Kaip pasidaryti kubilą

Kaip pasidaryti kubilą?

Kaip pasidaryti kubilą

Iš Japonijos kilusi vandens pirtis, pas mus dar geriau žinoma, kaip vandens kubilas, ypač greitai išpopuliarėjo ne tik Azijoje, bet ir Europoje (ypatingai šiaurinėje jos dalyje). Kubilų arba statinių amatas siekia šimtmečius, tačiau bėgant laikui kubilų gamyba, apdirbimas ir panaudojimas sparčiai tobulėjo. Kubilai yra Japoniškų pirčių atmaina skirta ne prausimuisi, o kaitinimuisi. Būtent hidroterapija (gydymas vandeniu) padeda apsaugoti organizmą nuo peršalimo ir ligų, uždegiminių procesų, streso, nuovargio ir kitų įtampos bei ligų požymių. Tai taip pat atpalaiduoja raumenis, sumažina stuburo ir sąnarių skausmus, atšviežina odą ir pagerina miegą. Įsivaizduokite, ar gali būti kažkas maloniau nei šaltą rudens vakarą atsisėsti į garuojantį kubilą ir mėgautis atviro dangaus vaizdais artimų draugų kompanijoje?

Sakoma, kad kuo blogesnis oras, tuo mėgautis kubilu yra smagiau. Tai ypač aktualu šalto ir drėgno klimato zonoms. Tačiau ar galima kubilą pasidaryti pačiam? Šis klausimas kubilų mėgėjams kyla vis dažniau dėl ne visuomet tenkinančios kubilų kokybės arba per didelės jų kainos. Taigi apžvelkime ką reiktų žinoti prieš planuojant kubilą pasidaryti patiems.

Turėkite viziją

Prieš statant kubilą, kaip ir prieš kiekvieną svarbų darbą, svarbu turėti tam tikrą strategiją, pagal kurią dirbsite. Visų pirma numatykite kubilo stovėjimo vietą. Daugelis daro klaidą manydami, kad kubilą pirma pastatys, o tuomet perneš į tam skirtą vietą. Tai yra klaidingas mąstymas, kadangi pastačius kubilą yra susiduriama su pernešamo svorio problemomis, kadangi užbaigtas kubilas sveria tikrai nemažai. Kitas pavojus, kad pernešimo metu galimai bus deformuota jo konstrukcija, o, kaip žinia, vandeniui prasisunkti užtenka net ir mikro tarpelio, todėl visas darbas gali nueiti perniek. Antras pasiruošimo etapo patarimas – numatytoje kubilo vietoje įrenkite polius, kad kubilas nuo žemės būtų pakeltas bent 10cm. Taip laikui bėgant išvengsite medžio pūvimo ir gerokai prailginsite kubilo tarnavimo laiką.

Pasirinkite medieną ir pradėkite darbus

Svarbiausia kubilo gamybos sudedamoji dalis – mediena. Kubilo kokybė didžiąja dalimi priklausys nuo pasirinktos medienos. Spygliuočių (eglės, pušies) mediena yra pigiausia, ąžuolinės lentos yra brangesnės ir gerokai patvaresnės, tuo tarpu brangiausias yra laikomas raudonasis kedras. Vis tik statant kubilą patiems rekomenduojama rinktis eglės, pušies, ąžuolo arba maumedžio medieną atsižvelgiant į biudžeto galimybes.

Išsirinkę ir susipirkę medieną galite pradėti darbus. Rekomenduojama pradėti nuo dugno. Suguldytas lentas sujunkite ir priveržkite taip, kad kubilo viduje neliktų aštrių dalių. Tuomet sienelės ratu yra tvirtinamos vertikaliai prie kubilo dugno nepaliekant tarpų. Pritvirtinus sieneles jas reikia apjuosti specialiu metaliniu žiedu, kad nuo vandens spaudimo šios neprasiskirtų. Nepamirškite medienos impregnuoti, kadangi ši dažnai kontaktuos su vandeniu. Vandenyje medis plečiasi, todėl nesistebėkite jeigu pirmą kartą pripildžius vandens iš kubilo ims tekėti vanduo. Vėliau to būti neturėtų.

Krosnelės montavimas

Kaip, iš ko ir kokią krosnelę kubilui pasirinkti – kiekvieno individualus reikalas. Svarbu yra tai, kad krosnelė būtų sandari, tinkamai išlenkta ir lengvai kaistanti. Jeigu neturite suvirintojo įgūdžių ar neturite, kas krosnelę jums suvirintų, teks ieškoti jau pagamintos. Tai nebūtinai yra blogai, kadangi naujos krosnelės kaina gali nedaug skirtis nuo jos pagaminimo kaštų, o efektyvumas tikėtina, kad bus didesnis. Dažniausiai krosnelės kubilams yra pagamintos iš 2mm storio skardos su 2 metrų aukščio kaminu. Pasitelkus šiek tiek daugiau laiko ir kūrybiškumo, galima surasti ir panaudotą krosnelę arba pasigaminti ją patiems iš, tarkime, tuščio dujų baliono. Pasirūpinus tinkama apdaila rezultatas gali nustebinti jus pačius, o svečiams galėsite girtis ir pasakoti apie kubilo statybos eigą.

Kubilą pastatys profesionalai

Jeigu bent kiek dvejojate dėl kubilo pasidarymo savo jėgomis arba paprasčiausiai neturite tam laiko, patariame kreiptis į rinkos specialistus ir tikrai neliksite nusivylę. Universalus meistras – patikimas kubilų specialistas. Ne tik konsultuojame, bet ir konstruojame kokybiškus kubilus skirtus tiek mažoms, tiek didelėms žmonių kompanijoms, todėl čia susikursite savo svajonių kubilą bet kokioms progoms. Skambinkite mums telefonu, išsakykite savo pageidavimus ir mūsų patyrę meistrai padarys tokį kubilą, apie kurį visada svajojote. Aukšta darbų kokybė, patvarios medžiagos ir aistra kubilams yra tai, kas mus suvienija. Universalus meistras – patikimumo garantas jums!