Kas yra PVC

Kas yra PVC?

Kas yra PVC

Turbūt daugelis esame girdėję trumpinį „PVC“. Atrodytų suprantame, kas tai yra, tačiau paaiškinti galėtų tikrai ne kiekvienas. Tad susipažinkime, kas yra PVC, kur jis yra naudojamas ir kuo gali būti mums naudingas.

PVC yra cheminis žodžio „polivinilchloridas“ žymėjimas, kuris paprastam, su chemija nieko bendro neturinčiam žmogui dažniausiai tiek skamba, tiek atrodo sudėtingai. Vis tik ši medžiaga dėl savo teigiamų savybių yra plačiai naudojama statybose ir ne tik. PVC buvo išrastas devynioliktojo amžiaus pabaigoje, tačiau plačiau pradėtas naudoti pramonėje tik po kelių dešimtmečių. Mokslininkai pastebėjo, kad polimeras yra ypač atsparus aplinkos poveikiui, temperatūrai, korozijai ir UV spinduliams. Po antrojo pasaulinio karo buvo atrasta daugybė PVC panaudojimo sričių ir būdų, todėl vinilo produktai tapo ypatingai svarbia ir paklausia medžiaga pramonėje. Buvo imta gaminti lietpalčius, dušo užuolaidas, elektros laidus ir kt.

PVC yra išgaunamas iš naftos (etileno) ir valgomosios druskos (chloro). Susidaręs vinilo chloridas polimerizacijos metu virsta polivinilchloridu. PVC būna tiek kietas, tiek suminkštintas, t. y. plastifikuotas ir neplastifikuotas. PVC yra ne tik lengvai klijuojamas prie kitų paviršių, bet ir yra lankstus bei pakankamai atsparus smūgiams. Priklausomai nuo rūšies, PVC gali būti skaidriu, matiniu paviršiumi arba blizgus. Lietuvoje dažniausiai yra naudojamas PVC-U tipas. PVC yra ne tik aukštos kokybės, bet ir ekologiška medžiaga, kadangi gali būti perdirbama.

PVC savybės ir panaudojimas

Kaip jau minėjome, PVC pasižymi puikiomis pritaikymo ir atsparumo savybėmis, yra ekonomiška medžiaga, kurios panaudojimo galimybės yra beribės. Vertinant technines medžiagos savybes, yra pastebimi tokie privalumai:

  • Platus spalvinis spektras;
  • Medžiaga nėra degi, be ugnies šaltinio savaime užgęsta;
  • Slopina triukšmą;
  • Atspari slėgiui;
  • Nesugeria drėgmės;
  • Atspari sieros, druskos, azoto rūgštims ir dujoms;
  • Atspari druskų tirpalams, pelėsiui, korozijai ir kitoms cheminėms reakcijoms;
  • Lengvai apdirbama: lenkiama, klijuojama, pjaustoma.

PVC yra konstrukcinė medžiaga, kuri gali būti naudojama įvairiems tikslams. Iš PVC yra gaminamos apsauginės dangos agro ūkiui, reklaminiai stendai, pagalbinės medžiagos vandens gėlinimo, valymo sistemoms. PVC taip pat naudojama ventiliacijos sistemų gamyboje, linoleumo, durų, langų, palangių elementų ir baldų detalių gamyboje, mašinų ir statybos medžiagų pramonėje.

Iš PVC taip pat yra gaminamos įvairios dangos, įskaitant ir grindų. Tai ypač patogus pasirinkimas erdvėse, kur reikia didelio atsparumo nusidėvėjimui ar drėgmei. PVC danga gali būti dengiamos vonios kambarių, mokymo įstaigų, sporto klubų, oro uostų ar kitų viešų patalpų ir erdvių grindys. Ši danga taip pat tinkama kloti baseinus ar izoliuoti po žeme esančius pamatus arba tunelius. Visus ypač žavi lengva PVC dangos priežiūra, atsparumas ir ilgaamžiškumas.

PVC dangos gali būti heterogeninės arba homogeninės. Heterogeninė PVC danga yra daugiasluoksnė, sudaryta iš pagrindo ir 100% PVC. Lanksti grindų danga leidžia išgauti daug dekoratyvinių elementų. Raštai dažniausiai yra atspaudžiami ant plono dėvimo dangos sluoksnio, kuris yra kietas ir atsparus susidėvėjimui. Homogeninė PVC yra vienos masės danga, todėl esant kurio nors sluoksnio nusidėvėjimui dangos išvaizda nekinta. Ji yra spalvota per visą medžiagos storį, taigi ypač tinka viešųjų erdvių klojimui, kadangi nusidėvėjimas yra praktiškai nepastebimas, o tarnavimo laikas – ypač ilgas.

PVC sprendimai specialistų rankomis

Ieškote PVC sprendimo savo reikmėms, tačiau nežinote kur kreiptis? Į pagalbą pasitelkite Universalaus meistro PVC specialistus ir gaukite būtent tai, ko ieškote! Gaminame įvairius gaminius iš kokybiško ir ypač patikimo PVC, todėl greitai ir nepriekaištingai išpildysime visus jūsų poreikius. Paskambinkite mums nurodytu telefonu, užduokite klausimus ir gaukite nemokamą konsultaciją. Žinodami jūsų lūkesčius operatyviai pasiūlysime būtent jums naudingą PVC sprendimą už žemą kainą, todėl galėsite džiaugtis kokybiškomis paslaugomis. Ne tik pagal užsakymą pagaminsime reikiamą PVC gaminį, bet ir profesionaliai atliksime montavimo darbus, todėl jūsų nekankins jokie rūpesčiai.

Pamirškite visus vargus ir nesibaigiančius darbų terminus. Universalaus meistro patirtis rinkoje maksimaliai greitai ir profesionaliai išpildys jūsų lūkesčius, todėl galėsite susikoncentruoti į tai, kas jums yra reikšminga. Skambinkite nurodytais kontaktais ir gaukite visus atsakymus nedelsiant. Universalus meistras – PVC sprendimai specialistų rankomis!