Kaip sukurti jaukų ir funkcionalų namų interjerą?

Harmoningas namų interjeras yra neatsiejamas būsto elementas. Namų interjerą sudaro ne tik tinkamai parinkti baldai, daiktai, bet ir sienos, lubos, grindys, durys, langai. Kadangi visa tai yra būsto pagrindas, suderinus minėtus komponentus tampa daug lengviau įsigyti norimo stiliaus bei spalvų baldus. Funkcionali, skoninga ir tarpusavyje deranti būsto erdvė namus paverčia jaukiais ir patogiais. Pasitelkiant specialistus, būsto įrengimui, interjero kūrimui prireikia nemažų investicijų. Tad kaip sukurti vientisą namų interjerą ir šį procesą paversti ne iššūkiu, o malonia veikla?

interjero dizainas

Pirmiausia, norint sukurti namų interjerą, rekomenduojama apgalvoti, kokio stiliaus būsto norėsite, kadangi kiekvienas jų turi savo kūrimo taisykles ir pasižymi tam tikrais bruožais. Pavyzdžiui, jeigu gyvenamoji vieta yra apsupta gamtos, medžių, interjero dizaineriai rekomenduoja rinktis didelius langus, kurie atvertų už lango esantį peizažą. Taip pat tokiu atveju rekomenduojama rinktis šiltas, žemiškas spalvas, suteikiančias kambariams jaukumo. Jeigu gyvenamasis būstas stūkso miesto centre, interjero dizaineriai rekomenduoja urbanistinį stilių, pasižymintį šaltesniais atspalviais namų interjere bei griežtesnėmis baldų formomis. Skandinaviško stiliaus namų interjere vyrauja balta, pastelinės spalvos, pagalvėlės, kilimai, negriežtų formų baldai. Taip pat nepriklausomai nuo namų stiliaus, siūloma pasirinkti baldą, šviestuvą ar bet kokį kitą namų elementą kaip kambario akcentą, kuris patalpai suteiktų išskirtinumo.

Tačiau kuriant namų interjerą, ne visuomet norisi jį priskirti vienam stiliui. Jeigu nepavyksta apsispręsti, kokio stiliaus būstą norima įrengti, moderni klasika yra universalus sprendimas, kurį bet kada galima paįvairinti ryškiomis detalėmis ir akcentais. Siekiant, jog gyvenamasis būstas būtų funkcionalus ir patogus, namuose turi būti tinkamai išdėstyti gyvenamosios zonos, vonios kambariai, virtuvė ir pan. Švelnios, tarpusavyje derančios ne daugiau nei 3 spalvos, medinės arba ąžuolinės grindys, taisyklingos baldų kompozicijos, tinkamose vietose įrengtas apšvietimas namus paverčia praktiškais ir jaukiais.

Kadangi kuriant namų interjerą svarbu saikas ir visų tarpusavio komponentų suderinamumas, dekoruojant namus smulkmenomis svarbu nepersistengti. Specialistai rekomenduoja kurti kompozicijas, turinčias vienodą akcentą, o aplinkos neperkrauti nei spalvomis, nei įvairiomis nereikalingomis smulkmenomis ir daiktais. Jaukumo namams visuomet suteikia minkšti audiniai, užklotai, pagalvėlės, todėl būsto erdvėje svarbu išlaikyti pusiausvyrą ir estetinį aplinkos suvokimą.

Kiekvienais metais visame pasaulyje vyksta interjero parodos, atspindinčios, kokie stiliai ir spalvos vyrauja šiuolaikiniuose, moderniuose būstuose. Šiuo metu garsūs interjero dizaineriai rekomenduoja rinktis modernų, tačiau prabangų klasikinį būsto stilių, derinant klasikinę juodą spalvą su blizgiais metalais ar ryškiais ornamentais. Minkšti baldai, apvilkti kailio pamušalais, yra laikomi ypač stilingų namų akcentu, rekomenduojama nebijoti gėlių motyvų, geometrinių formų. Masyvūs šviestuvai, baldai, veidrodžiai, tamsiai rudi, pilki, žali tonai taip pat yra šio sezono favoritai. Tačiau dera paminėti, jog tai, kas atrodo kiek neįprastai, ypač šiuolaikiškai ir madingai, ne visuomet turi tapti asmeniniu būsto įrengimo pasirinkimu.

Tam, kad būtų išvengta interjero kūrimo klaidų, nerekomenduojama įvairių daiktų laikyti palubėse, per žemai pakabinti užuolaidų, pasirinkti ypač ryškų šviesos šaltinį ar baldus statyti įstrižai. Lentynas, šviestuvus rekomenduojama įrengti akių lygmenyje, tokiu būdu kambariui netampant chaotišku. Įvairūs eksperimentai namuose nesuteikia svarbiausios jų paskirties – būti funkcionaliems, praktiškiems ir jaukiems.