20 praktiškų patarimų besikraustantiems į naujus namus

Kraustymasis yra vienas iš labiausiai stresą sukeliančių ir neišvengiamų gyvenimo potyrių. Nesvarbu, kiek kartų jau tai esate darę, visada yra būtina žinoti keletą dalykų prieš imantis kraustymosi darbų, t. y. žinoti gerą ir patikimą kraustytojų komandą bei surasti kuo daugiau pagalbos ir naudingų patarimų šia tema.Universalaus-meistro-perkraustymo-paslaugos

Universalus meistras pateikia dvidešimt praktiškų ir laiko išbandytų patarimų besikraustantiems į naujus namus. Vadovaudamiesi šiais patarimais, užtikrinsite sklandų ir produktyvų persikraustymą.

 1. Jeigu elektronika ar techninė įranga nėra jūsų draugė, nufotografuokite kiekvieno prietaiso ir įrenginio galinį skydą, prie kurio yra prijungiami laidai ir kt. Turėdami nuotrauką, kurioje parodyta, kuris laidas kuriam lizdui priklauso, neturėsite problemų iš naujo įrengiant ir prijungiant savo namų techniką.
 2. Naudokite drabužius ir kitas medžiagas daiktams pakuoti. Užuot leidę pinigus specialioms pakuotėms, stiklines ir kitus dūžtančius daiktus galite pakuoti į marškinėlius. Taip pat galite nušauti du zuikius vienu šūviu įkišdami kojines į stiklines ir vazas. Galiausiai, pakuokite dūžtančius ar lengvai lūžtančius daiktus kartu su rankšluosčiais ar patalyne.
 3. Naudokite maistui skirtą apsauginę plėvelę mažiems daiktams pakuoti arba tais atvejais, jeigu nenorite, kad smulkesni konkretaus didesnio daikto komponentai nepasimestų ar nebūtų laikomi atskirai. Tai yra itin patogus sprendimas pakuojant brangenybes.
 4. Įpakuokite putplastį tarp porcelianinių ar molinių lėkščių, kad jos tarpusavyje nesudaužytų ir nesitrintų.
 5. Pasirūpinkite, kad visos talpyklos, dėžės ir krepšiai būtų visiškai užpildyti ir kad nebūtų juose laisvos vietos. Išnaudokite turimą vietą kiek tik tai yra įmanoma. Jeigu lieka vietos dėžėje ar krepšyje, pripildykite ją smulkesniais daiktais, kad daiktai tarpusavyje nesitrankytų. Taip pat, atminkite, kad medžiaginiai maišeliai taip pat yra labai geras talpyklų sprendimas, nes jie yra tvirti. Galite pakuoti maišus atskirai arba į dėžes. Jeigu pakuojate į dėžes, tuomet pirmiausiai sukraukite viską į maišus, o tik po to dėkite juos į dėžes.
 6. Sunkesnius daiktus pakuokite į patvaresnes talpyklas, pvz. lagaminus. Tiesą sakant, lagaminai yra geriausia „dėžė“. Dideli lagaminai su ratukais yra itin praktiškas sprendimas transportuojant sunkesnius daiktus, pvz., knygas.
 7. Jeigu pakuojate patys, rekomenduojame spalvomis (įvairių spalvų lipnia juostele) surūšiuoti dėžes. Pavyzdžiui, rožinė spalva gali būti naudojama virtuvės daiktams žymėti, mėlyna – miegamojo daiktams, žalia – vonios ir tualeto kambariui ir pan.
 8. Nėra svarbu, kokiomis spalvomis žymėsite ir kaip rūšiuosite daiktus, svarbiausia yra žymėti šonus, o ne viršų, nes sukrovus kelias dėžes vieną ant kitos nebesimatys juostelių.
 9. Jeigu kraustotės vieni, t. y. be kitų pagalbos, patariame pakuoti mažas dėžes. Kai kurios parduotuvės gali nemokamai atiduoti dėžes, kuriomis buvo transportuojamas popierius ar kiti reikmenys, nes parduotuvės užsakinėja įvairias prekes savo tikslams. Jose gali būti specialios skylės rankoms įkišti, kas gali padėti nešant smulkius ir sunkius daiktus, pvz., knygas.
 10. Jeigu turite dėžutes ar maišelius kosmetikai, galite panaudoti vatos šluostes trapesniems daiktams apsaugoti nuo susitrankymo ir susibraižymo besikraustant.
 11. Apvyniokite skystų grožio ir higienos priemonių buteliukų kamštukus apsaugine maisto pakavimo plėve. Kai kuriais atvejais galite nuimti kamštuką, apvynioti kaklelį plėvele, ir uždėti atgal kamštuką, taip prispausdami plėvelę. Plastikinė plėvelė neleis buteliuke esančiam skysčiui ištekėti į išorę.
 12. Pasirūpinkite, kad laidai nebūtų susipainioję apvyniodami juos apie tualetinio popieriaus ritinį. Kiekvienam laidui naudokite atskirą ritinį.
 13. Jeigu būtina išardyti baldus, tuomet sudėkite smulkesnius baldų elementus į plastikinį maišelį ir priklijuokite jį prie baldų, kad nepasimestų. Taip pat, priklijuokite nuotolinio valdymo pultelį prie televizoriaus, kuriam jis priklauso.
 14. Jeigu turite kelis identiškus čiužinius ir (arba) lovos rėmus, spalvomis sužymėkite, kurio komponentai kuriam priklauso. Gali taip nutikti, kad neatpažinsite, kuriai lovai priklauso kokios dalys ir kuri lova turėtų būti statoma kuriame kambaryje. Šį metodą galima taikyti su visais identiškais baldais.

perkraustymo-paslaugu-patarimai

 1. Sudarykite pustuščių valymo priemonių rinkinį. Laikykite juos kibire ar dėžėje, kurios nebūtų gaila išmesti. Kraustymosi komandai iškeliavus iš namų, galite išvalyti namus ir galutinai sunaudoti šias valymo priemones.
 2. Pirmiausiai išpakuokite miegamojo ir vonios kambario baldus. Niekada negalite žinoti, kiek laiko kraustymasis gali užtrukti. Tokiu atveju būsite pasiruošę išsimaudyti ir eiti miegoti, jeigu daugiau nebegalėsite namuose tvarkytis.
 3. Jeigu esate knygų mėgėjai, tuomet pirmasis jūsų tikslas būtų nukeliauti į vietinę biblioteką. Kai kuriose vietose bibliotekos taip pat yra bendruomenių centrai. Tokiu būdu gausite progą ne tik paskaityti, bet ir susipažinti su vieta, į kurią persikraustėte. Nepamirškite įsigyti naują skaitytojo pažymėjimą!
 4. Jeigu anksti sužinote, kada kraustysitės, nustokite pirkti ilgą laiką naudojamus valymo ar degius skysčius. Dauguma kraustymo komandų netransportuoja degių ar pavojingų medžiagų ar skysčių, kurie yra laikomi pravertuose induose. Taip pat nepirkite aliejaus ir kitų ilgai vartojamų produktų (taip, net jeigu juos su gera nuolaida rasite), nebent tikrai esate įsitikinę, kad juos suvartosite iki išsikraustymo dienos.
 5. Nesukčiaukite. Ne be reikalo jūsų namus kraustanti komanda turi savo taisykles ir kraustymo politiką. Slaptai nepakuokite daiktų, kurie pažeidžia kraustymo taisykles. Jeigu dėl to kyla nesklandumų – už tai atsakysite jūs.
 6. Nekraustykite visko. Tiksliau, lauko ar vidaus šiukšliadėžių, tualeto šepečių, skudurėlių ar kitų sunaudotų priemonių ar daiktų, kuriuos mielai pakeistumėte naujais. Visgi kraustotės į naujus namus – gal geriau būtų pradėti kai kuriuos dalykus iš naujo?

Per daug vargo? Skambinkite Mūsų perkraustymo komandai!

Norite būti ramūs kraustydamiesi? Maloniai kviečiame susisiekti su Universalaus meistro perkraustymo paslaugos Vilniuje ekspertais, mes Jums tikrai galime padėti!