Patarimai besikraustantiems su augintiniais

besikraustymas-su-augintiniais
Kraustymasis kartu su augintiniais tikrai bus papildomas iššūkis – vien be gyvūnų besikraustant pakanka iššūkių ir rūpesčių. Bet kuriuo atveju, kraustymasis ir taip yra daug laiko ir pastangų reikalaujantis procesas – reikia tinkamai supakuoti visus daiktus, sudaryti kraustymo planą, sutarti su visais žmonėmis, dalyvaujančiais kraustyme, ir kitus darbus atlikti. Turint augintinį (ar augintinius), šis procesas tampa dar sudėtingesnis. Tiesą sakant, dauguma net negali įsivaizduoti, kiek rūpesčių tai gali sukelti.

Manome, kad ir patys suprantate, kodėl bus sunku skirti augintiniams pakankamai dėmesio. Juk augintiniai yra dalis šeimos, o ne dar vienas daiktas namuose – jų nesupakuosi ir nepaliksi stovėti vienoje vietoje, iki kol ateis jų eilė lįsti į sunkvežimį. Būtina atkreipti dėmesį į keletą dalykų besikraustant kartu su augintiniais.

Problemos besikraustant į naujus namus kartu su augintiniais

Augintiniams paprastai nepatinka pokyčiai. Beveik visi gyvūnai turi naujos aplinkos baimę ir jie dėl to tikrai neramiai gali jaustis. Todėl yra būtina imtis efektyvių ir praktiškų priemonių besiruošiant kraustymuisi kartu su augintiniais. Būtina išspręsti šias problemas:

  1. Pasirūpinkite dokumentais. Tai yra ypač aktualu, jeigu kraustotės į naują regioną ar šalį. Bet kuriuo atveju privalote turėti gyvūno pasą, medicinines pažymas ir kitą dokumentaciją, tad pasirūpindami šiuo klausimu kartais galite išspręsti net dvi problemas vienu metu. Įsitikinkite, ar jie vis dar galioja, o jeigu ne – atnaujinkite. Jeigu jūsų augintiniui yra būtini skiepai – laikas pas veterinarą. Taip pat susipažinkite su konkretaus regiono ar šalies taisyklėmis ir įstatymais augintinių klausimu. Jeigu kraustotės į kitą šalį, jums bus būtinas gyvūno pasas ir būtina susipažinti su tos šalies gyvūnų migracijos taisyklėmis.
  2. Įsigykite patogų ir tinkamą naminių gyvūnų narvą. Keliaujant lėktuvu ar net traukiniu, ypač jeigu kelionė yra ilga, savaime suprantama, kodėl yra būtinas narvas augintiniams transportuoti. Tačiau retas žmogus pagalvoja apie tai, jeigu keliaujama asmeniniu automobiliu. Tai labai lengvai gali tapti didele klaida, nes gyvūnai dažnai būna neramūs ar patiria stresą ilgų kelionių metu. Laisvė blaškytis po automobilį ne tik atkreipia visų dėmesį, bet ir blaško vairuotoją, kas gali privest prie avarijos. Todėl rekomenduojame laikyti savo augintinius jiems pritaikytuose narvuose. Narvai privalo būti pakankamai dideli, kad jie galėtų patogiai ir nevaržomai atsigulti, apsisukti ar net stovėti.
  3. Paruoškite augintinį kelionei. Prieš kraustantis kartu su savo augintiniais, labai rekomenduojama supažindinti juos su tuo, kas laukia. Bendrai tariant, jeigu jūsų augintinis nėra pripratintas keliauti automobiliu, tuomet jiems tai gali sukelti labai daug streso. Suraskite bent keletą progų nuvažiuoti kur nors kartu su augintiniu, pvz., keliaujant pas draugus ar į parduotuvę. Geriausias sprendimas būtų bent kelis kartus nukeliauti į tolimesnį parką ar mišką, o dar geriau yra tai daryti kartu su visa šeimyna. Svarbiausia yra parodyti augintiniui, kad viskas yra gerai ir kad nėra ko bijoti. Jeigu jūsų augintiniui teks keliauti traukiniu arba lėktuvu, labai tikėtina, kad jie visą kelionę turės praleisti narve, o kelionės lėktuvu atveju – taip pat bus transportuojami nepažįstamų asmenų. Taigi, pasirūpinkite, kad narvelis būtų jaukus ir kad su augintiniu kartu keliautų ir jo mėgstamiausi žaislai, pledai, pagalvės ar bet koks kitas daiktas, kuris gali nuraminti jį.
  4. Parodykite augintiniams, kad juos mylite. Suprantama, kad kai kuriais atvejais kelionės turi būti trumpos ir be pertraukų. Tokiais atvejais galima pertraukų kiekį sumažinti, bet tuomet gyvūnėliui turėsite skirti daugiau dėmesio bekeliaujant – paglostyti, pakalbinti ir pan. Turėkite kartu su savimi maisto ir vandens. Jeigu visgi darysite reguliarias pertraukas, sustokite ten, kur gyvūnas galėtų ištiesi kojas ar net palakstyti. Rekomenduojama daryti pertraukas ne rečiau nei kas 2 valandas. Jeigu jūsų gyvūnėliai keliauja traukiniais ar lėktuvu, labai tikėtina, kad jie ne tik bus narve, bet ir keliaus krovinių zonoje (kai kurios viešojo transporto įstaigos leidžia kartu su savimi vežtis tik smulkius gyvūnėlius). Pasirūpinkite, kad jūsų augintinis būtų pamaitintas ir pagirdytas. Taip pat primontuokite mažą vandens talpyklą, iš kurios galėtų atsigerti.
  5. Samdykite profesionalus. Mažiausiai problemų turėsite, jeigu samdysite ekspertus – jie pasirūpins, kad jūsų augintinis pasiektų naujuosius namus saugiai ir be streso. Taip, tai kainuos, bet tai yra investicija, garantuojanti ne tik jūsų, bet ir jūsų šeimos nario ramybę.

suo-kraustosi

Norite būti ramūs kraustydamiesi? Maloniai kviečiame susisiekti su Universalaus meistro ekspertais telefono numeriu arba el. pašto adresu info@universalusmeistras.lt