sistemose.

Dauguma žmonių mėgaujasi gavę progą padirbėti arba tvarkytis savo namuose. Jeigu jie turi tam būtinus įgūdžius ir įrankius, tai savadarbiai projektai gali būti ne tik linksmi projektai, bet ir labai naudingi. Tai yra nuostabus būdas sutaupyti pinigų, o atlikus tam tikrą darbą, jaučiatės gerai, nes tai padarėte patys! Kai kurie žmonės mano, kad elektros darbai yra tokie pat paprasti, kaip ir kiti namų tobulinimo projektai. Tačiau būkite budrūs ir nejuokaukite su elektros instaliacijomis – pavojai gali būti mirtini ir net katastrofiški.

Tai apima:

  • žala nuosavybei. Tokiu būdu kyla pavojus sudeginti ar išlydyti konkrečios įrangos ar, dar blogiau – elektros instaliacijos – laidus. Atminkite, kad jeigu draudžiate savo būstą ir tokius elektros darbus atlieka ne licencijuotas profesionalas, dauguma draudimo įmonių gali atsisakyti išmokėti draudimą atsiradus žalai dėl elektros instaliacijų ar sistemų. Ir kam gi tos problemos?
  • žala kūnui ar infrastruktūrai. Tai yra faktas, o ne taktika įbauginti žmones. Elektra apskritai yra pavojinga, jau nekalbant apie tai, kad ji gali sukelti sunkius sužalojimus ir didelį saugos pavojų žmonėms ar nuosavybei, jeigu elektros darbai nėra atliekami tinkamai ir kokybiškai. Elektrikai-ekspertai turi tūkstančius valandų patirties – ne tik formalaus mokslo, bet ir aktyvios praktikos – todėl gali užtikrinti elektros saugą.
  • gaisro pavojų. Netinkamai įrengtos elektros instaliacijos ar nestabilios elektros sistemos kasmet sukelia šimtus gaisrų. Tik elektros ekspertai išmano elektros instaliacijų ir sistemų niuansus bei standartus, kad galėtų sudaryti tinkamą ir saugų elektros laidų planą ir jį įgyvendinti.

Dauguma siekia sutaupyti pinigų ir mėgautis tuo, kad gali visą tai padaryti patys, bet savadarbis elektros tvarkymas ilgainiui gali išaugti į labai brangų ir pavojinga užsėmimą. Net ir su paprasčiausiais darbais galima suklysti, jeigu tiksliai nežinote, ką darote. Taigi, tai, kas jums atrodo kaip lengvas projektas, gali bet kuriuo metu tapti košmaru, jeigu neturite patirties ir 100 proc. nežinote, kaip tai atlikti.

Turite klausimų apie elektros instaliaciją ar gal visgi nutarėte nerizikuoti? Kviečiame susisiekti su Universaliu meistru! Mūsų elektros instaliacijų ir sistemų ekspertai pasirūpins, kad jūsų namuose nebeliktų elektros pavojų ir problemų.

Palieskite, kad skambintumėte