13 patarimų, kaip tvarkydami namus galite panaudoti įprastus buityje naudojamus daiktus

Ar pasibaigė jūsų valymo priemonės? Labai tikėtina, kad tai nesukels didelių problemų. Virtuvė bei miegamasis kambarys yra pilni įprastų namų apyvokos daiktų, kuriuos galite panaudoti tvarkant namus. Tikriausiai esate labai daug girdėję apie acto ir kepimo sodos galią (bei visą tai, ką galite atlikti sumaišę abu ingredientus į vieną). Tačiau tai nėra viskas – pateikiame dar 13 įdomių būdų, kaip galite valyti namus. Jeigu siekiate sutaupyti pinigų, galite išbandyti šias priemones.

Duona

Jeigu turite vaikų, tikriausiai esate pastebėję, kaip vis daugiau jūsų namuose atsiranda mažyčių antspaudų, o jie gali atsirasti įdomiausiose vietose. Jie yra ypač pastebimi ant baltų sienų. Kai kuriais atvejais balta duona gali pašalinti riebius bei purvinus pirštų antspaudus. Nupjaukite duonos gabaliuko šonus ir susukite viduriuką į rutulį, kurį galite nestipriai trinti į antspaudą.

Majonezas

Nepaisant to, kad kai kuriems žmonėms majonezas šlykščiai atrodo, jis visgi gali būti naudinga valymo priemonė. Kai kurie majonezai gali padėti mediniams paviršiams sutvarkyti, ypač, jeigu ant jų yra susiformavęs išdžiuvęs vandens žiedas, kurį palieka karšti arba šalti puodukai, jeigu nenaudojate padėkliukų. Tiesiog įtrinkite jį į paviršių. Alyvuogių aliejus bei druska gali padėti pasiekti tų pačių rezultatų.

Dantų pasta

Taip, dantų pasta gali padėti jums išvalyti dantis, bet ji tokiu pat būdu gali padėti išvalyti sidabrą. Išspauskite žirnio dydžio kiekį ant skudurėlio ir trinkite jį į sidabrą. Gerai nuvalius, sidabras spindės tiek pat kiek visiškai naujas perlas. Taip pat įmanoma seną sidabrą nuvalyti kukurūzų krakmolu, folija ir net kreida. Tam tikrai nėra būtina pirkti sidabro valymo priemonių!

Burnos skalavimo skystis

Įpilkite burnos skalavimo skystį į jo indelio kamštuką ir tą kiekį sumaišykite su maždaug 3,5–4 litrais vandens. Šiuo mišiniu galite plauti vinilą arba plytelėmis išklotas grindis. Tik nenaudokite šio skysčio medienai valyti! Jūsų mėtų skonio antibakterinis skystis taip pat gali būti naudojamas grindų bakterijoms naikinti.

Laikraštis

Laikraštis yra natūralus kvapų naikintuvas, gebantis panaikinti didelį spektrą nemalonių kvapų. Kai kurie žmonės kiša laikraščius į batus – šiuo atveju nauda yra dviguba, nes tai ne tik panaikina kvapą, bet ir palaiko bato formą. Kiti žmonės sumeta keletą laikraščio lapų gumulėlių į šiukšliadėžę, kad nesusidarytų nemalonus kvapas. Tai yra ypač pravartu, jeigu rūšiuojate – biologinės atliekos lėčiau kaupiasi ir ilgainiui pradeda dvokti. Dauguma žino tai, kad laikraščiai yra populiariausias būdas langams valyti, nes jis ne tik pigesnis, bet ir efektyvesnis sprendimas nei popieriniai rankšluosčiai. Jeigu esate per daug modernus žmogus, galite taip pat pabandyti valyti langus kavos filtrais, bet tokiu atveju darome prielaidą, kad turite kavos aparatą ir kavos filtrai nėra tokie pigūs, kad galėtumėte juos naudoti kaip valymo priemonę. Bet kuriuo atveju, bėdai atsiradus tikrai padeda.

Gaivusis gėrimas „Coca-Cola“

Užuot girdę save ir vaikus šiuo gėrimu, naudokite jį tualetui valyti. Užpilkite jį ant tualeto dubens sienelių, palaukite kelias minutes, nušveiskite šepečiu ir nuleiskite vandenį. Žmonės taip pat tikina, kad „Coca-Cola“ gali būti naudojama ir kitiems dalykams valyti, bet kadangi dar to patys neišbandėme, nerekomenduojame to daryti.

Teniso kamuolys

Jeigu turite palyginamai ar visiškai naują teniso kamuoliuką, jį galite panaudoti juodų batų padų paliekamiems dryžiams išvalyti. Tai galite atlikti ant vinilo, plytelių ar net medinių grindų. Tiesiog užpilkite šiek tiek vandens ir drąsiai trinkite!

Senos, bet švarios, kojinės

Jeigu randate pasimetusią ir vienišą kojinę (ar net medžiaginę pirštinę), neskubėkite jos išmesti. Panaudokite šią vienišą kojinę dulkėms valyti. Užmaukite ant rankos ir braukite per žaliuzes ar kitus panašius paviršius. Tiesiog nuvalę viską nebandykite ganyti savo sutuoktinio ar vaikų su naujai sukurtomis lėlėmis iš kojinių.

Skutimosi putos

Paprastos putojančios skutimosi putos gali būti naudojamos daugeliui daiktų valyti. Jis itin pravartus norint pašalinti sunkiai išvalomas riebalų dėmes iš kilimo, nes putos gerai skaido riebalus.

Džiovyklės šluostės

Džiovyklės šluostės yra specialūs pluoštai, skirti neleisti drabužiams įsielektrinti jiems džiovinant ir švelninantys drabužius. Jie taip pat suteikia malonų kvapą išdžiovintiems drabužiams. Tačiau antistatinės šluostės savybės taip pat praverčia valant dulkes ir šiomis šluostėmis galite idealiai nuvalyti maišytuvus ir virtuvės prietaisus.

Kūdikių aliejus

Nebūtina turėti kūdikio, kad namuose turėtumėte ir naudotumėte kūdikių aliejų, o jeigu turite vaikų, tuomet papildomų išlaidų tikrai nepatirsite. Tai yra dar viena priemonė mediniams baldams blizginti. Jį taip pat galite naudoti kai kuriems metaliniams prietaisams valyti, kad išryškintumėte blizgesį. Galiausiai, aliejumi galite ištrinti išvalytą dušo kabiną – tai padės nuotėkoms subėgti į nuotėkų vamzdį ir nereikės taip dažnai susidariusio vandens takelio valyti.

Degtinė

Dauguma jau žino apie degtinės stebuklingąsias valymo galias. Degtinė gali padėti išvalyti rašiklio dėmes, ypač jeigu jos yra ant užuolaidų arba baldų. Ji taip pat gali išvalyti pelėsius, muilo liekanas, šalinti kai kurias dėmes ir gleives.

Citrina

Citrina yra gana universali valymo priemonė. Perpjaukite citriną per pusę ir užberkite druskos – tuo galite išvalyti medines pjaustymo lenteles ir kitus panašius medinius instrumentus. Citrinos taip pat padeda gerai išvalyti varį. Galiausiai, citrinos gerai išvalo užsisenėjusias maisto dėmes ant plastikinių indų, o sumaišius su vandeniu – geras skystis išvalyti maisto likučius mikrobangų krosnelėje.