Kaip montuoti duris

Kaip montuoti duris?

Kaip montuoti duris

Kiekvienuose namuose esti patalpos, kurias dažniausiai skiria tik vienas esminis elementas – durys. Durys namuose yra kur kas daugiau nei tik dizaino elementas. Daugumoje situacijų durys atlieka tam tikras funkcijas, tokias kaip privatumo, garso ar šviesos izoliacijos, skirtingų patalpų temperatūrinių kontrastų palaikymo bei daugelį kitų. Visgi nusipirkus naujas duris, nesvarbu ar tai būtų naujai įrenginėjamas būstas, ar atliekamas seno būsto remontas, svarbu atlikti kokybišką durų montavimą. Prie gero pasiruošimo ir keleto esminių dalykų žinojimo, durų montavimas gali būti greitas ir sklandus, todėl duris įmanoma susimontuoti ir patiems.

Pasiruošimas

Sakoma, kad tinkamas pasiruošimas, tai pusė darbo. Iš tiesų durų montavime tai yra ypač svarbus etapas. Kokių tiksliai įrankių jums prireiks priklausys nuo pasirinktų durų tipo bei jų komplektacijos lygio, tačiau specialistai rekomenduoja prieš pradedant darbus susidaryti sąrašą.

Montuojant naujas duris jums gali prireikti:

1. medinių intarpų (kaiščių);
2. gulsčiuko;
3. grąžto;
4. medinių apvadų;
5. pjūklo rėmo trumpinimui;
6. varžtų;
7. fugos tarpams užglaistyti;
8. klijų arba vinukų tvirtinti apvadams;
9. montažinių putų
10. statybinio peiliuko putų pertekliui nupjauti
11. pieštuko;
12. matavimo metro;
13. kampainio

Durų montavimas – ką reikia žinoti?

Durų montavimas nemaža dalimi priklauso nuo pasirinktų durų tipo. Jei pasirinktos durys yra sukomplektuotos (varčioje ir staktoje vyriai bei spynos yra sumontuoti), darbas bus daug lengvesnis. Jei ne, tuomet prireiks ne tik papildomų įrankių, bet ir staliaus sugebėjimų. Iš pradžių įvertinkite ar durų anga yra tinkama jūsų durims, t. y. ar sienos storis atitinka staktos plotį. Jei sienos storis viršuje ir apačioje skiriase iki 5 mm, tuomet durų apvadai padėtį ištaisys. Svarbu sienos storį matuoti pagal storiausią jos vietą.

Durys gali būti su rėmu ir stakta arba berėmės. Pirmuoju variantu durys turi būti paguldomos ant žemės ir skersai staktos pritvirtinamos dvi lentelės formai išlaikyti. Durų angos kraštuose turi būti įkalti keli vinys, tuomet reikia kelti duris ir gražiai bei tiesiai įstatyti iš kraštų paliekant bent 1cm tarpus iki angokraščių. Visuose tarpuose yra tvirtinami mediniai kubelio formos intarpai, kurie padeda sureguliuoti durų padėtį. Kuomet gulsčiuku įsitikinate, kad durys stovi tiesiai, mediniai intarpai yra nupjaunami ties durų stakta ir durų rėmai yra prisukami varžtais. Paskutiniame etape reikia į tarpus pripurkšti montažinių putų ir palaukti, kol putos sustings. Joms sustingus galime nupjaustyti putų perteklių. Apdailos etape yra klijuojami arba prikalami durų apvadai.

Berėmių durų statymas yra paprastesnis – rėmas yra sudedamas iš medienos atkarpų. Viršutinė rėmo dalis yra trumpesnė, o dvi šoninės dalys – ilgos. Visa konstrukcija turi būti apskaičiuota taip, kad tilptų į durims skirtą angą. Prie durų angos lentos yra tvirtinamos varžtais. Iš karto po to tvirtiname rėmą. Gulščiuku sužiūrime ar jis yra tiesus, įstatome intarpus ir viską atliekame taip pat, kaip ir įprastų durų montavimo metu. Galiausiai durų tarpai vėl yra užpurškiami montažinėmis putomis iš abiejų pusių tam, kad pilnai užpildytų ertmes tarp staktos ir sienos bei durys įgautų daugiau stabilumo.

Pasitikėkite durų montavimo specialistais

Durų montavimas yra esminis procesas, kuris užtikrina durų stabilumą, sandarumą ir tarnavimo laiką. Iš esmės net ir aukštos klasės gaminys neteks vertės jeigu montavimas bus vykdomas nesilaikant taisyklių, todėl nepatikėkite šio darbo pasitaikiusiam draugui ar kaimynui. Jeigu manote, kad patiems taisyklingai durų sumontuoti nepavyks, nedelsdami kreipkitės į profesionalius Universalaus meistro durų montavimo specialistus ir užtikrinkite, kad durų montavimas bus atliktas remiantis aukštais durų motnavimo standartais. Mūsų meistrai turi sukaupę ilgametę tokių darbų patirtį, todėl greitai ir kokybiškai sumontuos bet kokio tipo duris.

Atlikite durų montavimą patys tik tuomet, jei esate įsitikę, kad jums tai pavyks. Kitu atveju galite paprasčiausiai sugadinti duris ir patirti nuostolius. Universalus meistras užkirs kelią jūsų bėdoms ir viską greitai atliks už jus. Užtikrinsime reikiamą darbų kokybę ir jūsų ramybę, todėl galėsite atsikvėpti ir nebesirūpinti tuo, ką nepriekaištingai atliksime mes. Skambinkite jau dabar ir į namus išsikvieskite profesionalų Universalaus meistro durų montuotoją!